Nemanykite, kad tik vyras gali nesuprasti moters…

Vyrai daro daugybę dalykų, apie kuriuos moterys paprasčiausiai nieko nesupranta. Kai kurie jų pomėgiai, pavyzdžiui, laiko leidimas prie kompiuterio ar nenoras nė akimirkai iš rankų paleisti televizoriaus distancinio valdymo pulto, gali priversti moteris prarasti savitvardą. Klausiate, kodėl tai vyksta?

Kodėl vyrai mėgsta sakyti, ką ir kaip reikėtų daryti?

Pagrindinė vyro užduotis primityvioje pirmykštėje žmonių bendruomenėje buvo medžioklė ir maisto parūpinimas. Žmonijos egzistencija priklausė nuo vyro gebėjimo pataikyti į taikinį. Nuo pat gūdžios senovės laikų, mes išmokome vertinti vyro sėkmę pagal jo teikiamą naudą ir gebėjimą rasti tinkamą problemos sprendimo būdą.

Tuo pačiu laikotarpiu moteris išvystė savo smegenis artimam bendravimui ir emocinio ryšio kūrimui su vaikais bei kitais šeimos nariais.

Žmogaus evoliucijos proceso eigoje vyras pats išmoko rasti tinkamą būdą problemoms spręsti, nejausdamas jokio poreikio tartis su kitais žmonėmis, ar prašyti pagalbos. Skirtingai nei vyrai, moterys mėgsta įvairias diskusijas ir pasitarimus. Jos nori kitiems žmonėms atskleisti visas kankinančias abejones, jausmus bei nuoširdžiai pasikalbėti.

Taigi, moteriai kalbantis su vyru, jis galvoja, kad ji prašo jo pagalbos sprendžiant tam tikrą problemą, o iš tikrųjų ji tik nori išlieti susikaupusias mintis ir išsklaidyti abejones. Ši situacija puikiai iliustruoja skirtingą dviejų lyčių požiūrį. Vyras galvoja, kad padėdamas moteriai išreiškia savo meilę, tačiau moteris tuo pat metu mano, kad pavyko dar kartą įsitikinti vyro abejingumu ir nemokėjimu išklausyti jos kalbų.

Kodėl vyras nenori iš rankų paleisti televizoriaus distancinio valdymo pulto?

Jei pirmykštis medžiotojas sugrįžtų į savo urvą, jis ramiai sėdėtų ir žiūrėtų į ugnį. Šis, kiek juokingas pavyzdys, labai panašus į tipinį šiuolaikinio vyro elgesį. Nenorėdamas aptarti jį kankinančių problemų ir klausimų, vyras stengiasi jas užmiršti tarsi žvelgdamas į kitų žmonių gyvenimus. Neretai vyrai žiūri žinių laidas net šešis kartus dažniau nei moterys. Paėmę į rankas televizoriaus distancinio valdymo pultą jie tikrai nesiekia sužinoti visų pasaulio naujienų. Pagrindinis jų troškimas – atsiribojimas nuo varginančių kasdieninio gyvenimo problemų.

Kodėl jie negali paklausti net teisingos krypties?

Viename sename anekdote pateikiamas puikius situacijos, kurioje atsidūrę vyrai negali prisipažinti, kad pasiklydo, pavyzdys. „Kodėl keturi milijonai spermatozoidų nori apvaisinti vieną kiaušinėlį? Nes nei vienas iš jų neišdrįsta paklausi teisingo kelio.“

Toks požiūris taip pat susijęs su senovėje gyvenusiais medžiotojais. Jei jie prisipažindavo nežinantys tikslios savo buvimo vietos, iškildavo grėsmė jų vyriškumui ir garbei, nes žmonės buvo linkę manyti, kad gebėjimas orientuotis aplinkoje – stipriajai lyčiai priklausantis bruožas.

Kodėl jie nemėgsta apsipirkinėjimo?

Per kelias valandas vyras gali nusipirkti du kostiumus, daugybę marškinių bei kelnių, batus, paltą. Tuo tarpu moteris privalo patikrinti visas parduotuves, kol išsirenka vieną vienintelį daiktą. Žmogaus evoliucija prisidėjo prie fakto, kad primityvusis vyras buvo greitas ir produktyvus medžiotojas, kuris amžių bėgyje virto į šiuolaikinį pirkėją.

Moteris savo elgesiu labai primena primityviąsias protėves, rinkėjas. Gilioje senovėje rinkėjos ieškodavo ko nors maistingo ir skanaus, o šiuolaikinė moteris mėgaujasi dairydamasi gražių daiktų ar drabužių.

Kodėl jie nori pabėgti nuo atsakomybės ir pareigos?

Vyras gali atvirai demonstruoti savo didžiulę aistrą ir atsidavimą futbolo komandai, už kurią serga. Deja mylimai moteriai, regis, netenka patirti net pusės šių karštų jausmų. Emociškai vyrui lengviau prisirišti prie sporto komandos, nei prie moters. Amžių bėgyje vyras buvo poligamiška asmenybė, nes reikėjo išlaikyti pastovią ar net kurti didėjančią žmonių rūšies populiaciją. Vyro egzistencija buvo logiškai siejama su daugiau nei viena moterimi.

Jei Jūsų brangusis bandys savo elgesį pateisinti šia istorine tiesa, paaiškinkite jam, kad žmogus nuo kitų žemėje gyvenančių sutvėrimų skiriasi kai kurių smegenų dalių išsivystymu, leidžiančiu priimti sąmoningus sprendimus, koks elgesys yra teisingas, o koks – ne.

Kodėl kyla noras visada jaustis teisiu?

Dar visai neseniai augantiems berniukams buvo įteigiama visuomenės nuomonė, kad jie privalo visada būti stiprūs ir nereikšti savo jausmų bei silpnybių verkdami. Jie augo manydami, kad bus laikomi nevykėliais, jei nesugebės su sunkumais susidoroti savo pačių jėgomis. Tokio auklėjimo išugdyto vyro siekiamybė – puikiai problemas mokantis spręsti vienišius.

Savo klaidos pripažinimas vyrui reikštų įsitikinimų išdavystę bei vidinę silpnybę, todėl jam yra ypatingai svarbu visada jaustis teisiu.

Kodėl vyrus traukia žaislai?

Vyrų smegenyse, skirtingai nei moterų, yra labiau išvystę orientaciniai gebėjimai. Jie gali greičiau ir tiksliau apskaičiuoti greitį, atstumą bei kampus, todėl juos visada domina vadinamieji „padaryk pats“ loginiai uždaviniai, žaislai ir žaidimai. Vyrai mielai konstruoja lėktuvų, laivų, mašinų modeliukus ir kitus, konstrukcinių įgūdžių reikalaujančius objektus.

Pagrindinis skirtumas tarp vyrų ir berniukų yra jų žaislų kainos. Vaikai eina į žaislų, o vyrai – į modeliukų ir įrankių parduotuves. Nors dažniausiai vyrų patiriamas malonumas užsiimant savo hobiu jų partnerėms reiškia kančią, negalime teigti, kad 99% visų patentų buvo patvirtinti vyrų sukurtiems išradimams.

Kodėl mes niekada negalime jų suprasti?

Vyrai galvoja, kad moterys yra linkusios dėmesį sutelkti ne į esmę ir kalbėti apie pašalinius dalykus, taip ir neatskleisdamos, ką tuo norėjo pasakyti. Štai kodėl vyrai visada turi tarsi išsiaiškinti moters jiems pateiktas užuominas.

Moterų smegenys yra išlavintos bendravimui ir greitai prisitaiko prie netiesioginio užuominų sakymo bei konkretumo vengimo. Dviejų moterų pokalbis dažniausiai yra sklandus, nes jos abi vartoja tą pačią kalbą, užuominas ir vadovaujasi tais pačiais kūno ženklais.

Views All Time
Views All Time
4700
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!