Biržų rajono savivaldybė š.m. rugpjūčio 5-6 d. organizuoja Biržų miesto šventę. Šventės akcentas – Tarptautinis galiūnų turnyras.

Praėjusiais metais triukšmingai atšventę 550 m. jubiliejų Biržai vėl pasirengę švęsti.

Rugpjūčio 5 d. (šeštadienis) – diena skirta Biržų krašto kultūriniams ir kulinariniam paveldui.

Biržiečių ir miesto svečių teismui savo gaminius ir produktus pristatys Biržų rajono verslininkai, aludariai, kulinarai, tradicinių amatų puoselėtojai, menininkai, liaudies meistrai, ekologišką ūkininkavimą propaguojantys ūkininkai. Bus galima paragauti tradicinio biržietiško alaus ir labai prie jo derančių senoviškų tik Biržų kraštui būdingų užkandžių…

Įrašai senajame Lietuvos kunigaikštystės archyve liudija, kad jau XVII a. Biržuose buvo bravoras. Didelę pagarbą ir dėmesį alui biržiečiai parodė 1704 m., kai švedai užgrobė Biržus, sugriovė pilį ir sudegino miestą. Jiems pasitraukus miestelėnai po ginčų, ką pirmiausia atstatyti – miesto savivaldos simbolį rotušę ar alaus daryklą – pasirinko pastarąją. Gražios ir unikalios aludarystės bei alaus gėrimo tradicijas išlaikytos ir šiandieniniuose Biržuose.

Visą dieną centrinėje miesto aikštėje šurmuliuos tautodailininkų mugė , veiks amatų (verpimo, audimo, alaus gaminimo, linų apdirbimo, mezgimo, pynimo iš vytelių, puodų žiedimo, duonos kepimo ir pan.) ir seniūnijų kiemeliai. Vyks dailininkų pleneras. Vaikams koncertuos “Svirplys”, vyks įvairūs konkursai ir varžybos.

Miestą sudrebins baikerių paradas. Biržiečius ir miesto svečius linksmins bei šventę ves “Ambrozija”, koncertuos Simonas Donskovas, Pusbroliai Aliukai ir sesutė, Gintarė Karaliūnaitė, “Mango” ir Andrius, Linas ir Simona. Vidurnaktį dangų nušvies fejerverkai. Po jų – diskoteka.

Rugpjūčio 6 d. (sekmadienis) – Draugų diena ir Tarptautinis galiūnų turnyras.

Biržai didžiuojasi šiame krašte užaugusiu stipriausiu pasaulio vyru Žydrūnu Savicku. Būtent jo iniciatyva, praeitų metų pabaigoje pasirašyta unikali trišalė Biržų rajono savivaldybės, AB “Siūlas” ir galiūno Žydrūno Savicko sutartis. Biržų krašto garsinimo vardan susivieniję savivalda, verslas ir žymus sportininkas susitarė kasmet Biržuose surengti tarptautinį galiūnų turnyrą, į kurį atvyktų patys stipriausi Lietuvos ir pasaulio galiūnai.

Šiais metais toks turnyras vyks miesto šventės metu. Turnyro favoritu neabejotinai bus jame dalyvaujantis galingiausiais planetos žmogus ir vienas turnyro organizatorių Žydrūnas Savickas.

Renginiuose taip pat dalyvaus Biržų miesto partneriai iš Aizkrauklės (Latvija), Tčevo (Lenkija), Verderio (Vokietija), Kursko (Rusija), savo programas pristatys jų meno kolektyvai.

Vakare – koncertas klasikinės muzikos gerbėjams Biržų pilyje.

Daugiau informacijos apie šventės programą www.birzai.lt

Atvyk ir sužinosi, kaip reikia linksmintis!!!

Generalinis rėmėjas – AB “Mažeikių nafta”
Šventės dienraštis – “Panevėžio rytas”

Views All Time
Views All Time
3667
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!