Apie miegojimą kartu ir kitus natūralius dalykus

shame 3 Straipsniai.lt

Vakar mažylė pirmą kartą pati užsimanė miegoti savo kambaryje. Įsitaisė savo kūdikiškoje lovytėje (ši jau antri metai virtusi sofa, nes nuimtas šonas), o šalia lovytės ant pagalvių susiguldė visus savo žaislus. Pasakė man „Labanakt“ ir liepė išeiti. Kai užgesinau šviesą, pradėjo prašyti uždegti. Palikau įjungtas tik žvaigždutes. Pradėjo prašyti, kad pasėdėčiau. Visgi man besėdint staiga persigalvojo ir pasiprašė miegoti kartu su mumis. Pasidaviau, nes toks žaidimas truko jau gerą valandą (nors mažylė tikrai mėgino miegoti patogiai įsitaisiusi) ir pati labai norėjau miegoti. Nežinau, kada turėsiu tiek kantrybės, kad pripratinčiau ją miegoti atskirai. Eilinį kartą grįžtu prie minties nupirkti jai naują lovytę ir tuomet jau griežtai apsispręsti ją migdyti atskirame kambaryje. Tačiau ir vėl viskas baigiasi tuo, kad nerandu patinkančios lovytės, o po to nerandu ir laiko ieškoti, kur tokią lovytę dar būtų galima rasti ir pan. Prisideda ir tai, kad man jauku su ja miegoti, nepaisant to, kad ji apspardo man nugarą.

Tokiom mąstymo minutėm prisimenu kartą žiūrėtą filmą (niekaip neprisimenu pavadinimo) apie vieną besilaukiančią porą, kuri važinėjo po pasaulį, norėdama atrasti savo vietą ir stebėjo kitų šeimų santykius. Visos šeimos kažkuo buvo keistos/nenormalios. Ir visgi viena beprotiška natūralistų šeima man patiko. Jų miegamasis buvo viena didžiulė lova, kurioje kartu miegojo ir visi vaikai. Moteris aiškino, kad jie neslepia nuo vaikų savo meilės. Iš tiesų, nuo kada žmonės viską pradėjo slėpti nuo vaikų? Kodėl natūralumas dabar gėdingas? Gal vaikas turėtų žinoti, kaip mama ir tėtis išreiškia savo meilę, kad neišsigąstų kartą išgirdęs keistus garsus? Visgi mes išauklėti viską slėpti ir kitaip nebegalim.

Kartą kažkurioje iš diskusinių TV laidų buvo nagrinėjama tema apie nudizmą – kodėl tėvai įskiepija vaikams, kad nuogam būti negražu, gėda? Psichologai-seksologai teigė, kad dėl šios priežasties nemažai žmonių išsirutulioja įvairūs kompleksai dėl savo išvaizdos. Tačiau, jei vaikščiotume nuogi namuose, tai jau irgi būti nenormalu?

Straipsniai 1 reklama

Arba dar viena tema – kodėl slepiame nuo vaiko, kaip žudoma žuvis? (kai parsinešu gyvą karpį namo) Juk tai irgi melas. Kurį vėliau išsiaiškinęs vaikas išgyvens šoką. Kadaise kaime vaikai matydavo kiaulės skerdynes nuo pat gimimo ir dėl to jie neišaugo žiaurūs.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]