Nors pasaulyje Adomo palikuonių – daugiau nei trys milijardai, kiekvienas iš jų manosi esąs vienintelis ir nepakartojamas, tik su jam būdingais poelgiais ir reakcijomis. Tai mus, moteris, jie įpratę skirstyti pagal plaukų spalvą, liemens ir biusto apimtis bei šiek tiek pagal charakterį.

Tačiau psichologai tvirtina, kad kiekvieną vyrą galima tvarkingai „sudėlioti į lentynėles“ pagal jo psichologinį tipą ir elgesį su moterimis. Tų skyrelių ne tiek jau ir daug – tik šeši. Tik šešetas psichologinių tipų, kurie puikiai charakterizuoja jūsų išrinktąjį.

1. Misteris Blogis

Nuo šio tipelio geriau laikytis atokiau. Jo skiriamasis ženklas – nuolatinis asmenvardžio „aš“ vartojimas. Visas pasaulis sukasi tik apie jį, visi aplinkiniai gyvena tik dėl jo. Tokių „perlų“ rasi visur: bare kitapus gatvės, kriminalinėse struktūrose ar kino filmuose. Aktoriai, muzikantai, gatvės mušeikos ir šiaip „susireikšminę“ tipai.

Jo „uniforma“ – trumpai kirpti plaukai arba net visai šviečianti plikė, odiniai drabužiai ar treningai, tatuiruotės ir įsakmus tonas. Kad nekiltų abejonių, kieno žodis čia būna paskutinis. Nesistebėk, jeigu jo leksika itin skirsis nuo žodynuose išvardintų žodžių, o moteriai skirti išraiškingi pavadinimai: žiurkė, kekšė ar šiukšlė – kitaip elgtis neleidžia jo ego. Dauguma Misterio Blogio santykių – trumpalaikiai, mat šio tipo savimeilė – itin jautri, todėl jis greitai įsižeidžia, užsiplieskia ir nevengia pamojuoti kumščiais ne tik gatvėje, tačiau ir mylimajai prieš nosį.

Keistas dėsningumas, kad dauguma moterų (net tos, kurios sėkmingai vadovauja didelėms kompanijoms) savo noru paklūsta Misteriui Blogiui ir leidžiasi žeminamos bei ujamos. Negatyvi charizma jam suteikia savotiško „šarmo“ ir didina įkliuvusių damų skaičių. O kaipgi – jis juk nenuspėjimas ir gali viską. Adrenalino tokiuose santykiuose nestigs, tačiau skausmo irgi.

Kas su jais susipainioja? Į tokius tinklus dažniausiai įkliūna tos moterys, kurios nori, kad jomis būtų pasirūpinta. Misterio Blogio temperamentas sukuria iliuziją, kad už tokio vyro nugaros – kaip už sienos. Tačiau iš tiesų savo išrinktajai jis gali pasiūlyti tik emocijų audrą, daug jaudulio ir pavojų. Taip atsiranda sar viena moterų kategorija, degančiais skruostais lekiančių su juo į pasimatymą – aštrių pojūčių fanatikės. Toks duetas – tarsi Boni ir Klaido klasika, tačiau atsiminkite, kuo tai baigėsi.

Kaip jį išlaikyti? Ignoruokite, net jei džiūstate iš meilės, nuolat priminkite savo pasiekimus visuomeninėje ir profesinėje srityje bei subtiliai užsiminkite, kad jūsų kelyje – gausybė sudaužytų širdžių. Jo medžiotojo instinktai turėtų įsijungti – tai pagrindinis koziris, kuriuo galite sužaisti itin sėkmingai. Pabandykite vidinę Misterio Blogio disharmoniją paversti amžinuoju varikliu link tobulėjimo.

2. Misteris Nuotykių ieškotojas  

Žinote Džeimsą Bondą, Supermeną ir kitus pasaulio gelbėtojus? Jūsų išrinktasis – tipiškas nuotykių ieškotojas, gyvenimo neįsivaizduojantis be ekstremalaus sporto ir nuotykių nuotykių nuotykių. Jis – tarsi išprotėjusio režisieriaus kino filmo herojus, sugebantis iš paprastos vakarienės padaryti šou. Misterio Nuotykių ieškotojo niekada nepabosta klausytis, mat jis iškalbingas, protingas, aštrialiežuvis, savo pasakojimus „pagardinantis“ detalėmis apie pavojus. Jeigu pirmasis tipažas, Misteris Blogis, patiria adrenaliną elgdamasis blogai, šis – elgdamasis beprotiškai. Be to, prieš savo moterį jis rankos nekelia.

Misteris Nuotykių ieškotojas nuolatos geros nuotaikos, visada pasiryžęs papasakoti naują anekdotą ar istoriją. Jis – vakarėlių siela, savo humoro jausmu ir gera nuotaika užkrečiantis aplinkinius. Juokas – pats geriausias afrodiziakas, todėl reta moteris atsispirs šiam sprogstančiam deriniui.

Kas su jais susipainioja? Moterys, kurioms trūksta gyvenimo druskos, tos, kurias užsmaugė rutina. Reikia atminti tik tai, kad Misteris Nuotykių ieškotojas be nuotykių suteikia ir nepastovumo jausmą – negalite tikėtis, kad jam būsite vienintelis iššūkis. Juk tiek daug neužkariautų „viršūnių“ (juolab, kad jam patinka ryškus grožis ir seksualumas bei lengvai suviliojamos moterys. Apie ištikimybę – nė žodžio).
 
Kaip jį išlaikyti? Stenkitės kartu su juo iš gyvenimo paimti viską, kas geriausia. Nebandykite Nuotykių ieškotojo pririšti, susaistyti santykiais, mat jis pats visada nori kontroliuoti situaciją. Tačiau vis dėlto verta karts nuo karto jam priminti, kad džiaugiatės jo buvimu jūsų gyvenime: galbūt ateis ta diena, kai Ieškotojas baigs savo ekspedicijas.

3. Misteris Donžuanas

Komplimentai, dovanos, dėmesys – tai Donžuano vizitinė kortelė. Dažniausiai šiam tipui priklauso dailininkai, aktoriai ir kiti grožiu bei moterų dėmesiu apdovanoti temperamentingi vyrai. Jie tikri eruditai ir Ievos dukterų žinovai. Kartais ima atrodyti, kad praeitame gyvenime Donžuanas pats buvo moterimi: jis išmano ne tik jūsų kūno anatomiją, bet ir psichologiją.

Donžuanas pažįsta visų prabangių restoranų personalą, žino, koks vynas geriausias ir ko nori moterys (miegamajame jis išpildys bet kurį jūsų norą) – su juo jausitės tikra karalienė. Tai puikiai atrodantys ir galantiški vyrai, tiesa, šiek tiek narciziškos prigimties.

Kol jis įsimylėjęs, jo išrinktoji – mūza, aštuntasis pasaulio stebuklas, įsikūnijusi svajonė. Tačiau šioje medaus statinėje yra ir šaukštas deguto: kai tik Donžuanas pastebės savo aistros objekto prielankumą, pasaka baigsis, mat jo meilė – permaininga kaip vėjas.

Kas su jais susipainioja? Moterys, kurios neturi imuniteto aktyviam merginimui ir gražiems vyrams. Jos kaip drugeliai į liepsną lekia į šių nerimtos reputacijos gražuolių glėbį. Taip pat tos damos, kurios ieško naujų pojūčių miegamajame: juk Donžuanai intensyviai kuria pasakiškų meilužių reputaciją.

Kaip jį išlaikyti? Kol įsimylėjęs – seks kiekvieną tavo žingsnį, taps šešėliu, o vėliau… Vėliau bet kokios pastangos bus bevaisės, o užsiminusi apie Santuokų rūmus, pamatysi tik jo padus. Keisčiausia, kad tos, kurios patyrė šio vyro dėmesį, jam dingus, nelaiko užantyje pykčio – jos lieka amžinai dėkingos už patirtą pasakišką jausmą.

4. Misteris Tradicijų saugotojas

Jis gali ir neatrodyti lyg muziejaus eksponatas, nebūti tylus ir pilkas, tačiau viduje slypintis konservatyvumas ir stabilumas rėkte rėkia. Po pokalbio su juo sužinosi, kokia tvarka išdėlioti daiktai jo namuose, kokius patiekalus gamindavo mama šventėms ir kokios firmos kojinės – pačios patvariausios. Jis nekalbus, o drabužius renkasi tik tuos, kurie dvelkia klasika – nė žingsnio nuo jau išminto ir žinomo kelio.

Toks vyras – patikimas, visuomenėje gerbiamas ir stabilus. Jau nuo mokyklos laikų žinojęs, ko nori ir ko sieks. Universitetą baigia gerais pažymiais, susiranda nuolatinį darbą, turi laiko patikrintą draugų ratą ir nekintančias moralines vertybes. Vietoje gero sekmadieninio vakarėlio Misteris Tradicijų saugotojas pasirinks miegą, mat ryte – į darbą. Jie jūsų niekuo nenustebins – nei neigiama, nei teigiama prasme.

Santykiuose tai – vyras-tėvas, mat jam gyvenime svarbiausia šeima. Misteris Tradicijų saugotojas įpratęs būti mokytoju, todėl bet kokia iniciatyva priimtina tik iš jo pusės…

Kas su jais susipainioja? Moterys, kurioms gyvybiškai svarbus šeimyninis gyvenimas ir kurios mėgsta, kad kiekvienas jų  žingsnis būtų kontroliuojamas. Vadovo ir pavaldinio modelis – skiriamasis tokių santykių ženklas.

Kaip jį išlaikyti? Leiskite savo išrinktajam suprasti, kad mokate skaniai gaminti valgį, esate ekonomiška ir darbšti moteris, o šeima – pagrindinė jūsų gyvenimo vertybė, dėl kurios galėtumėte mesti net patį perspektyviausią darbą. Tačiau atsiminkite, kad pati mažiausia auka, kurios pareikalaus šie santykiai – susitikimai su draugais. Ypač ne namuose.

5. Misteris Šeimyniškasis

Tai statistinis, niekuo neišsiskiriantis vyras be jokios „razinos“: darbe kruopštus ir atsakingas, žvaigždžių nuo dangaus nurinkti nesistengiantis, tačiau „pasišventęs“ kokiam nors vyriškam pomėgiui – žvejybai, krepšiniui ar automobiliui.

Nors jūsų santykių pradžioje jis atrodo susidomėjęs, gyvenimas spindi visomis spalvomis, tačiau kuo toliau, tuo labiau jam viskas nusibosta. Ilgainiui jis ima abejoti savo jėgomis, nusivilti esamais pasiekimais ar tiesiog nebesistengia tobulėti. Tik iš inercijos jis ryžtasi santuokai, mat Misteriui Šeimyniškajam tai atrodo vienintelė galimybė egzistuoti nekovojant dėl ko nors. Jei santykių pradžioje jis dar stengėsi nepamiršti, kad yra vyras ir poroje lyderiavo, tai „saulėlydyje“ galutinai pasiduoda ir tampa pasyviu stebėtoju.

Miegamajame Misteris Šeimyniškasis tampa chameleonu: prisitaiko prie žmonos poreikių – kad ir kokie jie būtų. Tai vyras-mozaika, kurį partnerė gali sudėlioti pagal savo norą, mat  pastarasis – prieraišiausias ir ištikimiausias iš visų vyrų tipų. Deja, psichologai pastebi, kad aplinkiniai (ir moterys) šių vyrų visai neįvertina.

Kas su jais susipainioja? Atsakymas labai paprastas ir banalus – tokios pat pilkos, vertinančios šeimą ir buitį moterys. Ši sąjunga – tyli ir rami, be jokių audrų ir ugnikalnių išsiveržimų. Priprasti galima įprasti.

Kaip jį išlaikyti? Kad jis liktų su jumis, nereikia jokių pastangų, mat Misteris Šeimyniškasis brangina tai, ką turi ir šeimyninį guolį palieka tik tada, kai nebegali iškęsti žmonos priekaištų. Todėl atidžiai derinkite botagą ir pyragą. Kai santykis bus ne jūsų naudai, Misteris Šeimyniškasis pabėgs.

6. Misteris Po padu

Šio tipo vyrai kalbėdamiesi niekada nežiūri į akis, visa savo povyza demonstruoja nuolankumą ir atsidavimą. Jų kredo: „Viskas tik dėl tavęs“. Darbe jie nepamainomi darbuotojai, mat yra disciplinuoti, tikslūs ir atsakingi, turintys dideli potencialą, kuris dažnai neatsiskleidžia tik todėl, kad Misteris Po padu nedrįsta jo parodyti.

Visi išrinktosios norai ir užgaidos bus įvykdytos, tačiau jis – ne Donžuanas, mat iš viso bendravimo nesistengia paimti kažko ir sau. „Ar viskas gerai, mieloji“, – klausiančios šuniškos akys. Kaip ir Misterį Blogį, šio tipo vyrą galite rasti visuose socialiniuose sluoksniuose – net kareivinėse.

Kas su jais susipainioja? Pati idealiausia Misterio Po padu antroji pusė – ryžtinga, energinga, veikli moteris, kuri rūpintųsi savo gerbėju kaip vaiku. Dažnai geležinės ledi savo gerbėjų sąrašuose turi tokių vyrų, kurie prašyte prašosi globos. Neretai jos už jų ir išteka, nors tokia santuoka nėra laiminga. Jei tik moteris ima piktnaudžiauti savo valdžia, itin spausti savo antrąją pusę, šis gali pabėgti pas mažiau griežtą ir reiklią „mamytę“.

Kaip jį išlaikyti? Nuolat girti, stiprinti jos pasitikėjimą savo jėgomis, globoti ir myluoti.

Atrodo, viskas paprasta ir aišku, tačiau, kai reikia visoje Misterio Išrinktojo būdo bruožų ir įpročių makalynėje išskirti vieną, labiau dominuojantį tipą, tenka gerai pasukti galvą. Jie nenori būti sulyginti ir sugrūsti į lentynėles, todėl savo tikrąjį „aš“ gali slėpti ilgai. Čia jau prireiks viso moteriško gudrumo ir intuicijos – juk kovoti su tuo, kas žinoma, daug paprasčiau?

Views All Time
Views All Time
4277
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!