Susisiekimo ministerijos sekretorius Valdemaras Šalauskas susitikime su Palangos oro vadovais aptarė būsimą Palangos oro uosto plėtrą ir jo galimybes priimti ne tik Europos Sąjungos, bet ir trečiųjų šalių piliečius, Lietuvai įsijungus į Šengeno erdvę.

Jau šiuo metu Palangos oro uosto keleivių terminalas sunkiai sutalpina atskrendančius ir laukiančius skrydžio keleivius. 2005 m. oro uoste aptarnauta 94 tūkst. keleivių, o šiais metais prognozuojama sulaukti daugiau kaip 100 tūkst. keleivių. Oro uostas labiausiai apkrautas būna vasaros sezono metu, kuomet į Lietuvos pajūrį atskrenda svečiai iš Frankfurto, Berlyno, Hanoverio, Hamburgo ir kitų miestų.

Palangos oro uosto direktorius Leonas Kvietkauskas, pristatęs keleivių terminalo plėtros viziją, pateikė techninius reikalavimus, kurie bus keliami modernizavimo projekto autoriams.

Taip pat pristatytos priemonės, kuriomis numatoma užtikrinti, kad Palangos oro uostas atitiktų Šengeno sutarties reikalavimus.

Susisiekimo ministerijos sekretoriaus Valdemaro Šalausko teigimu, Palangos oro uosto keleivių terminalas ne tik padės užtikrinti Lietuvos įsipareigojimų dėl ES sienos saugumo pagal Šengeno acquis nustatytus reikalavimus vykdymą, bet ir leis oro uostui teikti kokybiškas paslaugas.

Oro uosto keleivių terminalas padidės beveik 2 kartus, atsiras daugiau erdvės keleiviams, bus įrengtos naujos parduotuvės ir barai. Taip pat kokybiškai pagerės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), muitinės bei kitų institucijų, vykdančių veiklą oro uoste, tarnybinės patalpos.

Artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas geriausiam terminalo modernizavimo projektui.

Planuojama, kad ateityje atnaujintas Palangos oro uostas kasmet aptarnaus ketvirtį milijono keleivių.

Šengeno sutarties reikalavimus 2007 m. turės atitikti ir kiti Lietuvos tarptautiniai oro uostai.

LR Susisiekimo ministerija
Ryšių su visuomene skyrius
Gedimino pr. 17 – 127, Vilnius LT-2679
tel . (3705) 239 3967, 239 3845; faksas 212 4335
Svetainė: www.transp.lt El.p.: infot@ransp.lt

Views All Time
Views All Time
2295
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!