Kiekvienas kompiuteris TCP/IP tinkle turi trijų lygių adresus. Juos sudaro:

Lokalus mazgo adresas, kuris yra nusakomas technologijos, naudojamos tam tikrame tinkle, į kurį įeina duotasis mazgas. Mazgams, kurie įeina į lokalius tinklus, tai yra MAC tinklo adapterio arba maršrutizatoriaus porto adresas, pvz. 11-A0-17-3D-BC-01. Šitie adresai yra nusakomi tinklo adapterių gamintojais, ir yra unikalūs, nes yra valdomi centralizuotai. Visoms iki šiol esančioms lokalių tinklų technologijoms MAC-adresas yra sudarytas iš 6 baitų: pirmieji 3 baitai – tai gamintojo identifikatorius; paskutinieji 3 baitai yra nusakomi pačiu gamintoju unikaliai. Tiems mazgams, kurie įeina į globalius tinklus, tokius kaip X.25 arba frame relay, lokalų adresą nustato pats globalaus tinklo administratorius.

IP-adresas, susidedantis iš 4 baitų, pvz. 109.26.17.100. Šis adresas yra naudojamas tinklo lygyje. Jis yra nustatomas administratoriaus kai yra konfigūruojami kompiuteriai ir maršrutizatoriai. IP-adresą sudaro dvi dalys: tinklo numeris ir mazgo numeris. Tinklo numeris gali būti parinktas tinklo administratoriaus laisvai, arba gali būti nustatytas pagal Internet tinklo specialaus (Network Information Center, NIC) padalinio rekomendaciją, jei tinklas tūri dirbti kaip Internet tinklo jungiamoji dalis. Paprastai Internet paslaugų tiekėjai gauna adresų diapazonus iš NIC, o po to dalina juos tarp savo abonentų.

Mazgo numeris IP protokole yra nusakomas nepriklausomai nuo mazgo lokalaus adreso. IP-adreso padalijimas į tinklo numerį ir mazgo numerį yra lankstus, ir riba tarp šių dviejų laukų gali būti nustatoma įvairiai. Kiekvienas mazgas gali įeiti į keletą IP-tinklų. Šiuo atveju mazgas turi turėti keletą IP-adresų, tiek pat, kiek yra tinklo ryšių. Taigi, IP-adresas charakterizuoja ne atskirą kompiuterį ar maršrutizatorių tinkle, bet vieną tinklo ryšį.

DNS-vardas, kuris yra naudojamas taikomųjų programų lygyje, pvz. FTP protokole arba telnet. Tai yra simbolių vardas-identifikatorius, pvz. serv1.ibm.com. Šis adresas yra nustatomas administratoriaus ir susideda iš kelių dalių, pvz. darbo stoties vardo, organizacijos pavadinimo, domeno vardo.

Andrej Kurusiov

Views All Time
Views All Time
5769
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!