Skatins bendruomenes

Mokyklose plintantis moksleivių smurtas privertė susirūpinti Vyriausybę. Siūloma nuo rugsėjo 1-osios švietimo įstaigose steigti papildomus etatus, smurto prevencinėse programose kviečiamos dalyvauti bendruomenės, raginama stiprinti tėvų atsakomybę.

Ketvirtadienį posėdžiavęs Vyriausybės Strateginio planavimo komitetas pritarė premjero sudarytos darbo grupės parengtiems siūlymams dėl smurto prevencijos mokyklose.

Kompleksiniai siūlymai dėl smurto ir patyčių mažinimo bus įtraukti į nacionalinę smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams programą, kurią rengia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Siūloma mokyklose nuo rugsėjo 1 dienos papildomai įsteigti 275 mokytojų padėjėjų etatus, o nuo 2008-ųjų mokslo metų pradžios – papildomai įsteigti 80 socialinių pedagogų etatų ir 80 psichologų etatų. Taip pat siūloma mokytojams už vadovavimą klasei nuo 2008 metų rugsėjo 1 dienos skirti papildomą 1 valandą. Taip pat ketinama įgyvendinti Krizių valdymo mokykloje tvarkos aprašą, parengti psichoterapinių ir reabilitacijos paslaugų vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, ir jų tėvams teikimo tvarkos aprašą.

Susirūpinta ir tuo, kad reikia griežtinti tėvų atsakomybę už vaikų nepriežiūrą. Parengta mokymo programa tėvams apie pozityvios tėvystės įgūdžių formavimą, bus stiprinamas tėvų dalyvavimas klasės ir mokyklos valdyme.

Mokyklose ir jų prieigose skatinama diegti specialias apsaugos priemones: vaizdo stebėjimo kameras, aptverti mokyklų teritorijas.

Nauda abejotina

Kai kuriomis iš siūlomų priemonių abejoja Panevėžio rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus.

„Ketinimai steigti papildomus mokytojų etatus vargu ar gali turėti realios naudos, verčiau didintų mokytojų atlyginimus. Manau, geriau vienas kompetentingas pedagogas, nei keli jo padėjėjai, – svarstė K.Rimkus. – Žinoma, vaizdo kameros mokyklose būtų reikalingos. Rajone kol kas tokių mokyklų neturime, tačiau apsauga rūpinasi kiekviena mokslo įstaiga – budėtojai registruoja ateinančius, neįleidžia svetimų žmonių.”

Remontuojamos mokyklos

Naujaisiais mokslo metais švietimo įstaigos ne tik rūpinsis moksleivių saugumu – 14 Panevėžio miesto švietimų įstaigų pasitiks atnaujintos: Pradinė mokykla, „Verdenės” pagrindinė, J.Miltinio, „Vyturio”, „Vilties”, 5-oji, „Žemynos”, „Minties” vidurinės mokyklos, V.Žemkalnio gimnazija, „Linelio” specialusis darželis, lopšeliai-darželiai „Žibutė”, „Pasaka”, „Dobilas”, „Voveraitė”. Miesto švietimo įstaigoms atnaujinti iš miesto ir šalies biudžeto skirta apie 4 mln. litų.

Miesto ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mykolas Buzys tikisi, kad daugumoje minėtų mokymo įstaigų remonto darbai bus baigti iki rugsėjo 1-osios.

„Šiek tiek vėluos lifto įrengimas „Žemynos” vidurinėje mokykloje, – sakė M.Buzys. – Be to, vykdant viešuosius pirkimus buvo sutaupyta lėšų, už jas bus padaryta papildomų darbų: remontuojama sporto salė, įrengta baseino vėdinimo sistema. Šiems darbams atlikti jau paskelbtas konkursas.”

Dėl statybininkų užimtumo tik rugpjūtį pavyko rasti rangovą J.Miltinio vidurinės mokyklos virtuvės patalpoms remontuoti, todėl šie darbai gali šiek tiek užsitęsti.

Views All Time
Views All Time
2291
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!