ramybe Straipsniai.lt
| |

Ar vidinė ramybė Jums tinka?

Kodėl esu čia?
Ką čia darau?
Ko aš noriu?
Ko man reikia?
Ar “griebiu gyvenimą pilna sauja?”

Klausimai, kurie bent kartą yra iškilę kiekvienam, gal tik kitaip nuskambėjo mintyse. O ar buvo atsakyta…?

Užtenka apsidairyti aplink ir tą patį klausimą užduoti arti esančiam žmogui. Tiesaus atsakymo vargu ar sulauksite. Man tenka sutikti daug žmonių, sėkmingų ir aktyvių, tylių ir visiškai atsiduodančių monotoniškam gyvenimo ritmui, tačiau iki šiol nesutikau tų, kurie turėtų nuoširdžius atsakymus sau į šiuos klausimus. Ar verta bent trumpam apie tai susimąstyti? Kas pasikeistų, jeigu žmogus išsiaiškintų ką turėtų padaryti, kad jaustųsi neišpasakytai puikiai? Manau, daugeliui šis žinojimas būtų bevertis!

Straipsniai 1 reklama

Kodėl? Daugelis nuleidžia rankas jų nepradėjus kelti dėl baimių ir vidinių nesuvokiamų trikdžių. Juos šalinti yra metodikų (pvz. “EFT” – Emotional Freedom Technique. EFT gali padėti atsikratyti baimės, gėdos, nerimo jausmų. Profesionalus treneris Liudas Vasiliauskas apie tai galėtų papasakoti, kam aktualu, plačiau).

Nuojauta kužda, kad tvirtos asmenybės, kurioms puikiai sekasi, yra veiklūs, turi arba greitai suranda atsakymus, pakreipia žmonių mintis ir veiksmus “reikiama” kryptimi. Kodėl? Manau, atsakymas paprastas: daugelis normalių žmonių tingi ir stinga ryžto, nori, kad už juos būtų pagalvota ir reikėtų daryti kuo mažiau. Tenka dažnai išgristi juokelį: “visa žmonija vystėsi iš tingėjimo”. Logikos yra, o ar tai galioja savimi patenkintiems žmonėms? (P. S. Laukiu komentarų iš tokių žmonių).

Man pasidaro smalsu, ar tikrai gyvenimą palengvinančių “stebuklų” kūrėjai viską darė tingėdami? Kai kurie atradimai, išradimai ir ideologijos pakeitė net civilizacijų vystymąsi. Jų atsiradimą labiausiai įtakojo svajonės, ryžtas ir visiškas atsidavimas tuo kuo kūrėjai tikėjo. Daugelis kūrėjų buvo ir yra tokie pat žmonės kaip Jūs ar Jūsų kolega, gal net “prastesni”… Ar Jūs galite būti kūrėjais?

Taip!

Tingėjimas ir valios susilpnėjimas – didelis žmonijos priešas, sukeliantis bereikalingų problemų. Nesklandumų išvengti, mano galva, galima tik žinant atsakymus į pateiktus klausimus, suvokti mūsų buvimo šioje žemėje tikslą ir tvirtai tikėti savo “atradimais”.

Ar Jūs žinote savo esminį buvimo čia tikslą? Ar galite per 20 min. ant lapo surašyti 100 gyvenimo tikslų sąrašą kuriuos įgyvendinsite? Tai galite padaryti iš kažkelinto karto.Garantuoju, kad kiekvieną kartą “prisėdus” sąrašas ilgės ir augs vidinė motyvacija. Motyvacija veikti atsiras ir dažnai vartant, ir papildant minėtą sąrašą. Įvykdžius savo bent vieną, gal net slaptą, norą – tikslą labiau savimi pasitikėsite ir pradėsite neišvengiamai keistis. Labai geras yra išsireiškimas “perlipti per save”. Pakeisti, požiūrį ar įsitikinimą yra SUNKIAUSIA. Po pirmo “pasikeitimo”, sekantį kartą keisti ar pašalinti bus dar lengviau. Nors kai kas gali tvirtinti, kad dirbtinis keitimasis yra asmenybės žlugdymas. Galbūt, tačiau per trumpai gyvename, kad visada jaustumėmės blogai.

Pasirašykite visus savo tikslus ir norus, tokiu būdu bent jau pagerinsite savo gyvenimo kokybę ir labai tikiuosi pradėsite svajoti.

Valios prireiks svajones išdėstyti raštu, tai kaip sutartis su savimi: “man reikia to, mainais turiu padaryti tai”.

Manau, kad kiekvieno žmogaus darbe svajonės, tikslai, valia ir dedamos pastangos neįtikėtinai pagerina gyvenimą. Užtenka žinoti ko Jums reikia, ko norėtumėte ir ką artimiausiu metu padarysite, kad gautumėte tai, ko jums trūksta. Jeigu mums reikia “žaislų”, uždirbkime daugiau. Jeigu norime būti gerbiami, tapkime geriausiais specialistais. Jeigu norime būti mylimi, dalinkimės savo gėriu su artimaisiais.

Pasidalinsiu mintimis – savo norais, kurie man padeda siekti tikslų.

Norai kuriuos reikia puoselėti ir išpildyti, kad nugyvenčiau pilnavertį gyvenimą:

Mano gyvenimo esmė:

 • Svajoti – norėti – tikslingai veikti
 • Padėti kitiems
 • Mylėti
 • Džiaugtis aplinka
 • Tikėti, kad gėris yra dabar ir bus ateityje
 • Stiprėti ir saugoti sveikatą
 • Turiningai (prasmingai) eiti per gyvenimą
 • Dalintis – mokyti
 • Daryti kitus laimingais
 • Kurti
 • Planuoti
 • Aktyviai siekti tikslų
 • Būti pripažintu
 • Pasitikėti savimi

Šio rašinio tikslas – paskatinti Jus daugiau galvoti apie save ir apie aplinką, kuri priklauso nuo Jūsų. Viskas, ką darote, yra Jūsų minčių, veiklos rezultatai. Tikiuosi, kad norite gyventi geriau ir to paties linkėti aplinkiniams. Vidinė ramybė ir nuostabi šeima yra geriausia, ką galite turėti. Visų pirma reikia žinoti kur reikia stengtis, o po to veikti.

“Teisybė yra kažkur anapus.. ” – ieškokite, suraskite, padarykite ir būkite laimingi 🙂

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *