Truputis istorijos apie Linux operacinę sistemą
1991 metais Helsinkio Universiteto paskutinio kurso studentas Linusas Torvaldsas(Linus Torvalds) įsigijo naujutėlį IBM 80386 PC. Nusivylęs kompiuteryje buvusia operacine sistema, jis nusprendė vietoje jos paleisti UNIX’o sistemą. Tačiau UNIX’o sistema buvo per brangi todėl Linusas su talentingų programuotojų komanda nusprendė imtis sunkaus uždavinio sukurti naują UNIX’o sistemos versiją. Jie sukūrė operacinės sistemos branduolį (kernel) ir pavadino jį Linux’u.
Vienas iš svarbiausių Linuso Torvaldso sprendimų pirmosiomis Linux’o sistemos branduolio kūrimo dienomis buvo visiems laisvai naudotis, sistemos pradiniais tekstais (source code). Kelios organizacijos sukaupė daug nemokamai platinamos programinės įrangos, kurią buvo galima rasti nemokamai platinamos programinės įrangos fonde (Free Software Foundation) bei kitose vietose, sujungė ją su Linux’o branduoliu ir sugalvojo kaip visa tai įdiegti į kompiuterį. Visas šis procesas vadinamas programinio paketo kūrimu (creating distribution).
Šiuos paketus galima susirasti Internete, kurio nors Linux’o sistemos platintojo leidžiamame kompaktiniame diske (šiuo atveju reikėtų mokėti pristatymo mokestį) arba gauti kartu su kitomis programomis, kurias nusipirkote. Bet kuriuo atveju, Linux’o branduolį ir kitus nemokamai platinamus pradinius tekstus (source codes) galima įsigyti nemokamai.