Kad duomenų srautas tarp maršrutizatorių Internete būtų efektyvus, maršrutizatoriai privalo turėti informaciją apie kitų tinklų ID arba turi būti sukonfigūruotas numatytas maršrutas. Dideliuose tinkluose, maršrutų lentelės turi būti tvarkomos taip, kad duomenų judėjimas visada vyktų išilgai optimalių kelių. Kaip maršrutų lentelės yra tvarkomos, priklauso nuo to, kuris maršrutizavimas naudojamas – statinis ar dinaminis.

Statinis maršrutizavimas

Maršrutizatorius su rankiniu būdu nustatytomis maršrutų lentelėmis yra žinomas, kaip statinis maršrutizatorius. Tinklo administratorius, turintis informaciją apie tinklo topologiją, pats sukuria ir atnaujina maršrutų lenteles, programuodamas visus maršrutus maršrutų lentelėse. Statiniai maršrutizatoriai gali gerai dirbti mažuose tinkluose, bet nėra geri dideliuose ar dinamiškai besikeičiančiuose tinkluose.

Statiniai maršrutizatoriai nėra atsparūs klaidoms (Fault tolerant). Rankiniu būdu nustatyto statinio maršruto veikimo ciklas (lifetime) yra begalinis ir dėl to statiniai maršrutizatoriai nejaučia ir neatsistato nuo neveikiančių maršrutizatorių ir neveikiančių ryšių.

Dinaminis maršrutizavimas

Maršrutizatorius su dinamiškai nustatomomis maršrutų lentelėmis yra vadinamas dinaminiu maršrutizatoriumi. Dinaminis maršrutizavimas yra sudarytas iš maršrutų lentelių, kurios yra kuriamos ir tvarkomos automatiškai pagal nuolatinę komunikaciją tarp maršrutizatorių. Ši komunikacija yra palaikoma maršrutizavimo protokolo – periodinių ar pagal pareikalavimą siunčiamų pranešimų serijų. Pranešimuose siunčiama informacija apie maršrutus, kuria keičiasi maršrutizatoriai. Neskaitant pradinio nustatymo, dinaminiai maršrutizatoriai reikalauja šiek tiek nuolatinės priežiūros ir dėl to gali veikti dideliuose tinkluose.

Dinaminiai maršrutizatoriai yra atsparūs klaidoms. Dinaminiai maršrutai, „sužinoti“ iš kitų maršrutizatorių turi ribotą veikimo ciklą. Jei maršrutizatorius ar ryšys nustoja veikti, maršrutizatoriai pajunta tinklo topologijos pasikeitimą dėl žinomo maršruto pasibaigusio galiojimo laiko. Tada šie pasikeitimai išplatinami kitiems maršrutizatoriams taip, kad visi maršrutizatoriai tinkle „sužino“ apie naują tinklo topologiją.

Galimybė prisitaikyti ir atsistatyti dėl tinklo gedimo daro dinaminį maršrutizavimą geriausiu pasirinkimu vidutiniams, dideliems ir labai dideliems tinklams.

Views All Time
Views All Time
4106
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!