Draugų šeima susilaukė kūdikio. Nekantraujate susipažinti su naujuoju jų šeimos nariu. Bet prieš lėkdama į svečius prisiminkite, jog šiai ypatingai progai galioja ir ypatingas etiketas!  

Pasveikinkite tėvelius!

Apie kūdikio gimimą tikriausiai sužinojote iš jums atsiųstos SMS žinutės. Dabar tai – populiariausias ir paprasčiausias būdas pranešti apie džiugųjį įvykį. Nepulkite iš karto skambinti ir sveikinti mamytę. Gali būti, kad žinutę jums parašė dar būdama gimdykloje. Jai tikrai reikia laiko atsigauti, be to, gali būti, kad tiek jaunosios mamos, tiek kūdikio laukia viena kita medicininė procedūra. Pasveikinkite juos taip pat nusiųsdama SMS, o skambinkite ne anksčiau kaip po paros. Nebent kūdikio susilaukė jūsų labai artima draugė ar sesuo – tada tikriausiai ji nekantraus savo džiaugsmu pasidalinti su jumis, o jei tuo metu negalės kalbėti – nesidrovės tiesiai šviesiai to pasakyti.  

Suderinkite lankymo datą su jaunaisiais tėveliais

Kada naujai iškepti tėveliai pasiruošę priimti lankytojus? Tai labai individualu. Vieni nori tuojau pat pristatyti savo atžalą draugams ir giminaičiams, kitiems reikia laiko apsiprasti su naujomis pareigomis ir nauja subordinacija šeimoje. Todėl išmintingiausia – iš anksto suderinti palankynų datą su tėveliais. Beje, geriausia jei datą derinsite ne su tėčiu, o su pačia mama. Juk būtent ji geriausiai žinos, ar jos ir kūdikio savijauta leidžia priimti svečius. Tuo tarpu jaunieji tėčiai pagauti entuziazmo gali ir paskubėti.  

Trumpiau – geriau

Ką tik gimusių kūdikių tėvai neretai gyvena tarsi Bermudų trikampyje. Jiems sunku prognozuoti, kokia atmosfera namuose bus po dešimties minučių. Galbūt kūdikis saldžiai snaus, gal jam skaudės pilvelį, gal prasidės valandos trukmės užkandžiavimo procedūra. O kur dar tėvelių išsiblaškymas dėl miego stokos, nuovargis ir nuolat persekiojantis nerimas, ar tikrai viską daro gerai? Kai vyrauja tokios neprognozuojamos nuotaikos, net ir kelių valandų trukmės svečių vizitas gali virsti tikru iššūkiu. Būkite taktiška ir neužtrukite per ilgai. Optimalus sprendimas 1-1,5 valandos.  

Vaikų klausimas

Nė kalbos negali būti, kad aplankyti naujagimio eitumėte sloguodama, kosėdama, pasigavusi akies uždegimą ar netgi lūpų pūslelinę. Jokiu būdu į svečius nesiveskite ir kosinčių, sloguojančių ar viduriuojančių savo vaikų, net jei jie ir nekarščiuoja. Svečiai turi būti sveiki kaip ridikai. Bet prieš pirmąjį vizitą vis dėlto taktiški pasiteiraukite tėvų, ar galite atsivesti savo vaiką, jei jis dar gana mažas. Nenuoramos dvejų-trejų metų vaikučiai smalsiai nori viską čiupinėti, išbandyti, užsilipti. Naujagimio tėvams tai gali visai nepatikti, ypač jei jūsų atžala nuolat taikysis pačiupinėti kūdikio rankytę ar nosytę. Jei jūsų šeimoje – daugiau mažamečių vaikų, pirmam apsilankymui pas kūdikį geriau jų nesiveskite – tam turėsite laiko kai kūdikis paaugs, po keleto mėnesių.  

Dovanos

Dovana naujagimiui – ne tik gero tono ženklas. Nuo seno egzistavo netgi prietaras, kad negalima pirmą kartą lankyti kūdikio be dovanos. Jei ketinate savo dovaną įteikti šiek tiek vėliau, eidama pirmą kartą nupirkite bent mažą smulkmenėlę – barškutį, seilinuką ir pan. Jei vis dar nežinote, ką padovanoti – pasiskambinkite ir pasiklauskite tėvų, jei ketinate pirkti rūbelių – pasitikslinkite, kokio ūgio kūdikis dabar. Nepamirškite, kad pliušinių žaislų naujagimiui apskritai nereikia, o mažiausių dydžių rūbelius daugybė kūdikių išauga jau per pirmąsias gyvenimo savaites.  

Vaišės

Svečių priėmimas neišvengiamai siejamas su vaišėmis. O naujagimio tėvams sukiotis virtuvėje tikrai ne visada pasiseka. Taigi dar prieš ateidama paprašykite jų nieko neruošti, atsineškite keletą „nepavojingų“ skanėstų sau ir jiems – sausainių, namuose kepto pyrago. Atsargiai su vaisiais ir šokoladu! Maitinančiai mamai, bent jau pirmaisiais mėnesiais, nerekomenduojama valgyti egzotinių vaisių ar vaisių, nuo kurių kūdikiui gali pūsti pilvuką, o mamos suvalgytas šokoladas gresia alergija naujagimiui.  

Gėlės mamai

Gėlės mamai – taip pat labai mielas lankytojų gestas. Be abejo, daugiausia dėmesio susilauks naujasis šeimos narys, bet juk kol jis atėjo į šį pasaulį, daugiausia nusiplūkė mama, tiesa? Todėl labai gražu, kai atėję aplankyti svečiai parodo dėmesio ir jai. Kol naujagimis visai mažas, mama daugiausiai laiko su juo praleidžia namuose. Gėlių puokštelė bent keletą dienų maloniai džiugins akį ir pakels jai nuotaiką.  

Praktiškas dėmesys

Nors neprivaloma, bet labai malonu bus jauniems tėvams, jei parodysite ir šiek tiek praktinio dėmesio. Prie dovanos pridėta sauskelnių pakuotė – visai ne staigmena, bet nepaprastai maloni ir patogi smulkmena. Tik vėlgi prieš ją pirkdama pasiklauskite, kiek sveria kūdikis. Galioja ta pati taisyklė, kaip ir su rūbeliais: geriau nupirkite per didelius, nei per mažus.  

Plautis rankas būtina!

Manote, nemandagu svečiuose vos įžengus pro duris skuosti į vonios kambarį? Tik ne tada, jei atėjote lankyti naujagimio! Kuo mažiau jūsų bakterijų pateks ant mažylio – tuo geriau, tad plautis rankas privalote neparaginta!

Views All Time
Views All Time
2505
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!