Kompanijos Oracle vadovas Laris Elisonas pasidalino savo nuomone apie informacinių technologijų rinkos ateitį. Viena Elisono minčių – kad ateityje Microsoft bus galutinai išgyvendinta iš tarnybinių stočių programinės įrangos rinkos, o asmeninių kompiuterių rinkoje jai teks gerokai pasispausti. Visa tai bus atvirojo kodo pasekmė.

Patvirtindamas savo žodžius, Elisonas pateikė ryškų, tačiau ne neginčytiną pavyzdį. Jo nuomone, kadaise Microsoft be konkurencijos dominavo web serverių rinkoje su savo paketu IIS. Tačiau palaipsniui ji buvo iš ten išstumta, kai pasirodė Apache. Anot Oracle vadovo, toks pat likimas laukia ir kitų Microsoft produktų.

Tačiau šiame teiginyje yra šiek tiek netikslumų. 1996 metais, kai IIS tik pasirodė rinkoje, Apache jau buvo vienas labiausiai paplitusių voratinklio serverių. IIS dalis niekada neviršijo 35% rinkos.

Asmeninių kompiuterių rinkoje, anot Elisono, svarbiausia užduotis yra sukurti biuro programų paketą, galintį konkuruoti su MS Office. Oracle galva mano, kad Microsoft už savo padėtį turi būti dėkinga ne Windows, būtent biuro paketui.

Views All Time
Views All Time
1894
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!