Gražios lūpos – ne tik dažytos
Mes kruopščiai rūpinamės veido ir kūno oda, paprastai pamiršdamos skirti reikiamą dėmesį lūpų priežiūrai. Vis dėlto derėtų jas tausoti ir prižiūrėti. Juk lūpos suteikia mūsų veidui išraiškingumo, jausmingumo, netgi byloja apie kai kuriuos mūsų charakterio bruožus, temperamentą.
Gražias lūpas gali turėti kiekviena, tik reikia tinkamai jas priežiūrėti ir žinoti keletą makiažo gudrybių…
Taisyklinga lūpų priežiūra
Kitaip nei odos, lūpų raginis sluoksnis yra labai plonas, jose nėra prakaito liaukų ir tik pavienės riebalinės liaukos. Taigi jos neturi jokios apsauginės plėvelės, o riebalų gauna iš išorės. Neprižiūrimos lūpos pradeda skeldėti, trūkinėti, šerpetoti. Į žaizdeles gali patekti bakterijų ir prasidėti uždegimas. Ką daryti, kad taip neatsitiktų?
Pirmiausia organizme turėtų būti pakankamai vitaminų B2 ir B6. Esant šių vitaminų trūkumui, pradeda skeldėti lūpos, trūkinėti jų kampučiai, trupėti nagai. Ypač daug B grupės vitaminų turi alaus mielės, rupių miltų, nemaltų grūdų produktai, kviečių daigai ir sėlenos, paukštiena, jūros žuvys. Moterys, nuolat patiriančios stresą, vartojančios kontraceptines tabletes, šių vitaminų turėtų gauti daugiau.
Jautrias šalčiui lūpas jau rudenį reikėtų parengti žiemai: kasdien masažuoti minkštu dantų šepetėliu ar frotinio rankšluosčio skiaute. Prieš tai jas galima suvilgyti šviežiomis citrinos, česnako ar svogūno sultimis. Toks masažas puikiai atgaivina lūpų spalvą, pagerina jų kraujotaką, ir jos geriau įsisavina priežiūros produktus. Todėl po šios procedūros patartina lūpas patepti parafino arba daigintų kviečių aliejais, kakavos riebalais. Praėjus 10 minučių, likučius nuspauskite kosmetine servetėle.
Žiemą lūpas džiovina sausas kambarių oras, todėl būdamos namuose, jas galite patepti tuo pačiu drėkinamuoju kremu, kurį naudojate veido odos priežiūrai. O eidamos į šaltą orą būtinai apsaugokite lūpas riebiu kremu, specialiu lūpų pieštuku ar balzamu. Jie turi ne tik puikiai maitinančių ir raminančių medžiagų (keramidų, taukmedžio aliejaus, augalinio vaško, ramunėlių ekstrakto ), bet ir nuo senėjimo saugančių komponentų (vitaminų E, A ir kt.).
Kaip dar galima padėti suskeldėjusioms lūpoms? Šiurkščias ir uždegimo pažeistas lūpas gerai gydo medus: užtepkite ant lūpų natūralaus medaus ir palaikykite 15 min. Po to nuplaukite lūpas drungnu vandeniu, gerai nusausinkite kosmetine servetėle ir patepkite jas maitinančiuoju kremu ar lūpų balzamu. Uždegimą mažina ir įskilimus padeda užgydyti ramunėlių ar dirvinio asiūklio kompresai.
Kad lūpos nesudirgtų ir būtų švelnios, labai svarbu kas vakarą jas kruopščiai nuvalyti. Lūpų dažų likučius nuvalysite tuo pačiu valikliu, kurį naudojate ir akių makiažo pašalinimui. Jeigu norite gerai nuvalyti ilgai išliekančius lūpų dažus, rinkitės aliejų turintį valiklį.
Lūpų makiažo gudrybės
Kaip išsirinkti tinkamus lūpų dažus? Lūpų dažai – tai riebus kremas, sudarytas iš aliejų (pavyzdžiui, avokado), lanolino, bičių vaško, pigmentų, vitaminų, į daugelį dedami ir UV filtrai. Geri lūpų dažai turi būti malonaus kvapo ir skonio, vientisi, patvarūs, tolygiai padengti lūpas, ilgai išsaugoti ryškius kontūrus. Atlikdami gražinimo funkciją, jie saugo lūpas ir nuo nepalankių oro sąlygų, bakterijų, cheminių veiksnių.
Lūpų dažų spalvą reikėtų derinti prie aprangos, veido makiažo, nagų lako. Derėtų atsižvelgti ir į metų, paros laiką, apšvietimą ir progą (kviestiniai pietūs, didelis pokylis ir pan.). Atminkite ir šią svarbią taisyklę: šaltame apšvietime (melsva neoninė šviesa, žiemos dangus) venkite šaltų, melsvų tonų, o šiltame apšvietime (žvakių, kaitrinių lempų šviesoje) būkite atsargios rinkdamosios šiltus, oranžinius atspalvius.
Nemažai reikšmės turi ir lūpų forma: putlias, storas lūpas vizualiai sumažina tamsūs lūpų dažai, o plonas padidina šviesios, blizgios spalvos. Jeigu dantys yra gelsvo atspalvio, jį dar labiau paryškina rusvi arba gelsvai raudoni tonai. Tokiu atveju geriau rinktis šaltų tonų raudonus lūpų dažus.
Daugiausia dėmesio renkantis lūpų dažų spalvą reikėtų skirti plaukų ir akių spalvai, odos tonui. Pagal šiuos požymius yra skiriami keturi pagrindiniai spalviniai moterų tipai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Žinodamos savo tipą, galėsite lengviau išsirinkti tinkamus lūpų dažų atspalvius.
Pavasario tipui priklauso moterys, turinčios šviesią odą. Jų skruostai – gelsvai persikinio tono, o plaukai dažniausiai šviesūs, su auksiniu atspalviu. Šio tipo atstovės turėtų rinktis šiltų, švelnių tonų rusvus, koralo, šiltai rožinius (ne šaltų, melsvų tonų) lūpų dažus.
Vasaros tipo moterys turi šviesią, rausvą, su šaltu melsvu atspalviu, veido odą. Plaukai – šviesūs ar rudi, bet turi pilkšvą, pelenų atspalvį. Šioms moterims reikėtų dažytis pasteliniais, melsvai rožiniais, arbūzo atspalvio, švelniai violetiniais lūpų dažais. Būkite atsargios: vasaros tipo atstovės su ryškiu lūpų makiažu gali atrodyti vulgariai.
Rudens tipo veido oda yra šilto, gelsvo atspalvio. Ji – arba ypač plona ir su strazdanomis, arba intensyvaus persikinio, rusvai auksinio tono. Šio tipo moterų plaukai yra rausvi arba rudi, bet su auksiniu žvilgesiu. Lūpų dažų spalvos – gana sodrios: šilta raudona, oranžinė, vario, medaus. Ypatingai šviesūs dažai rudens tipo moterims netinka, mat su jais veidas gali atrodyti blyškus, pavargęs. Rinkitės auksinio atspalvio lūpų blizgesį.
Žiemos tipo moterų plaukai yra tamsūs, nuo rudų iki melsvai juodų atspalvių. Oda – porcelianinio šviesumo, turinti lengvą rausvą, melsvą toną. Rinkitės visus raudonus, išskyrus gelsvo tono, lūpų dažus. Tinka ir įvairaus intensyvumo rožiniai (nuo ypač ryškaus iki šviesaus, sidabriškai švytinčio) bei violetiniai atspalviai.
Kaip teisingai dažyti lūpas?
1. Patepkite lūpas maitinamuoju balzamu, kuris jas suminkštins, sumažins šerpetojimą.
2. Kosmetine kempinėle užtepkite kreminę pudrą – lūpų dažai lengviau pasiskirstys ir ilgiau laikysis;
3. Kontūriniu lūpų pieštuku apibrėžkite jų formą. Pieštukas turėtų būti tokios pat spalvos kaip ir lūpų dažai arba šiek tiek tamsesnis. Pirmiausia pradėkite dažyti viršutinės lūpos vidurį, braukdamos link kampučių. Apatinės lūpos kontūrą brėžkite neatitraukdamos rankos, nuo vieno kampučio iki kito.
4. Kad kontūras neatrodytų nenatūraliai, sušvelninkite jį teptuku lūpų makiažui, lengvai braukdamos nuo lūpų krašto vidurio link.
5. Lūpas geriau dažyti ne lūpų dažų pieštuku, bet teptuku. Juo lūpas padengsite tiksliau ir tolygiau. Teptuku dažyti pradėkite nuo lūpų vidurio, o užbaikite kruopščiai padengdamos jų kampučius.
6. Kad lūpų dažai neteptų dantų, nuspauskite lūpas popierine servetėle. Jeigu dažų sluoksnis atrodys per skaidrus, jas galima padažyti dar kartą, tuomet spalva bus intensyvesnė, o lūpų dažai ilgiau išliks. Arba pabandykite taip: nudažiusi lūpas, įkiškite į burną pirštą, lūpas sučiaupkite ir tada pirštą ištraukite.