Medinį dviejų aukštų vasarnamį 1857 metais pastatė Markučius nupirkęs generolas inžinierius Aleksejus Melnikovas.

1875 m. A. Melnikovo dukrai Varvarai ištekant už gvardijos poručiko Vasilijaus Moškovo, A. Melnikovas atidavė dvarą su jam priklausančiais 270 ha žemės kaip kraitį. Po poros metų pora išsiskyrė. Dar po kelių metų (1880 m.) Varvara Sankt Peterburge susipažino su žinomo poeto Aleksandro Puškino jaunesniuoju sūnumi Grigorijumi. Vasarnamį pertvarkę į namą, kuriame galima gyventi ir žiemą, 1899 m. jie persikėlė gyventi į Markučius.

Grigorijus Puškinas mirė 1905 m., o Varvara Puškina – 1935 m. Prieš mirtį ji paliko testamentą, kuriame nurodė jog dvaro negalima parduoti ar išnuomoti. Taip pat nurodė, kad sodyba turi tarnauti švietimo ir kultūros reikmėms.

1940 m. nusprendus Markučiuose įsteigti Aleksandro Puškino muziejų, 1948 m. muziejus atvėrė duris.

Muziejaus ekspozicija supažindina lankytojus su poeto gyvenimu ir kūryba, A.Puškino biografiniais ir literatūriniais ryšiais su Lietuva. Viename iš kambarių saugomi asmeniniai poeto daiktai: du krėslai ir kortų stalelis. Muziejuje rengiami koncertai, literatūriniai, muzikiniai vakarai, susitikimai. Tradiciškai minimos poeto gimimo (birželio 6 d.) ir mirties (vasario 10 d.) metinės.

Views All Time
Views All Time
1698
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!