Vidaus reikalų ministerija ir verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Lietuvoje pernai įsteigė dar 100 nemokamų interneto centrų.

Šią žinią antradienį Vilniuje žurnalistams paskelbęs vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas teigė, jog steigdami tokius interneto centrus šioje srityje mažiname skirtumą tarp Lietuvos ir Europos Sąjungos daugumos šalių.

Premjero patarėjas Renaldas Gudauskas pažymėjo, kad sparti interneto plėtra Lietuvoje sudaro sąlygas teikti daugiau viešųjų elektroninių valdžios institucijų paslaugų, prieinamų ir didžiausiuose šalies miestuose, ir atokiuose kaimuose.

“Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė minėjo, kad pagal bendrą “Langas į ateitį” ir VRM projektą įsteigti interneto centrai įsikūrė 44 bibliotekose, 10 “Lietuvos pašto” skyrių, 8 seniūnijose, 23 prekybos tinklo “SIMAS” taškuose ir 15 įvairių organizacijų.

Šis projektas įgyvendintas pagal sutartį, pasirašytą 2002 m. gruodį ir numatančią šalies verslo lyderių įsteigtos asociacijos ir Vyriausybės bendrą veiklą steigiant viešuosius interneto prieigos centrus.

2002-ųjų gegužės mėnesį sukurtas aljansas “Langas į ateitį” savo jėgomis pirmaisiais veiklos metais įvairiose šalies vietose kartu su savivaldybėmis įsteigė septyniasdešimt viešųjų interneto centrų. Taigi dabar jau yra 172 viešieji interneto centrai.

L. Križinauskienės duomenimis, beveik pusė “Langas į ateitį” centrų yra įsteigti nedidelėse gyvenvietėse, kuriose gyvena 400-4500 žmonių. Iš viso “Langas į ateitį” savo centrus yra įsteigęs jau 58 Lietuvos savivaldybėse.

Interneto centrams administruoti “Langas į ateitį” sukūrė specialią programinę įrangą, leidžiančią iš vieno centrinio kompiuterio stebėti visų interneto centruose esančių kompiuterių darbą.

Views All Time
Views All Time
2844
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!