Dietos – nutukimo priežastis
Medikai žymių moterų prašo nepropaguoti drastiškų lieknėjimo būdų. Pasak jų, dietos yra pagrindinė nutukimo priežastis.
Lieknėjimo tema tapo mėgstama įvairaus amžiaus ir socialinės padėties moterų, kurios sulieknėjusios skuba pasakoti savo istoriją.
„Buvo geras laikas, vasara, – daug daržovių, nevalgiau riebių saldumynų“, – savo sėkmę prisimena įvairių dietų išmėginusi Vaida Ragėnaitė.
Tačiau vėliau, anot jos, „dieta baigiasi, vėl viską sau leidi ir išeina atvirkštinis rezultatas – priaugi daugiau svorio nei numetei“.
Gydytojos dietologės Aušros Jauniškytės teigimu, moksliškai įrodyta, kad išlaikyti pastovų svorį yra daug sveikiau nei nuolat lieknėti ir vėl priaugti svorio.
Dietologė piktinasi, kad įvairiausių drastiškų lieknėjimo būdų mėgėjos, pasiekusios trumpalaikių rezultatų, nevengia apie tai kalbėti viešai.
„Su kiekviena žymia moterimi, ypač pasigiriančia, atsiranda labai daug jų pasekėjų. Labai norečiau paprašyti, kad tokios garsios moterys garsiai nešnekėtų nesamonių, nes taip daro įtaką kitiems“, – aiškina A. Jauniškytė.
„Sparčiai plintančio nutukimo viena iš priežasčių yra ta, kad visi žmonės laikosi dietos. Dieta lėtina medžiagų apykaitą ir didina riziką, kad žmogus ateityje bus nutukęs“, – pabrėžia ji.
Specialistai tikina, kad lieknėjant labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp fizinio aktyvumo ir sveikos mytybos.
Asmeninė trenerė Ramunė Komžienė teigia, kad lieknėjant reikia laikytis taisyklės „du viename“.
„Nereiškia, kad jeigu mesiu svorį, tai tik nevalgysiu ir būsiu graži arba tik sportuosiu ir būsiu graži. Manau, kad čia tinka du viename. Reikia derinti ir svorio metimą sportuojant, ir taisyklingą mitybą“, – tvirtina ji.
Tyrimų duomenimis, vos 5 proc. numetusiųjų svorio pavyksta jį išlaikyti metus ir ilgiau. O emociniu persivalgymu, kai vienu prisėdimu suvalgoma rekomanduojama dienos maisto norma, skundžiasi iki 30 proc. žmonių.
Tuo metu valgymo sutrikimais serga tik 5 proc. vyrų.