Jei Rusijoje susijungs dvi mobiliojo ryšio operatorės “Vimpelcom” ir “MegaFon”, šalies Ryšių reguliavimo tarnyba gali svarstyti naują licenciją, teigė Rusijos Ryšių ministras Leonidas Reimanas.

“Optimalus mobiliojo ryšio operatorių skaičius yra trys”, – sakė L.Reimanas. “Jei “Vimpelcom” ir “MegaFon” susijungs, mes turėsime pagalvoti, kaip į rinką įtraukti trečią operatorę”.

“Vimpelcom” ir “MegaFon” yra antra ir trečia pagal dydį Rusijos mobiliojo ryšio bendrovės. Abi kompanijos konkuruoja su “Mobile TeleSystems”, kuri taip pat dirba Ukrainoje ir turi daugiau abonentų nei “Vimpelcom” ir “MegaFon” kartu paėmus. Visos trys bendrovės sparčiai plečia savo rinkas.

Rusijos Ryšių ministerija išduoda mobiliojo ryšio licencijas veikti 89 regionuose bei septyniuose federaciniuose rajonuose. “MegaFon” yra vienintelė mobiliojo ryšio bendrovė, turinti leidimą dirbti visuose šalies regionuose.

Finansinė pramoninė grupė “Alfa”, jau dvejus metus valdanti dalį “Vimpelcom” akcijų, neseniai įsigijo 25 proc. “MegaFon” akcijų paketą. Tai privertė daugelį spėlioti, ar neketinama sujungti “Vimpelcom” ir “MegaFon”.

“Vimpelcom”, kurios viena iš pagrindinių akcininkių yra Norvegijos bendrovė “Telenor”, teigė sutikusi apsvarstyti susijungimo galimybę. Tuo tarpu “MegaFon” akcininkės “TeliaSonera” bei Sankt Peterburgo bendrovė “Telecominvest” yra prieš kompanijų susijungimą.

L.Reimanas mano, kad dėl susijungimo turi susitarti kompanijų akcininkai. Sunkumų gali atsirasti dėl to, kad po susijungimo kai kuriuose regionuose gali susidaryti monopolijos. Tuomet Monopolijų kontrolės ministerija turės pritarti bendrovių jungimuisi.

Ekspertai spėja, kad susijungus “Vimpelcom” ir “MegaFon”, realiausia kandidatė gauti trečią operatorės licenciją yra Švedijos bendrovė Tele2, valdanti mobiliojo ryšio tinklą Sankt Peterburge, keliose Sibiro provincijose bei Rusijos pietuose, tačiau neturinti licencijos teikti mobiliojo ryšio paslaugas šalies sostinėje.

Views All Time
Views All Time
3197
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!