Europos Sąjungos finansuojamo projekto kūrėjai stengiasi sukurti mobiliųjų mokėjimų technologiją, kuri veiktų visų operatorių tinkluose bet kurioje šalyje. Pasak BBC, stengiantis paversti milijonų žmonių kasdien nešiojamus mobiliuosius telefonus patikimomis ir patogiomis elektroninėmis piniginėmis, savo pastangas suvienijo bankai, mobiliojo ryšio operatoriai ir telefonų gamintojai.

Kol kas bandymai naudoti telefonus kaip atsiskaitymo už prekes ir paslaugas priemonę Europoje nebuvo itin sėkmingi. Pirmiausia – tokios galimybės buvo teikiamos tik atskirų operatorių klientams, antra – siūlomų pirkinių pasiūla iš esmės apsiribodavo skambučių melodijomis ir logotipais. Nors kone visi Europoje veikiantys mobiliojo ryšio operatoriai savo vartotojams siūlo vienokius ar kitokius atsiskaitymo telefonais būdus, pasiekti bent kiek didesnės sėkmės nepavyko niekam. Palyginti geriausiai sekėsi nuosavas mokėjimo telefonais sistemas įdiegusioms kompanijoms “Vodafone”(D. Britanija) ir “T-Mobile” (Vokietija), tačiau ir joms nepavyko sudominti bent kiek didesnės vartotojų dalies.

Tačiau pramoninės grupės “Radicchio” suburtas aljansas parengė visuotinai tinkamą naudoti sprendimą, kuris suteikia tarptinklinių mokėjimų galimybes. T2R (Trusted Transaction Roaming) technologijos pirminiai bandymai jau atlikti. Netrukus prasidės T2R testavimas įvairių Europos operatorių tinkluose. Jeigu jis bus sėkmingas, daugelis europiečių netolimoje ateityje galės išeiti iš namų be piniginės ar mokėjimo kortelės – svarbiausia, kad neliktų nepamirštas telefonas.

T2R standartizuoja informaciją apie kiekvieną sistemos vartotoją ir diegia infrastruktūrą, kurios dėka skirtingi operatoriai gali apsikeisti žiniomis apie klientus ir informacija apie jų bankų sąskaitas. Naujoviška atsiskaitymų technologija bus patraukli prekybininkams, nes užuot derinus mokėjimų sistemą prie kiekvieno operatoriaus technologinio sprendimo tereikės pasirūpinti jos suderinamumu su T2R. Ji turėtų patikti ir vartotojams, nes siūlo tai, kas svarbiausia – patikimumą, patogumą ir visuotinumą.

Pasak “Radicchio” elektroninės komercijos vadovo Stefano Engelo-Flechsigo, T2R suteiks skirtingus transakcijų apsaugos lygius priklausomai nuo telefonu mokamų pinigų skaičiaus. Mikromokėjimams tereikės įvesti PIN kodą, tačiau norint sumokėti nuo 15 iki 100 eurų teks naudotis šifruojamais skaitmeniniais sertifikatais. Jei mobilusis pirkėjas nutars telefonu sumokėti daugiau nei 100 eurų, bus pasitelkta griežta transakcijų apsaugos sistema su skirtingais raktais, kuriais bus galima atrakinti ir užrakinti duomenis apie vartotoją.

T2R platforma gavo Europos Sąjungos paramą tolesniems plėtotės darbams. Šios lėšos bus panaudotos 2003-ųjų pradžioje prasidėsiantiems didelės apimtiems T2R bandymams skirtingų operatorių tinkluose.

Views All Time
Views All Time
2556
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!