Kauniečio kompiuterinis žaidimas jau žinomas 166 valstybėse
Kaunietis 21 m. Žygimantas Beržiūnas jau žinomas pasaulyje kaip originalaus kompiuterinio žaidimo kūrėjas. Kauno technologijos universiteto (KTU) pirmakursio sukurtas strateginis žaidimas “Fate Lords” greit pasklido planetos interneto tinkle. Šiuo metu jį pamėgo 17 tūkst. internautų ir kasdien šis skaičius padidėja dar keliais šimtais naujų žaidėjų.
Žaidime svarbiausia – bendravimas
“Žaidimas vyksta beribėje trimatėje virtualioje visatoje. Kiekvienas per kompiuterį prisijungęs žaidėjas kosmose gauna pradinę planetų sistemą su tam tikru resursų kiekiu. “Fate Lords” žaidėjai tyrinėja kosmosą, atranda naujas technologijas, kolonizuoja kitas planetas pavieniui arba susijungę į grupes. Visi stengiasi tapti aukščiausio lygio žaidėjais, aprėpti kuo daugiau planetų, sukaupti daugiau resursų.
Žaidimas labai viliojantis – ne vienas priėjo praleidžia po 5-6 valandas kasdien”, pasakojo naujovės autorius – KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto studentas Ž.Beržiūnas. Kurti “Fate Lords” studentas pradėjo praėjusį pavasarį, o baigė rudenį. Vėliau žaidimas buvo tobulinamas ir internete pasirodė praėjusių metų pabaigoje. Pasak Ž.Beržiūno, norėjosi padaryti kažką naujo ir neįprasto. “Žaidimo esmė – bendravimas. Agresyvumu jo nelaimėsi”, – teigė Ž.Beržiūnas.
Pasak “Fate Lords” autoriaus, kiekvienam, prisijungusiam prie žaidimo, yra sukuriama originali visatos sistema su įvairiomis planetomis. Žaidėjas gauna kosminį laivą, kuriuo gali keliauti iš vienos galaktikos į kitą. Planetose jis gali statyti namus, kurti verslą, dirbti ir t.t. Žaidėjui kosminiu laivu įmanoma susisiekti su kitais tuo metu prie “Fate Lords” prisijungusiais žaidėjais. Jie gali keistis informacija, prekiauti, kariauti.
Daugiausiai žaidžia lietuviai
Kas savaitę Ž.Beržiūnas žaidimą atnaujina. Kūrėjas sakė pastebėjęs, jog “Fate Lords” labiausiai patinka 18-24 m. žmonėms. Dažniausiai kosminėje erdvėje jėgas išbando Lietuvos, JAV, Kanados, Olandijos ir Australijos inter-nautai. Vienu metu žaidimą gali žaisti neribotas kiekis žmonių. Ž.Beržiūno duomenimis, “Fate Lords” žaidė per 17 tūkst. žmonių iš 166 valstybių.
“Žaidimas populiarus ir todėl, kad norint priėjo prisijungti tereikia turėti kompiuterį su interneto ryšiu. Jokių papildomų techninių įrenginių ir žinių nereikia”, -tvirtino KTU studentas.
Ž.Beržiūno teigimu, kad žaidimas būtų prieinamas kiekvienam, būtina įsigyti modernią kompiuterinę techniką: “O tai investicijų reikalaujantis dalykas, tad nuo vasario mėnesio prisijungti prie “Fate Lords” kainuos. Mėnesio abonementas atsieis tikrai simboliškai – maždaug 3 ar 5 JAV dolerius”, – sakė Ž.Beržiūnas.
Studento galvoje jau bręsta naujas projektas, tačiau jis įsitikinęs, kad internautams dar vieną žaidimą pasiūlys maždaug po metų.
Kuria virtualias svetaines
Ž.Beržiūnas jau ketverius metus kuria interneto svetaines. 1997 m. jaunųjų kompiuterininkų mokyklą lankyti pradėjęs vaikinas netrukus sukūrė pirmąjį asmeninį internetinį puslapį: “Mano sukurtą svetainę pamatę vienos Kauno firmos atstovai pasiūlė dirbti pagal klientų užsakymus”. Už pirmuosius projektus Ž.Beržiūnas gavo ne pinigų, o naują kompiuterį.
“Svetainės dizainą kuriu ir programuoju pats. Tai gana sudėtingas darbas, nes reikia turėti ne tik idėjų, bet ir įtikti klientui”, – sakė Ž.Beržiūnas.
Vaikinas teigė, jog uždirbamų pinigų užtenka pragyvenimui, tačiau jis po kelerių metų tikisi dirbti savarankiškai ir niekieno nevaržomas. “Pagrindinis mano noras – įgyvendinti savus projektus. “Fate Lords” yra tik visko pradžia”, – teigė Ž.Beržiūnas.