OSI ir bendrakanalė kreiptis

Bendrakanalėse terpėse (Common Channel Media), tokiose kaip vietiniai tinklai, kabelinės televizijos tinklai ar paketinio duomenų perdavimo radijo tinklai, 2-ojo sluoksnio (duomenų perdavimo kanalo sluoksnis) ir 1-ojo sluoksnio (fizinis sluoksnis) kreipties protokolai gali gerokai skirtis nuo ką tik aprašytojo HDLC protokolo.

Šiose terpėse kreipties mechanizmas yra kitoks nei numatytasis HDLC LAPB protokole, kuris buvo skiriamas daugiau sujungimų režime veikiančioms dvitaškėms teritorinių tinklų WAN jungtims.
Atsižvelgdami į įvairių pramonės kompanijų pasiūlymus vietiniams tinklams, šiame skyrelyje apsiribosime 802 LAN grupės protokolais, apibrėžtais IEEE. Šių protokolų dabar daugiausia yra perėmusi ISO, suteikusi jiems IS (tarptautinio standarto) arba DIS (Drafted International Standard – parengtinio tarptautinio standarto) statusus.

Daugelio LAN naudojamą duomenų perdavimo kanalo sluoksnį sudaro du pasluoksniai: LLC (Logic Link Control – loginis kanalo valdymas) pasluoksnis ir MAC (Medium Access Control – kreipties į perdavimo terpę valdymas) pasluoksnis. LLC protokolas yra suderinamas su visais egzistuojančiais MAC 802 protokolais. Naudotiną MAC protokolą nusako LAN rūšis. Tuo pat metu IEEE MAC standartas apibūdina ir tinkamą fizinį sluoksnį.

Straipsniai 1 reklama

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]