Nešiojami kompiuteriai yra sparčiai auganti kompiuterių industrijos dalis. Dauguma šių kompiuterių savininkų nori turėti galimybę naudoti kompiuterių tinklais skrendant lėktuvu, važiuojant autobusu, traukiniu, automobiliu. arba sėdint sode ant suoliuko. Bevielis tinklas turi daug vartotojų. Žmonės naudojasi savo nešiojamais elektroniniais įrenginiais pokalbiams, faksų ir elektroninio pašto siuntimui, persiųsti failus, dirbti su toli esančiu kompiuteriu. Ir visa tai galima atlikti iš bet kurios vietos ar transporto priemonės. Bevielis tinklas labai naudingas laivynui, sunkvežimių, autobusų ir taksi vairuotojams, įvairioms gelbėjimo ir apsaugos tarnyboms ir t.t.

Nors bevielis tinklas ir nešiojami kompiuteriai yra susiję dalykai, bet tai nėra tas pats. Nešiojami kompiuteriai gali naudotis ir paprastais, vieliniais tinklais, įjungus jį kur nors į telefono rozetę. Iš kitos pusės, gali būti stacionarus kompiuteris, besinaudojantis bevieliais kompiuterių tinklais. Pavyzdžiui, didelė įstaiga įsikūrusi sename pastate, kuriame išvedžioti kabelį sunku, o kartais ir neįmanoma. Tenka įprastiniems kompiuteriams naudoti bevielį tinklą.

Nežiūrint, kad bevielį tinklą lengva įdiegti, jis turi trūkumų. Paprastai jie dirba 1-2 Mbps greičiu, kas yra žymiai mažiau, negu vieliniuose tinkluose. Klaidų tikimybė didesnė, be to, galima kelių kompiuterių duomenų perdavimo interferencija. Nežiūrint į tai, užsienyje jie plačiai naudojami.Bevieliai tinklai turi daug formų. Tai nedideli tinklai su antena ant kurio nors pastato, aptarnaujantys nedideliu atstumu keliaujančius klientus (pavyzdžiui universiteto miestelio ribose). Čia kompiuteriai bendrauja tiesiogiai, skaitmenine forma. Kita galimybė yra naudotis mobiliu telefonu, prie kurio kompiuteris prijungiamas per modemą. Yra keli bendri bevielių ir vielinių tinklų deriniai. Pavyzdžiui, iš lėktuvo kiekvienas keleivis su nešiojamu kompiuteriu gali dirbti tiesiogiai su toli esančiu kompiuteriu, arba jie gali prisijungti prie lėktuvo VKT, o jau skrendantis kartu maršruto parinkimo įrenginys atlieka sujungimus.

Kai kas sako, kad bevieliams tinklams priklauso ateitis. Tačiau kiti (pavyzdžiui Ethernet išradėjas Bob Metcalfe) mano, kad atsiras vietos ir vieliniams tinklams. Kol kas informacijos perdavimo greičio lenktynes ryškiai laimi pastarieji su optiniais kabeliais.

Views All Time
Views All Time
2744
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!