Dažnai galima išgirsti: „Mano vyras – tiesiog stebuklas, bet jo draugai…“ Juk taip nebūna, kad visi vyro draugai – vien niekšai. Na, gal koks vienas ir atsirastų, o likusieji, jeigu akylai įsižiūrėtume, – visai normalūs vyrai.

Be draugų kaip be oro

Kai kurios iš mūsų, atrodo, viską padarytų, kad šį pražūtingą reiškinį – vyro draugus – išgyvendintų. Žinoma, jeigu kalbama apie girtuoklius, nusikaltėlius arba ištvirkautojus, kurie taikosi savo draugą išvesti iš doros kelio, tuomet jūsų susirūpinimas suprantamas. Tačiau dažniausiai tie draugai – normalūs žmonės.

O žmonoms atrodo, jog, bendraudamas su jais, vyras užmiršta šeimą: užuot vakarojęs namie arba ėjęs su vaikais į filmą, jis vyksta su draugais į pirtį arba skuba į futbolą. Moterims, kurios su draugėmis dažniausiai bendrauja telefonu (valandų valandas ir beveik kasdien) arba vaikšto po parduotuves, tai nesuprantama. Iš tikrųjų vyrų ir moterų draugystė skirtinga, todėl skirtingai ir vertinama.

Pavyzdžiui, vyrų draugystę retai sužlugdo pavydas, o moterų – atvirkščiai. Draugių sėkmę daugelis moterų suvokia kaip asmeninį įžeidimą, ir bendravimas baigiasi. Kartais ir vyrams taip atsitinka, tačiau draugo sėkmė dažniausiai skatina vyrą būti dar aktyvesnį, pažadina ambicijas.

Įrodyta, kad vyras, norėdamas susitikti su draugu, yra pasirengęs įveikti didžiausią atstumą, o moteris — ne. Nors jie ir vienodai užsiėmę. Jeigu draugė persikelia gyventi į kitą miesto rajoną arba bent keliomis stotelėmis toliau, bendraujama rečiau arba išsiskiriama visam laikui.

Esmė ta, kad vyras iš prigimties turi bandos jausmą. Be draugų jis jaučiasi kaip be oro. Moteris saugo šeimos židinį ir gali bendrauti tik namų ribose. Vyrams giminystės ir kaimynystės santykių neužtenka, jiems būtina ištrūkti iš namų aplinkos. Bendraudamas su draugais „už namų ribų“, jis pasikrauna teigiamų emocijų, atitrūksta nuo žmonos kontrolės. Tad jeigu tie draugai ne kažkokie monstrai, o normalūs žmonės, neverta juos guiti iš vyro gyvenimo. Būtų protingiau, jeigu su jais susidraugautumėte.

Suartėjimo kursas

Labai svarbu, kaip elgsitės nuo pat pradžių. Netinkamai „startuodama“ galite sugadinti savo reputaciją vyro draugų akyse, o vėliau padėtį bus sunku ištaisyti.

Jeigu siekiate būtent tokio tikslo, paklausinėkite draugų apie buvusias savo vyro drauges arba apibūdinkite jiems visus savo vyro trūkumus. Draugai dar nepabėgo? Tuomet griežtai jiems pasakykite, kad nesiskolintų pas jūsų vyrą pinigų, nekviestų į žvejybą (futbolą, sauną ar bernvakarį…) ir neskambintų po devintos valandos vakaro.

Viskas, dabar jūs jiems tapote priešas numeris vienas, ir galbūt jų daugiau tikrai nebepamatysite. Tačiau draugo jie tikrai nepaliks ir bandys gelbėti iš bėdos (suprantama, bėda — tai santuoka su jumis). Jų metodai gali būti labai skausmingi. Jums patinka tokia perspektyva? Tuomet eikite kitu keliu.

Dresavimo pradmenys

Bandymas „prisijaukinti“ vyro draugus gali būti sėkmingas, jeigu turėsite…

Informacijos. Jeigu norite palaikyti gerus santykius su vyro draugais, neužteks prisiminti, kad žemesniojo vardas Jonas, garbanotojo – Petras, o akiniuotojo – Juozas. Svarbu žinoti, kad Jonas – kinomanas, Petras – prisiekęs žvejys, o Juozas negali be kompiuterių. Kai yra už ko užsikabinti, lengviau palaikyti pokalbį. Jeigu kalbėsite apie tai, kuo šie žmonės domisi, tuomet jie gali tapti ir jūsų draugais.

Takto. Daugybė vyrų nemėgsta, kai jiems įsakinėja ir dar pirmąją pažinties dieną: „Tu nulupsi svogūnus, išneši šiukšles, o tu nubėgsi į artimiausią parduotuvę toniko“. Taip pat nereikėtų kritikuoti vyro draugų draugių ar žmonų, nes vyras šią informaciją gali jiems perduoti. O pasekmės tada gali būti nenuspėjamos. Vyro draugas pradės jūsų nekęsti už tai, kad įžeidėte jo mylimąją, ir bandys įtikinti draugą, jog ir jis apsiriko vesdamas kvailelę ir niekšę. O, kaip žinoma, lašas po lašo ir akmenį pratašo.

Kantrybės. Nepaisant jūsų gerų norų, gali atsitikti taip, jog vienam iš vyro draugų vis tiek nepatiksite. Bent todėl, kad anksčiau jis galėjo pas viengungį draugą užsukti bet kada pažiūrėti futbolo. O dabar jis, norėdamas užeiti į svečius, priverstas suderinti savo vizitą ne tik su juo, bet ir su jumis.

Kol jis pripras prie naujų taisyklių, žiūrės į jus ne itin palankiai. Svarbiausia – nenusivilti ir visko pernelyg nesureikšminti. Su tokiu draugu nepatariama konfliktuoti ar reikšti vyrui ultimatumą „arba jis, arba aš“ – tai tik dar labiau paaštrins santykius. Būtų protingiausia vyrą kartais išleisti pabendrauti su tokiu „dygiu“ draugu į „neutralią teritoriją“ ir būtinai kartais pasikviesti jį į svečius. Patikėkite, po gardžios vakarienės jis tikrai taps nuoširdesnis. Beje, kad labiau patiktumėte, galite švelniai pasimeilinti.

Flirtuosite. Vyrams patinka moterys, kurioms patinka jie. O švelnus flirtas vyrui leis suprasti, kad jis jums patinka. Būtų idealu, jeigu jis rodytų draugiškus jausmus jums, neperlenkdamas lazdos. Švelni, patraukli, sąmojinga, seksuali moteris, demonstruojanti norą bendrauti ir net draugauti, gali suminkštinti bet kurio flegmatiko širdį.

Stiprų charakterį. Be abejonės, šypsena ir kulinariniai gebėjimai – veiksminga priemonė. Tačiau kartais, kai į jus visiškai nekreipiama dėmesio, elgiamasi įžūliai ar esate pabrėžtinai ignoruojama, verta ir „dantukus parodyti“. Beje, nepasiduokite vyrui – jis privalo padaryti viską, kad jūs sutartumėte su jo draugais. Jeigu jis abejingai stebės, kaip kovojate dėl jo dėmesio su jo draugais, tuomet vyro meilė netikra. Susimąstykite, ar verta dėl tokio kelti psichologinį karą.

Moteriškų silpnybių. Tai jūsų moteriškos gudrybės. Pabandykite vyro draugus pasitelkti savo problemų sprendimams. „Jonai, pats likimas man tave atsiuntė! Trečią dieną genda karbiuratorius. Gal gali pažiūrėti? Vyras sakė, jog puikiai išmanai automobilius“. Balso intonacija neturi būti įžūli, kad vyro draugas neįtartų, jog juo naudojatės! „Juozai! Turi gerą skonį. Patark, ką padovanoti vyrui gimtadienio proga?“ Po tokio pasitikėjimo parodymo ir rafinuoto komplimento jis pajus saldų draugystės su jumis skonį. Ypač tai tinka muškietininko tipo vyrams, kurie dėl damos (ne tik savos, bet ir bet kurios, kuri, jų nuomone, to verta) pasiryžę žygdarbiams.

Beje, kalbant apie gudrybes, yra daugybė būdų, kurie padės jums įgyti vyro draugo palankumą. Tarkim, kalbėdama apie savo mylimąjį, sakykite ne „mano Jonas“, o „jūsų Jonas“, ir draugai pajus, jog pripažįstate, jog jie visi yra komanda. Arba jeigu vyro viengungiai draugai stengiasi ištraukti jį iš namų, pasikvieskite į svečius simpatingų draugių. Pamatysite, kaip jų planai iškart pasikeis, o jūsų vyras bus užmirštas visą vakarą. Vyrus įmanoma pergudrauti, svarbiausia – apgalvoti kaip.

Humoro jausmą. Humoras niekam niekada nepakenkė, o bendraujant su vyrais, kurių draugas susaistytas santuokos saitais, jis tampa dar reikšmingesnis. Sėkmingi pokštai visiems padės atsikratyti įtampos, ir vyro viengungiai draugai pajus, jog gyventi santuokoje nėra taip liūdna, o veikiau linksma. Dėl gero humoro atslūgs įtampa, ir jums pačiai bus lengviau pritapti prie „nereikalingų“ vyrų, kuriuos ne jūs pasirinkote.

************

Testas

Ką apie jus mano vyro draugai?

Norite sužinoti, ar jums pavyko susidraugauti su vyro draugais? Atsakykite į testo klausimus.

Ar sugebate rasti temą pokalbiui, bendraudama su visai nepažįstamu žmogumi?

a) Kažin, ar mane sudomins pokalbis su žmogumi, kurį matau pirmą kartą — 0;

b) su didžiausiu malonumu, man tai nesunku — 2;

c) tai priklauso nuo daugybės aplinkybių — 1.

Ar nutrauksite pokalbį su vyro draugu, jeigu jums neįdomi pokalbio tema?

a) Ne, tai nemandagu — 0;

b) žinoma! Tegul suranda kitą pokalbio temą, kuri bus įdomi ir man — 2;

c) jeigu jis man patinka, tuomet ne, greičiau pati prisidėsiu prie pokalbio — 1.

Ar parodysite susierzinimą, jeigu vyro draugas jūsų pabrėžtinai nepastebi?

a) Ne, manęs tai nejaudina — 0;

b) priklausys nuo nuotaikos — 1;

c) manau, kad taip — 2.

Ar jūs reaguojate į vyro draugų prašymus?

a) Taip — 2;

b) ne — 0;

c) ne visada — 1.

Ar jums patinka, kai vyro draugai sako jums komplimentus, rodo kitus dėmesio ženklus?

a) Jeigu tinkama nuotaika, tuomet taip — 1;

b) ne, to visai nereikia — 0;

c) taip, tuomet jaučiuosi puikiai — 2.

Suskaičiuokime balus

Nuo 0 iki 2 balų. Kartais su vyro draugais jūs elgiatės korektiškai, tačiau net ir tuomet nuo jūsų dvelkia toks šaltukas, jog net nekyla mintis, kad su šiais žmonėmis norėtumėte draugauti. Jūs stengiatės išlikti mandagi, tačiau, grubiai kalbant, jums nusispjauti į draugiškus vyro ryšius. Negatyviai žiūrėdama į jo „klaną“, jūs verčiate savo vyrą dvejoti, jog jis vedė tą moterį, apie kokią ir svajojo. Susimąstykite apie tai.

Nuo 3 iki 6 balų. Jūs tai tylite kaip žuvis, ir vyro draugai įtaria, kad esate jiems nepalanki, tai, atvirkščiai, taip aktyviai bendraujate, jog jie pasirengę pasišalinti. Jausdami, kad jūsų noras užmegzti vyrius nėra nuoširdus, vyro draugai nenori su jumis bendrauti. Tad jeigu jūsų vyras jaučia poreikį susitikti su savo draugais, tuomet ir jums ne pro šalį labiau pasirūpinti savo santykiais su jais.

Nuo 7 iki 10 balų. Vyro draugai su jumis mielai bendrauja. Kai reikia, jūs mokate ir pakoketuoti, ir pareikšti netikrą susidomėjimą aptariama tema, ir moraliai palaikyti pašnekovą, su kuriuo nesutinka kiti, ir laiku pajuokauti nei sumažinti įtampą. Vienintelis dalykas, kuo jus galima apkaltinti, tai įproti vaidinti prieš publiką. Vakarėliuose tai leistina, tačiau jeigu jums iškils noras sukurti gerus ilgalaikius santykius, tuomet teatrališką elgesį vertėtų pakeisti natūralesniu ir nuoširdesniu.

Views All Time
Views All Time
2072
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!