Vienas Italijos verslininkas pademonstravo, kad išradingas žmogus gali priversti suklusti net ir verslo galiūnus. Giovanni Ferrara sukurė sistemą, kuri leidžia kelias SIM korteles naudojančiu mobiliuoju telefonu sutaupyti už pokalbius iki 30%. Tokia inovacija privertė susirūpinti Italijos mobilaus ryšio operatorius…

Italas sukūrė sistemą, kuri automatiškai vartotojo mobilųjį telefoną perjungia prie tam tikru metu ir tam tikroje vietoje pigiausias ryšio paslaugas tiekiančio operatoriaus. Giovanni Ferrara ketina sukurtą mobilųjį telefoną gaminti Taivane ir tikisi, kad pirmieji naujojo tipo daugiakortelinio mobilaus telefono modeliai Italijos parduotuvėse pasirodys 2001 m. pabaigoje.

Išradėjas įsigijo patentą savo sukurtai sistemai Ženevoje dar prieš 4 metus, patentas galioja Europos ir Azijos rinkose. Iš pradžių šį projektą italui buvo itin sunku “išsukti”, nes prieš keletą metų pačioje Italijoje nebuvo tokio didelio mobilaus ryšio operatorių pasirinkimo, o vartotojai ryšiu naudojosi kur kas menkiau.

Tiks tik kelias sutartis turintiems vartotojams

Remiantis įvairiais duomenimis, šiandien net 40% Italijos mobilaus ryšio vartotojų yra sudarę daugiau nei vieną sutartį su skirtingais mobilaus ryšio operatoriais. Kaip tik į tokius vartotojus yra orientuota Giovanni Ferrara sistema.

Su keliomis SIM kortelėmis veikiantys naujieji telefonai leis automatiškai persijungti tarp 4-urių vietovėje veikiančių skirtingų ryšio operatorių ir naudotis pigiausiais tarifais. Išradėjo teigimu, šiandien Italijos mobilaus ryšio operatoriai bendrai siūlo 130 skirtingų apmokėjimo tarifų.

Išradėjas italas kol kas dar nėra nusprendęs dėl prekinio ženklo, tačiau prognozuoja, kad naujieji mobilieji telefonai kainuos tarp 350 USD ir 480 USD. Anot jo, toks įrengimas leis sutaupyti iki 30% vidutinio vartotojo mobilaus ryšio išlaidų, tad nepigiai kainuojantys telefonai turėtų atsipirkti per 3-4 mėn.

Sukurti daugiakorteliniai mobilieji telefonai veiks daugelyje Europos šalių, spėjama, kad bendras rinkų potencialas šiems telefonams galėtų pasiekti 400 mln. vienetų.

Kol kas išradėjas planuoja plėstis daugiausiai Italijos rinkoje, taip pat Singapūre ir Kinijoje. Spėjama, kad susidomėjimą jau patentuotu išradimu gali greitai išreikšti ir didieji telefonų gamintojai, o mobilaus ryšio operatoriai bus priversti ieškoti būdų kaip dėl tokių inovacijų neprarasti palyginti didelio pajamų kiekio.

Martynas Rusteika

Views All Time
Views All Time
3075
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!