Kalbėsime, žinoma, ne apie rimtą depresiją, su kuria susidoroti gali tik profesionalūs psichologai. Kalbėsime apie tai, su kuo susiduriame vos ne kasdien – apatiją, liūdesį. Ir iš anksto susitarkime, kad nekalbėsime apie tokius revoliucingus kovos su depresija būdus, kaip buto remontas ar gyvenimo partnerio bei darbo pakeitimas. Verčiau aptarkime saugesnius, kaip sakoma, terapinius būdus.

Pirmas būdas – brangus: atostogos

Šio būdo, kaip paties brangiausio, verta griebtis tik labai jau užsitęsus depresijai, kai kitos priemonės nepadeda. Iš principo tai, kur jūs praleisite atostogas, didelės reikšmės neturi. Svarbiausia – išvažiuoti kur nors toliau nuo visko, kas sukelia nuobodulį. Čia jau viskas priklauso nuo jūsų pomėgių.

Kai kam geriausia priemonė depresijai įveikti – gulėti paplūdimyje spiginant saulei. Kai kam labiau prie širdies ekstremalus turizmas – nuo alpinizmo iki nardymo (tikrai nuo visko atsijungsite!). O kai kas galbūt gali atsipalaiduoti tik vaikštinėdamas Paryžiaus ar Londono gatvėmis. Vienu žodžiu – kiekvienam savo. Bet kuriuo atveju, pakeitus aplinką galima puikiai išsigydyti nuo liūdesio.

Netinka: turinčioms finansinių problemų ir patologiškoms namisėdoms.

Antras būdas – rizikingas: audringas romanas

Jeigu išvyka į užsienį kainuoja brangiai ir efektas ne šimtaprocentinis, tai audringas romanas – kaip aspirinas nuo peršalimo: visada prieinamas, veikia iškart ir užtikrintai, tiesa, pasekmės gali būti nenusakomos. Patikslinsime: kalba ir eina būtent apie audringą ir trumpą romaną, o ne apie rimtus santykius. Jų kažkaip nesinori traktuoti tik kaip būdo kovoti su depresija.

Prieš pasinaudojant šiuo būdu, ne pro šalį būtų susivokti, ko būtent jūs norite iš šio romano. Kadangi jums reikia tiesiog prasiblaškyti ir, kaip sakoma, patirti malonumą (visomis šio žodžio prasmėmis), pasistenkite įsimylėti tokį, kuris galės jums tai suteikti. Pasiilgę moters švelnumo nuobodos, chroniški alkoholikai ir apie vestuves svajojantys “mamyčių sūneliai” jums nepadės. “Objektas” turi būti paslaptingas, protingas, turintis humoro jausmą, originalus ir nenuspėjamas. Jis gali būti net vedęs. Juk jums reikia prasiblaškyti, o ne ištekėti! Netinka: toms, kurios nemoka gražiai užbaigti išsisėmusio romano, kiekvieną naują vyrą įsivaizduoja kaip savo būsimą sutuoktinį, ir galų gale, toms, kurios nemoka išsirinkti tinkamo “objekto”.

Trečias būdas – triukšmingas: vakarėlis

Reikia pasakyti, kad čia rezultatas ne visada priklauso nuo renginio masto. Tai yra, visai nebūtina surengti vakarėlį 30 žmonių! Jeigu iš jūsų aplinkos atsiras bent 2 – 3 jūsų neerzinantys žmonės – pasikvieskite juos ir linksminkitės iš širdies! Beje, klaidinga manyti, kad šis metodas tinka tik 15 –20-metėms. Užtikriname, kad ir 30 – 40-tėms galima iš širdies pasimėgauti vakarėliu. Ypač šauniai pasiseka susitikimai su senais draugais, tai yra su tais, kurie prisimena, kokia jūs buvote prieš 10 – 15 metų. Ir tada galima taip pasilinksminti, kad jums pavydės net jūsų vaikai!

Netinka: nemėgstančioms triukšmingų vakarėlių ir jaučiančioms alergiją daugeliui draugų bei pažįstamų.

Ketvirtas būdas – grynai moteriškas: žygis po parduotuves

Kodėl grynai moteriškas? Todėl, kad sunku būtų rasti tokį vyriškį, kurį lakstymas po parduotuves ramintų. Šis būdas veiksmingas visada ir visoms moteriškos lyties būtybėms. Žinoma, daugelis mėgsta tokiu atveju papildyti savo garderobą. Tačiau tai gali būti ir kosmetika, knygos, vaizdajuostės, gėlės vazonėliuose, dekoratyvinės žvakės ir t.t. Netinka: turinčioms finansinių sunkumų bei nesugebančioms laiku sustoti.

Penktas būdas – naudingas: pasiekimai darbe

Šis būdas idealiai tinka potencialioms darboholikėms. Tai yra, jūs tiek apsikraunate darbais, kad liūdėti ir pulti į depresiją jums tiesiog nelieka laiko. Deja, jeigu darbas ir taip stovi skersai gerklės – šis būdas netiks. Netinka: toms, kurioms depresija kilo būtent dėl nuovargio darbe.

Šeštas būdas – kūrybinis: saviraiškos bandymai

Čia gali būti daugybė variantų! Kas rašo eiles, kitos kuria roko operas ar siuvinėja kryžiuku. Dar galima spręsti kryžiažodžius, piešti draugų šaržus, pinti krepšius, siūti minkštus žaislus ir t.t. Ir, beje, kuo rimtesnė depresija, tuo daugiau laiko užimantį hobį reikia pasirinkti. Netinka: katastrofiškai neturinčioms jokių kūrybinių sugebėjimų ir katastrofiškoms tinginėms.

Septintas būdas – kirpykla: šukuosenos pakeitimas

Na, tai gali būti nebūtinai šukuosenos pakeitimas. Liūdną nuotaiką efektyviai išblaškys bet kokios išvaizdos permainos. Tai gali būti plaukų spalvos pakeitimas, cheminis sušukavimas, kirpimas, drąsūs makiažo eksperimentai ir, apskritai, kardinalus stiliaus pakeitimas. Tiesiog pabandykite kitu žvilgsniu pažiūrėti į save – ir aplinkinis pasaulis taip pat šiek tiek pasikeis. Netinka: konservatyviosioms.

Aštuntas būdas – naminis: baldų perstatymas

Šis kovos su liūdesiu būdas yra vienas iš tradiciškiausių. Jo poveikis yra priešingas negu prieš tai aprašytojo: čia mes, priešingai, keičiame kažką savo aplinkoje, o dėl to keičiasi ir kažkas mūsų viduje. Svarbus momentas – šis būdas nereikalauja praktiškai jokių išlaidų ir idealiai tinka tais atvejais, kai kažką pakeisti norisi iš karto, ilgai neatidėliojant. Beje, šis būdas taip pat yra moteriškas. Daugeliui vyrų tokios mintys apėmus depresijai tiesiog neateitų į galvą. Netinka: kai baldai labai masyvūs ir sunkūs, ar butas labai gausiai apstatytas (baldų perstatinėti tiesiog nėra kur).

Devintas būdas – romantiškas: vakaras su žvakėmis

Šis būdas ypač tinka, jeigu depresiją sukelia gražių dalykų ilgesys. Ir beje, vakare su žvakėmis nebūtinai turi dalyvauti vyriškis. Galima pačiai sau susikurti ne mažiau romantišką nuotaiką. Tam jums prireiks žvakių, atpalaiduojančios muzikos ir gero vyno bokalo. Tolesnis scenarijus priklausys nuo to, jūs viena ar ne. Galima puikiai atsipalaiduoti ir vienatvėje, apie ką nors pasvajoti, “atsijungus” nuo visų problemų ir rūpesčių. Na, o dviese tokį vakarą galima praleisti, suprantama, visai kitaip. Netinka: toms, kurios abejingos romantikai, žvakėms ir svajonėms.

Dešimtas būdas – atpalaiduojantis: karšta vonia

Tai taip pat klasikinis būdas! Atsigulkite į karštą ar šiltą vonią (kaip kam patinka), prisileiskite kvapnių putų ir… Toliau taip pat gali būti keletas variantų. Galima tiesiog atsipalaiduoti ir pasnausti, galima paskaityti detektyvų (kažkodėl vonioje geriausia skaityti būtent detektyvus!), o galima padainuoti (vonioje puiki akustika). Pastarasis būdas rekomenduojamas tik tuo atveju, jeigu artimieji ir kaimynai yra stiprių nervų. Svarbiausia – visiškai atsipalaiduoti. Netinka: nemėgstančioms vonios, detektyvų ir dainų.

Vienuoliktas būdas – nukreipiantis dėmesį: kinas

Iš visų pasiūlytų būdų šis, ko gero, banaliausias ir paprasčiausias. Kas gi gali būti paprasčiau, kaip įdėti į vaizdo grotuvą kasetę ir dvi valandas įdėmiai žiūrėti į ekraną? O tinkamai parinktas filmas gali padaryti tiesiog stulbinantį poveikį! Ką pasirinkti – jūsų reikalas. Kai kuriose situacijose tiktų gera komedija, o kai kada – kruviniausias trileris. Svarbiausia – atitrūkti nuo liūdnų minčių. Netinka: nemėgstančioms kino.

Dvyliktas būdas – literatūrinis: atsikimškite šampano butelį ir paskaitykite gerą knygą. Netinka: nemėgstančioms knygų ir šampano (tai pats liūdniausias atvejis).

Views All Time
Views All Time
12212
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!