Technologijų ir produktų apžvalga metų sandūroje – sena IT spaudos tradicija. Šiemet dauguma leidinių irgi skelbė metų geriausius ir kitų metų prognozes. Rinkti metų produktus iš maždaug 60-ies bandytų per 2009-uosius pasirodė per drąsu, tačiau dalį jų įvertinau savo asmeniniais pinigais – Apple kompiuterius (iMac ir MacBook Pro) ir Logitech peles. Prijungčiau prie jų ir kokį paprastesnį FujiFilm fotoaparatą, bet mažai būnu lauke. Kitur skaitytos produktų apžvalgos pasirodė nuobodokos, todėl teko sąrašą smarkiai trumpinti.

Praeitos savaitės trečiadienį tris „metų technologijas“ ir tris „metų produktus“ su Vyteniu paskelbėme „Džiugo failuose“.

Produktai:

  1. Facebook. Už tai, kad tapo pirmuoju tikrai globaliu bendruomeniniu tinklu; už tai, kad įveikė geografinius ir kalbinius barjerus; sukūrė patogią aplinką ir privatiems žmonėms, ir verslui, ir labdaros iniciatyvoms bei organizacijoms. Galiausiai už tai, kad patraukė apie trečdalį Lietuvos interneto vartotojų ir pradėjo griauti iškirmijusius „anų laikų“ socialinius tinklus, kurie, atrodė, buvo visiškai užsėdę lankomiausių Lietuvos svetainių topus.
  2. Windows 7. Už tai, kad iš esmės patenkino vartotojų lūkesčius. Už atvirumą kritikai, naują drąsią iniciatyvą leisti bandyti nebaigtą produktą ilgą laiką. Už reakciją į rinkos permainas, prisitaikymą prie mažųjų kompiuterių.
  3. Apple AppStore. Už naujos programų ekosistemos sukūrimą; už išmaniojo telefono kategorijos populiarinimą; už smulkiesiems programuotojams suteiktas galimybes ir platformą.

Technologijos:

  1. Skaitmeninė knyga. Taip jau sutapo, kad 2009-ųjų Kalėdos tapo istorinėmis – Amazon.com prieš šventes pardavė daugiau skaitmeninių knygų, nei popierinių. Tai tik pirmas žingsnis, todėl skaitmeninė knyga pretenduos į metų technologiją dar ir 2010-aisiais, 2011-aisiais ir toliau.
  2. Liečiami ekranai. Praėjo beveik trys metai nuo iPhone pasirodymo, ir mažųjų elektronikos įrenginių rinka pasikeitė neatpažįstamai. Nors dauguma iki šiol tebeturi apčiuopiamus mygtukus, jie tebėra tik todėl, kad ne visos firmos sugebėjo greitai persiorientuoti. Šiemet liečiami ekranai turėtų peržengti delno ribas – mes vis labiau artėjame prie liečiamų paviršių vizijos realybėje.
  3. Realaus laiko naujienos. Įvykių užrašymas „po fakto“ buvo neišvengiamas anksčiau, nes nebuvo priemonių greičiau perduoti žinią. Dabar tos priemonės yra, ir jos tinkamos naudoti visiems – ne tik žurnalistams. Žmonės perima žinių iniciatyvą iš žiniasklaidos ir kuria naujas informacijos sklaidos struktūras. Jos tebėra primityvios ir netenkina kokybe, bet jau dabar daro milžinišką poveikį.

Kandidatų į trejetukus buvo daug daugiau, tačiau ilgas sąrašas trukdo koncentruoti dėmesį į svarbiausias permainas. Kitas privalumas – galimybė paprašyti jūsų papildyti sąrašą. Kokius jūs išrinktumėte 2009-ųjų produktus ar technologijas?

Views All Time
Views All Time
2230
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!