Lietuvos vartotojų didžiausiame pasaulio socialiniame tinkle “Facebook” jau yra daugiau kaip 750 tūkst. Gali būti, kad ateis laikas, kai gyventojų surašymas vyks „Facebooke”, o Seimą rinksime tiesiog spausdami „Patinka” prie mums simpatiją keliančios partijos ar kandidato vardo. Ne vienas mūsų yra girdėjęs posakį: „Jei tavęs nėra Facebooke, tu išvis neegzistuoji”. Kada nors tai taps realybe. O dabar, kai šiame puslapyje savo gyvenimus švaisto beveik trečdalis Lietuvos, mūsų tautiečių veikla „Facebooke” gali puikiai pasitarnauti atliekant sociologines įžvalgas apie mus pačius. Pasitelksime į pagalbą veidaknyge.lt, kuri pateikia mėgstamiausių lietuviškų puslapių „Facebooke” statistiką.

Lietuvis – linksmas, myli mamą ir nelegalų kiną bei klauso Mamontovo

Jei kas, ką tik grįžęs iš šiltų kraštų, pradeda niurnėti, kad Lietuvoje žmonės susiraukę ir nemieli – netikėkite. „Facebook” statistika nemeluoja: lietuvaičiai labiausiai mėgsta TV parodijų laidą „Dar pažiūrėsime”, o ketvirtas tarp visų mėgstamiausių puslapių yra „Dienos anekdotas”. Dabar paaiškėja, kodėl per vakarėlius nebeįmanoma pasakoti anekdotų, nes visi juos jau yra skaitę.

Žvelgdami į topą, sužinome, kad lietuviai yra labai šeimyniška tauta ir iš visų šeimos narių labiausiai mėgsta savo mamą: antrą vietą „Facebooke” okupavęs puslapis „Aš labai myliu savo mamą”. Viena dešimtuko vieta siunčia prieštaringus signalus apie lietuvaičių prigimtį: „1 narys = 0.01 Lt vaikams” turi 69888 tūkst. mėgėjų. Tokio tipo puslapiai specialistų vertinami skeptiškai, nes dažniausiai prisidengus kilniu tikslu, tiesiog siekiama susirinkti kuo daugiau gerbėjų ir gauti jų kontaktus. Ir lieka neaišku, ar tiesiog dauguma lietuvių mieliausiai skirtų labdarą vaikams ar tiesiog, kad sukčiams lengviausia išvilioti ką nors iš lietuvaičių prisidengus vaikais.

Dar lietuviai labai mėgsta linksmintis ir labai myli radijo stotį „Zip FM”, o ypač jos laidą „Radistai”. Mūsų tautietis tiesiog ištirptų iš laimės, jei ši radijo stotis nuolat grotų Andriaus Mamontovo arba „SEL” dainas. O jei groja abiejų atlikėjų atliekamą „Saulės miestą”, lietuvis patiria dvasinį orgazmą. Beniūniuodamas šią dainą, Lietuvos pilietis siunčiasi kokį nors piratinį filmą iš torrent.lt, nes būtent jis užima 5 vietą tarp visų mėgiamiausių lietuviškos „Facebook” faunos puslapių. O TOP10 simboliškai uždaro puslapis „Noriu atostogų”. Teisingai, juk labai pavargstame, kol randame geros kokybės filmo versiją nelegaliam parsisiuntimui.

Statistinis lietuvio portretas

Pažvelgus į lietuvaičių mėgstamiausius puslapius „Facebooke” pagal atskiras kategorijas, galime nupiešti ir dar detalesnį asmens portretą. Jei lietuvis nusprendžia valgyti ne namie, jis iškart pagalvos apie „Čili”. Mąstydamas kaip apsirengti einant vakarieniauti, jis nedvejodamas išsitrauks savo šventinius botus. Jokių aukštakulnių ar „lakierkų”. Problema iškils norint apsirengti, nes mėgstamiausias lietuvių drabužių prekinis ženklas „Effigy” jau kuris laikas nevykdo veiklos. Pasistiprinęs nacionaliniu valgiu pica, pusnuogis lietuvis, norėdamas pasikultūrinti, patrauks į Kauno amfiteatrą, o šokiams pasirinks tik „Exit” klubą. Tiesa, pageidautina, kad šiose vietose vykstantys renginiai būtų tik nemokami. Kitaip mums tai labai nepatiks.

Jei nemokamų renginių mėgstamiausiose vietose nepasitaikys, lietuvis greičiausiai grįš namo, kur grius ant sofkutės ir įsijungs televizorių, kuris rodys „TV3″ kanalą. Atslinkęs į lovą, prieš pat užmiegant, lietuvis spės pasvajoti apie tobulas vestuves ir ryt darkart pasižadės užklysti į puslapį apievestuves.lt.

Netikite, kad mes tokie? „Facebook” juk nemeluoja.

Views All Time
Views All Time
1772
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!