FidoNet tinklai: papildoma informacija

Nepateisinamai didelės apimties parašas
Parašas turi būti ne ilgesnis kaip 1-2 eilutės. Ilgi parašai (pvz. 5 eilučių, su piešinukais, su reklama, gyvenimo aprašymu, visų galimų e-mail, Internet, pašto adresų, telefonų surašymu) laikomi nepateisinamai didelės apimties. Toks parašas parodo, kad negerbiate žmonių, su kuriais bendraujate. Be to, kaip rodo patirtis, tokių autorių parašai dažnai būna ilgesni už patį laišką.

Dažniausiai pasitaikantys laiško turinio reikalavimų pažeidimai:
1. FidoNet srities pašto skaitytojų viešas įžeidimas
2. Keiksmažodžiai laiške
3. Reklaminis arba komercinis laiškas
4. „Offtopic” – laiškas neatitinkantis srities tematikos
5. Asmeninis susirašinėjimas srityje
6. Savavališkas moderavimas

Laiško siuntimas FidoNet tinklu
Elektroninio pašto adresas FidoNet standarte atrodo šitaip:
2:470/1.3
3 – tai taško numeris
1 – tai mazgo numeris
470 – tai tinklo numeris *
2 – tai zonos numeris
* pirmieji du tinklo numeriai taip pat reiškia regiono numerį.

Straipsniai 1 reklama

Rašant laišką iš Interneto, numeriai rašomi atvirkščia tvarka, pridedant raides f (Fidonode), n (Network), z (Zone). Pavyzdžiui: n2.f471.z2. Gale rašom fidonet.org, visko priekyje vardą ir pavardę. Vardas.Pavardė@n2.f471.z2.fidonet.org. Atskirose šalyse vietoje org rašomas šalies kodas. Rašantis iš Fidonet turi žinoti savo Fidonet/UUCP šliuzo adresą. Eilutėje to: rašoma UUCP. Po to pirmoje laiško eilutėje rašomas Interneto adresas, antra eilutė turi būti tuščia. Kadangi Fidonet – mėgėjiška sistema, laiškas gali eiti net daugiau, nei parą, be to, didelė tikimybė, kad siųstą laišką skaitys ne tik jo adresatas. Draudžiama siųsti komercinę informaciją.

Ar norint išsiųsti laišką iš adresanto (originating Node) adresantui (destination) laiškas turi eiti iš vieno mazgo į kitą taip visą savo kelią?. Žinoma kad nebūtnai, nors taip irgi galima, tačiau dažniausiai laiškai siunčiami tiesiogiai. Tačiau yra dar vienas siuntimo būdas, kai laiškas siunčiamas kartu su Low Priority Mail (LPM). LPM užtikrina tas faktas jog dauguma sistemų priimama Netmail ir jį pasiunčia toliau, pagrindine kryptimi, limk jo tikslo. Tokiu būdu laiskas gali klajoti herarchijos lygiuose, šokinėdamas aukštyn ir žemyn, užtrukdamas daugiau laiko, tačiau šis būdas pigesnis.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *