Blogą nuotaiką žudykite šaltu dušu

Blogą nuotaiką žudykite šaltu dušu

Tau darosi liūdna? Atrodo, kad visos bėdos užgriuvo vienu metu ir nebepajėgi su jomis susitvarkyti, o nuo negatyvių minčių sugebi daryti tik vieną dalyką – neužmigti naktį, žiūrėti į lubas ir verkti, vos išgirdus kritikos žodį? Turbūt supratote, kad suku link termino, vadinamo depresija. Su panašiu jausmu – liūdesiu, susiduriame kiekvienas, tačiau kai kuriems iš mūsų šis jausmas perauga ir į depresiją. Vieniems liūdesys trunka dieną, kitiems – savaitę, o kitiems, deja, baigiasi kartu su nutraukta gyvybe. Šiurpu, tačiau maždaug 1.5% visų mirčių pasauliniu mastu sudaro savižudybės. Dėl tos pačios priežasties ir man pačiam teko palaidoti dėdę. Dažniausiai viso to kaltininkas būna problemos šeimoje, darbe ar paprasčiausiai įtemptas gyvenimo ritmas.

Nekontroliuojamos blogos žmogaus emocijos laikui bėgant susikaupia, ko pasekoje susergama depresija. Tiesa, verta paminėti, kad net du trečdaliai sergančiųjų nesuvokia, kad tai rimta ir jiems reikia specialisto pagalbos. Šiuo metu dažniausiai taikomi keli gydymo metodai – pokalbis su psichologu, vaistai ir elektros šoko terapija. Tačiau, kol nepasiekėte pačios blogiausios stadijos arba šiaip jus užplūdo bloga nuotaika, tai išbandykite discovery.com siūlomą būdą blogas nuotaikas žudyti šaltu vandeniu. Teko ir pačiam išbandyti – tikrai padeda.

Žinoma, pagrindinis dalykas dėl kurio dušas veikia teigiamai yra švarumo jausmas, tačiau tai tik menkutė pagalba blogų emocijų bombą nešiojančiam žmogui. Mokslininkas Nikolai Shevchuk atliko nemažai tyrimų ir iškėlė daug hipotezių šiuo klausimu. Manoma, kad šaltas dušas stimuliuoja smegenis, kurios tuo metu išskiria norepinefiriną – cheminę medžiagą, kuri padeda kovoti su depresija. Kitas spėjimas sako, kad žmogui prausiantis po šaltu dušu smegenys gauna tam tikrą elektros šoko bangą, nes žmogaus odoje yra labai didelis kiekis šalčio receptorių, kurie nepaliaujamai siunčia elektros signalus smegenims. Šalčio receptorių nervų išsišakojimas dažniausiai būna 3-9 kartus didesnis, nei šilumos.

Straipsniai 1 reklama

Taigi, šaltas dušas gali ne tik jus užgrūdinti ir padaryti sveikuoliu, bet ir stabilizuoti emocinę būklę. Senovės Kinų medicina irgi teigia, kad šaltos vonios veikia teigiamai jūsų pozityvumą. Tiesa, neperšalkite besipliuškendami. Nepatariama tokiu būdu naudotis ir žmonėms, kurie turi širdies problemų. O aš dar svarsčiau, kodėl mano draugė Giedrė visad taip pozityviai nusiteikusi – sako, kad duše naudoja tik mėlynu taškeliu pažymėtą čiaupą. Bėgam dabar visi išsimaudyti po šaltu vandeniu ir nuplauti visas blogas per dieną susikaupusias emocijas.

Na, o jūs ar dažnai iškeičiate šiltą dušą į šaltą? Prisipažinsiu, kad man tai padaryti tikrai labai sunku. Nors kiti sako – priprantama. 😉

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *