Baimės

FEAR OF LOSS Straipsniai.lt

Nėra žmonių, kurie nieko nebijotų. Net ir patys galingiausi suaugusieji ko nors bijo. Bet tai – jau jų problemos. O ko bijai tu?

Ne, tik nesakyk, kad nieko nebijai. Bijoti – natūralu ir tikrai nėra gėdinga. Baimė mus apsaugo nuo veiksmų, kurie galėtų pakenkti. Bet tik tada, kai ji turi pagrindą. Būna baimių – niekuo nemotyvuotų – netikrų. Tada bijomasi “veltui” – nerimaujama, kankinamasi dėl dalykų, kurie negali įvykti, arba tikimybė, kad jie įvyks, yra labai nedidelė.

Pavyzdžiui, yra vaikų, kurie labai dažnai girdi tėvus kalbant apie baisius nusikaltimus, neišgydomas ligas, gaisrus… Ir jiems ima atrodyti, kad netrukus kažkas tokio nutiks ir jiems. Tokios beprasmės baimės gali kaip reikiant apkartinti gyvenimą.

Straipsniai 1 reklama

Jei tėvai dažnai pykstasi tarpusavyje, vaikai ima nerimauti. Tie, kas auga vieni – neturi broliukų ar sesučių – visada tėvelių dėmesio centre. Beje, tai irgi gali tapti baimių priežastimi – bijomasi nepateisinti tėvelių lūkesčių ir vilčių. Taip, tu turi stengtis, bet, jei per daugybę lankomų būrelių ir pamokų ruošimą nebelieka laiko žaisti ir bendrauti su bendraamžiais, tai jau negerai.

Dažniausiai pasitaikančios baimės

5 – 7 metų vaikų

1. “Gamtos stichijų” baimės: gaisro, gylio…

2. Bausmės baimė.

3. Gyvūnų baimė.

4. Baisių sapnų baimė.

5. Baimė netekti tėvų.

6. Mirties baimė.

7. Baimė pavėluoti.

8. Baimė užsikrėsti kokia nors liga.

7-11 metų vaikų baimės

1. Mokyklos baimė.

2 Baimė blogai pasirodyti kitų akivaizdoje.

3. Baimė suklysti.

4. Baimė gauti blogą pažymį.

10-16 metų vaikų baimės

1. Nerimas dėl kintančios išvaizdos.

2. Baimė “būti ne savimi”.

3. Įvairios baimės dėl santykių su kitais žmonėmis.

Kaip su tuo kovoti?

Prisimink, kaip, būdamas visai mažas, bijojai, kad po lova yra kažkas, kas gali sučiupti už kojos. Patikėk, dauguma dabartinių tavo baimių yra tokios pat – vėliau pats iš jų juoksies.

Stenkis kuo daugiau bendrauti su kitais vaikais – draugų būrelyje visos baimės išbėgioja.

Visada, kai tave ima kuo nors bauginti, pagalvok, ar tai tikra. Gal tave gąsdina dalykais, kurių negali būti. Juk jei nevalgai košės, ir teta tau žada už tai iškviesti policininką, tikrai gali pasakyti: “Na, ir kviesk – gal jis tą košę už mane suvalgys!”

Taip taip – tai juokai. Beje, juokas – puikus ginklas prieš baimę. Nesileisk įbauginamas – pasaulis priklauso drąsiesiems!

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *