Londone įsikūręs tyrimų centras “The Work Foundation”, nagrinėjantis, kaip šiuolaikinės technologijos, tarp jų plačiajuostis internetas bei mobilusis ryšys, keičia kasdienį žmonių gyvenimą, paskelbė naujausio tyrimo “MobileUK” duomenis. Jie liudija, kad didžiausia kliūtis, su kuria susidurs naujos kartos mobilieji telefonai ir ryšio paslaugos, yra kaina.

“The Work Foundation” tyrėjai savo išvadas remia išnagrinėję, kaip keturios jų atrinktos britų šeimos realiai naudojasi mobiliuoju ryšiu. Pasak vieno iš tyrimo autorių Maxo Nathano, pigūs mobiliojo ryšio pokalbiai D. Britanijoje tėra mitas. Tikrovėje daugeliui žmonių pokalbiai mobiliuoju telefonu yra svarbi išlaidų dalis, kurią reikia nuolat kontroliuoti. Pasak tyrėjo, mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai turi nuolat atsiminti, kokia svarbi vartotojams yra telefonų ir ryšio kaina.

Stebint tyrimui atrinktas šeimas buvo nustatyta, kad kartais mobiliuoju ryšiu naudojamasi pagal neformalias, taupyti padedančias taisykles – pavyzdžiui, šeimos nariai yra linkę keistis savo telefonais, kad galėtų pasinaudoti nemokamomis minutėmis. Dažnai telefonai vaikams nuperkami dėl to, kad jie išmoktų kontroliuoti savo išlaidas.

Tyrimas atskleidė, kad užuot skubėję naudotis naujomis technologijų galimybėmis dauguma vartotojų yra labai pragmatiški. Jie priima naujoves tik tada, kai jos tampa naudingos ir padeda taupyti. Prie tam tikro vartotojų skepticizmo gerokai prisidėjo išpūstas WAP galimybių reklamavimas – analitikai pažymi, kad panašios vartotojų reakcijos galima tikėtis smarkiai reklamuojant 3G ryšį. Mobiliojo ryšio operatoriai turės gerokai pasidarbuoti, kad įtikintų žmones išleisti daugiau pinigų naujoms paslaugoms, tokioms kaip nuotraukomis ar vaizdo klipais iliustruojamos žinutės. Pasak tyrimo autorių, kompanijoms nepavyks įtikinti vartotojų mokėti 4 ar 5 kartus brangiau vien tik už dabar jų dažniausiai naudojamas balso paslaugas. Naujos kartos mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai, tikėdamiesi sulaukti žmonių dėmesio, turėtų jiems pasiūlyti kur kas įdomesnių dalykų.

Views All Time
Views All Time
2458
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!