Europos Žmogaus Teisių Teismo užkulisiai

Viskas Europos Žmogaus Teisių Teisme (toliau: EŽTT) vyksta labai slaptai, grubiai pažeidinėjant, tarp kitko,  Konvencijos 6, 13 ir 14 straipsnius.

Kas mano, kad peticijos, atkeliavusios į Strasbūrą iš Lietuvos, bus išverstos į anglų kalbą – klysta, nes taip nėra, neva dėl to, kad EŽTT neturi pinigų.  Nežiūrint to, vertimas į visiems teisėjams suprantamą anglų kalbą nieko nepadėtų,  nes reikia žinoti, kad visi skundai, laiškai, pareiškimai, pataisymai ir t.t. ateina tik pas Lietuvai priskirtą „teisės referentę”, kuri pagal įslaptintas “instrukcijas teisės referentams”, minėtos EŽTT reglamento 17.4 straipsnyje, turi teisės arba bent progos (lygiai kaip ir kiti „teisės referentai”), arba perduoti prašymus, dokumentus, laiškus pranešėjai, arba paslėpti skundo esminį turinį, arba veikti pagal EŽTT reglamentą arba atvirai pažeisti EŽTT reglamentą (angliškai: „Rules of Procedure of Court”), arba informuoti teisėjus arba paprastai ne informuoti teisėjus ir tik panaudoti sekcijos kanclerės parašą arba, peticijos atmetimo proga, panaudoti antros sekcijos teisėjų kompiuterinius parašus (arba parašų štampą) – tada sekcijos kanclerė arba teisėjai apie tai nieko nesužinos. Ypatingai mielai teisės referentė panaudoja frazę “Rašau Jums EŽTT pirmininko prašymu”. Tai yra tiktai sistema, kad pareiškėjai negalėtų sužinoti, kas iš tikrųjų vyksta EŽTT, kad jų žmogaus teisės grubiai pažeidinėjamos (teisė į teisingą teismo procedūrą, teisė į viešą bylos nagrinėjimą pagal Konvencijos 6 straipsnį).

„Teisės referentė” (ankščiau tai buvo „teisės referentas” Dovydas Vitkauskas), šiuo metu M. černiauskas, eina ir „bendrauja” su Lietuvai priskirta „teisėja-pranešėja” Danute Jočiene, kartu jie nusprendžia, ką reikia daryti su „nemalonia” peticija, reiškia, su visomis savininkų peticijomis – ar reikia nuslėpti peticijos esminį turinį nuo kitu šešių antros sekcijos teisėjų, ar reikia taip „perdirbinėti” peticiją, kad skunde nebeliks nieko svarbaus ir t.t. Po to jie „parengs” vadinamą „pasiūlymą EŽTT, kaip reikia nutarti/nuspręsti”. O toks „pasiūlymas”, kartu su dideliu kiekiu kitų tokių pasiūlymų (gal 50-80) bus pateiktas kitiems antros sekcijos teisėjams pasirašymui – o jie pasirašys aklai, nieko nežinant apie kiekvienos peticijos turinį, nes pati peticija nebus pridėta. šita teisinė komedija pasivadino „Europos Žmogaus Teisių Teismas nutarė/nusprendė”.

Straipsniai 1 reklama

Tokia “procedūra” yra grubiausias Europos Žmogaus Teisių Konvencijos šešto straipsnio pažeidimas.

Vadinamieji „teisės referentai“ turi teisinę imunitetą, be to, jie nemoka mokesčius, jų atlyginimas yra apie 35000 Lt / mėn. Lietuvos “teisės referentai” buvo  LR vyriausybės pasiūlymo pagrindu paskirti Europos Tarybos sutikimu. Teoriškai, jie dirba “nepriklausomai”, faktiškai jie įgyvendina LR vyriausybės ir EŽTT paskirtos vyriausybės įgaliotinės EŽTT slaptus paliepimus.

Tik teoriškai galima paprašyti Europos Tarybos generalinį sekretorių Terry Davis, panaikinti “teisės referenčių” teisinę imunitetą dėl jų padarytų nusikaltimų, tačiau toks prašymas nebus perduotas generaliniam sekretoriui, jis bus bendrame Europos Tarybos ir EŽTT pašto biure (pagal aukščiau minėtas slaptas instrukcijas) neteisėtai atplėštas, o prašymas kartu su dokumentais bus perduotas Lietuvos teisės referentams, o jie “atsakys” pareiškėjams laiške tuščiomis frazėmis iš kompiuterio – “atrodo, kad Jūs turite abejonių dėl teisės referentės nešališkumo, tačiau galiu Jums patvirtinti, kad tos abejonės visiškai nepagrįstos”. Viskas. Generalinis sekretorius apie prašymą nieko nesužinos.

Toks yra labai veiksmingai veikiantis sistemas Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Autorius: Karibartas

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *