Patvirtintas bendras Wi-Fi saugumo standartas
Už standartizaciją atsakančios organizacijos galutinai sutarė dėl Wi-Fi tinklų apsaugos specifikacijų. Bevielių Wi-Fi tinklų įrangos gamintojų laukia didelis darbas, didinant infomacijos perdavimo greitį ir tobulinant darbo kokybę.
Elektrotechnikos ir Elektronikos Inžinierių Institutas 802.11i specifikaciją patvirtino kaip bendrą standartą, naudosimą kartu su kitais 802.11 standartais. Daugelis šios pramonės dalyvių laukė šio įvykio, tačiau kai kurie standarto elementai naudojami jau dabar. Gamintojai jau pusmetį parduoda produktus, turinčius “išankstines” 802.11i versijas, numatydami, kad galutinėje specifikacijos versijoje nebus didelių pakitimų.
Wi-Fi produktų pagrindu kuriami bevieliai vietiniai tinklai, leidžiantys užtikrinti ryšį tarp įrenginių, perduoti ir priimti duomenis iki 45 metrų spinduliu.
802.11i standartas bevieliams tinklams turėtų suteikti daugiau solidumo verslo klientų akyse. Ankstesnės apsaugos priemonės, tokios, kaip Wired Equivalent Privacy, tapo lengvu hakerių taikiniu, o tai daugelį IT vadybininkų į bevielius tinklus vertė žiūrėti su nepasitikėjimu, kai 802.11i standartas numato bevieliu tinklu perduodamų duomenų šifravimą, apsaugant juos nuo bet kokio bandymo perimti siuntimo metu.
Pasak Robino Ričio, Intel direktoriaus apsaugos priemonių vadybai, svarbiausias 802.11i standarto elementas – Advanced Encryption Standard (AES) – stiprus šifravimo algoritmas, palaikantis 128, 192 ir 256 bitų ilgio raktus. Ričis pridėjo, kad Intel Centrino mikroschemų komplektas palaiko 802.11i standartą –Wi-Fi Alliance jau sertifikavo Intel įrangos suderinamumą, o artėjant metų pabaigai, su 802.11i bus suderinami visi Centrino produktai, atnaujinta ir atitinkama programinė įranga.
Dabar savo eilės laukia kitos Wi-Fi specifikacijos, įskaitant 802.11e, labiau susijusią su aptarnavimo kokybės aspektu, ir 802.11r, apimančia apima klientų roumingą, jiems pereinant iš vienos zonos veikimo srities į kitą. Kuriama ir didesnį greitį bevieliuose tinkluose palaikanti specifikacija 802.11n, leidžianti dirbti didesne, nei 100Mbit/s sparta, bet ji pasirodys dar negreitai.