Kirpkite laidus

Be akivaizdžios praktinės naudos, kai informacija gali būti pasiekiama, kada jos reikia, bevielis LAN yra lengviau instaliuojamas, plečiamas ir prižiūrimas nei tradicinis tinklas. Bevielių tinklų diegimas yra žymiai ekonomiškesnis, ypač tose vietose, kur instaliuoti kabelius yra nepatogu arba problematiška. Pavyzdžiui, jei gatvė ar kita kliūtis skiria ofisus, pigiau kainuoja jų apjungimas bevieliu tinklu, nei fizinis kabelių tiesimas ar skirtinės linijos nuoma. Bevielis LAN taip pat yra patogus ir ofiso svečiams-atvažiavus nereikia ieškoti laisvo tinklo lizdo tam, kad perskaitytum savo elektroninį paštą ar atsispausdintum dokumentus. Todėl toks sprendimas yra ypač patogus viešbučiuose, konferencijų salėse ar oro uosto laukimo salėse.

Plečiant tiek laidinį, tiek bevielį tinklą patogiau kur kas paprasčiausiai yra įstatyti bevielio tinklo kortą, nei vėl iš naujo tiesti kabelius, statyti rozetes, ir ieškoti, kas visa tai galėtų padaryti.

Bevieliai tinklai taip pat yra patogi priemonė sprendžiant “paskutinės mylios” problemą- išorinių antenų diapazonas siekia iki 10 kilometrų. Lietuvos sąlygomis toks sprendimas yra populiarus tarp Interneto tiekėjų, siūlančių bevielį jungimosi būdą.

Straipsniai 1 reklama

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *