Plačiajuostis ryšio tinklas

France Telecom automobilių pramonėje diegs naują plačiajuosčio ryšio sistemą, pavadintą ENX, kuri 2002 m. pirmajame pusmetyje aprėps daug Vakarų Europos šalių. Vien Šiaurės šalyse prie sistemos prisijungs 700-800 automobilių detales gaminančių firmų.

ENX pranašumas yra tai, kad automobilių konstruktoriai ir gamintojai galės tiesiogiai plačiajuosčiu tinklu rištis su įvairių detalių tiekėjais, todėl naujų modelių kūrimo trukmė turėtų drastiškai sumažėti. Automobilių pramonė tikisi šitaip sutaupyti milijardus.

ENX sistema pasižymės labai dideliu ryšio saugumu; visi perduodami duomenys bus šifruojami. Be to, automobilių pramonė tikisi, jog tinklą bus galima panaudoti ir visos eilės kitų paslaugų, pavyzdžiui, elektroninės prekybos, elektroninių automobilių salonų ir pan. įdiegimui.

Straipsniai 1 reklama

Manoma, kad per 2002 m. prie sistemos prisijungs jau virš tūkstančio firmų. Toliau ryšininkai planuoja pasiūlyti panašų tinklą kitoms pramonės šakoms – ja, pavyzdžiui, jau domisi chemijos pramonė ir prancūzų gynybos pramonė.

Naujai įkurta ENX asociacija tikrins kiekvienos prie tinklo pageidaujančios prisijungti šalies operatorius ir išduos jiems atitinkamus sertifikatus. Šitaip bus garantuojama, jog operatoriai išties sugebės susidoroti su visomis iškylančiomis techninėmis problemomis. Jau beveik aišku, kad Europoje sertifikatus gaus 18 šalių. Automobilių pramonės atstovai tikisi, kad tokius sertifikatus gaus ir prie plačiajuosčio tinklo prisijungs Brazilija, Pietų Afrika bei Pietryčių Azijos šalys. Sertifikatus jau turi Deutsche Telecom, France Telecom, britų BT, ispanų Telefonica ir švedų Telia.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]