Etninės kultūros puoselėtojų abejones dėl to, ar Vėlinių išvakarėse dera švęsti Helovyną, arba Visų šventųjų naktį, užgožė pramogos: iš Vakarų atėjusi tradicija išsikovojo nuolatinę vietą Lietuvos klubų renginių grafikuose ir tapo vienu iškarnavalinių kostiumų ir kaukių nuomos verslo sėkmės veiksnių.

Uostamiesčio naktiniuose klubuose Helovynas nūdien dažniausiai tampa viena spalvingiausių naktų.

Teminės dekoracijos, mistinė prieblanda, neįprasta nuotaika, pasipuošęs personalas ir, žinoma, iš peties kurdami šventišką savo įvaizdį paplušėję lankytojai, besivaržantys įspūdingiausio kostiumo rinkimuose – toks įprasto Helovyno vakarėlio paveikslas.

Jaunimas – aktyvus

Anot naktinio klubo “Global” vadybininko Žilvino Juodžio, prieš kelerius metus pradėtų rengti Helovyno vakarėlių pramoginė koncepcija pamažu keičiasi.

“Pradžioje siekta kurti šiurpią atmosferą, pagąsdinti lankytojus atitinkamais personažais. Tačiau pastaraisiais metais didžiausiu atrakcijų akcentu tampa karnavalo motyvas, proga neįprastai pasipuošti ir praleisti vakarą itin linksmai”, – sakė pokalbininkas.

Jis teigė, kad lankytojai kasmet tampa vis drąsesni puošdamiesi karnavalui, kuriame niekuomet netrūksta dalyvių. “Vieni ateina nusipirkę tiesiog kokią kaukę, kiti sukuria visą įvaizdį nuo išnuomoto ar savo sukomponuoto kostiumo iki grimo”, – pasakojo Ž. Juodis.

Anot klubo vadybininko, atrodo, kad po kurio laiko taps visai realu įgyvendinti seniai puoselėjamą sumanymą – Helovyno naktį vadovautis griežtu aprangos kodu ir į klubą leisti tik tuos, kurie atitinkamai pasipuošę.

Vyresniems – šventė iš anksto

“Pramogų banko” renginių kūrybos vadovas Irmantas Karpis taip pat sakė pastebėjęs tendenciją, jog lankytojams Helovynas tampa puikia proga saviraiškai.

“Dažnai vakarėliams pasipuošia ir kasdieniame gyvenime solidūs rimti žmonės, einantys aukštas pareigas”, – teigė pokalbininkas.

I. Karpio teigimu, Helovynas klubuose tapo toks pat įprastas ir populiarus, kaip, tarkim, Kalėdos. “Mes stengiamės sukonkretinti Helovyno temą pasirinkę konkrečią idėją, tarkim, filmo “Klyksmas” stilistiką arba temą “Į pragarą – per rojų”, – sakė renginių kūrybos vadovas.

Beje, “Pramogų banke” didysis Helovyno vakarėlis jau įvyko praėjusį šeštadienį. “Orientuojamės į vyresnę publiką, kuri teikia daug reikšmės įprastoms Vėlinių tradicijoms ir nenori rimties painioti su pramogomis savaitės viduryje. Todėl nutarėme, kad mūsų lankytojams tai bus tinkamiausias variantas. Jis labai pasiteisino”, – pasakojo I. Karpis.

Dauguma uostamiesčio naktinių klubų šįvakar siūlys pramoginę Helovyno programą, barai ir šokių aikštelės bus atviros ir rytoj, Vėlinių vakarą. Kalbinti atstovai sakė, jog, aplankius artimųjų kapus, nieko bloga vakare atsipalaiduoti, juolab kad penktadienis – poilsio diena.

Nori būti Adamsai

Anot karnavalinių drabužių nuoma besiverčiančios UAB “Aukso obuolys” direktorės Jurgitos Pakerytės, Helovynas ir Kalėdos sutampa su tikrų tikriausiu jos atstovaujamo verslo karštymečiu.

“Kuo toliau, tuo labiau žmonės nori šiomis dienomis atrodyti neįprastai. Tačiau jei per Kalėdas karnavaliniais drabužiais puošiasi visi nuo mažų iki didelių, Helovynas, mūsų požiūriu, yra jaunimo, klubinės publikos šventė”, – pasakojo J. Pakerytė.

Iš “helovyniškų” personažų populiariausi yra Adamsų šeimynėlės narių kostiumai, galima rinktis ir iš raganų, velnių, vampyrų apdarų arba išsipuošti kaip praeities garsenybė – asortimentas pildomas kasmet.

Pasak J. Pakerytės, klientai pageidauja kuo įspūdingesnių ir šiurpokų kostiumų. Pagrindinis moterų keliamas reikalavimas – kad drabužis būtų seksualus.

Views All Time
Views All Time
5597
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!