Pasak vertybinių popierių rinkos leidinio “Nikkei Electronics News”, Suomijos mobiliųjų telefonų milžinė “Nokia” mano, kad dėl karaokės iš proto besikraustantys Azijos šalių gyventojai dainuoti užsinori bet kur ir bet kada. Toks požiūris paskatino Suomijos įmonę kartu su Japonijos žaidimų gamintoja “Taito Corp” sukurti mobiliuosius telefonus su karaokės funkcija.

“Taito” techninis sprendimas leidžia mobiliaisiais telefonais išklausyti karaokės melodijas. Tuo tarpu “dainininkams” padeda telefono ekrane įvairiomis spalvomis rodomas ir muzikos kūrinio eigą atkartojantis tekstas.

Dainų tekstą rodančią įrangą minėta Japonijos gamintoja padėjo įdiegti ir naujausiame “Nokia 3300” – mobiliajame telefone su MP3 grotuvu. Šiuo modeliu “Nokia” jau pradėjo prekiauti Azijoje, o visu pajėgumu “Taito” sukurtos karaokės technologijos platinimas prasidės spalio mėnesį.

Specialiai karaokei parengtas dainas į mobilųjį telefoną galima parsisiųsti mobiliuoju internetu (WAP) arba paketinio duomenų perdavimo (GPRS) būdu. “Nokia” jau pradėjo reklamuoti mobiliosios karaokės funkciją kartu su Honkongo popmuzikos žvaigždėmis Elva Ksiao (Elva Xiao) ir BOY’Z.

Tačiau “Taito” neslepia ketinimų pasiūlyti karaokės programinę įrangą ir kitoms mobiliųjų telefonų gamintojoms. Tai leistų mobiliojo ryšio operatorėms pateikti parsisiuntimui ne tik žaidimus ar skambučio garsus, bet ir karaokei pritaikytus muzikos kūrinius.

Šiuo metu mobiliosios karaokės paslauga gali naudotis tik kai kurių Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių vartotojai.

Views All Time
Views All Time
2878
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!