Celiulitas ir tempimo pratimai: ar kalanetika padeda?
Taip ir be abejonės! Apie teigiamą poveikį byloją ne tik “prieš ir po” nuotraukos, bet ir harmoningas metodikos derinys su žmogaus fiziologija.
Kas tai celiulitas?
Celiulitas – tai iškilimai ir įdubimai, kurie matosi per odos sluoksnį. Nelygumai atsiranda poodiniame sluoksnyje susiformavus riebalų ertmėms. Ir tai būdinga 85-98% moterų…
Įprastos aerobinės treniruotės ar užsiėmimai treniruoklių salėje vargiai bus tas pagalbininkas, kuris gali efektyviai kovoti su celiulitu. Mūsų taikinyje – ne raumenys, o poodinis sluoksnis ir giluminiai raumenukai.
Kokie tempimo pratimai veikia?
Tempimo pratimai celiulito atveju yra puikus būdas fiziškai pasiekti “negerąsias” sanklodas ir kaip reikiant jas išjudinti. Tam reikalinga pasitelkti giluminių raumenų tempimo būdą. Nors tai nėra kažkas labai ypatinga, tačiau reikalauja kantrybės ir susikaupimo. Poodinius sluoksnius paveikti galima tik po 30 sekundžių įprasto raumenų tempimo, vadinasi, statiškas, bet aktyvus tempimas turi trukti gerokai ilgiau.
Kuo padeda kalanetika?
Kalanetika atrodo paprasta, bet išties – tai galinga celiulito įveikimo metodika. Joje “pliusus uždėti” galima ties visais svarbiausiais punktais, kurie padeda siekti lygios ir stangrios odos. Visų kalanetikos pratimų metu atliekamas aktyvus giluminių raumenų stiprinimas ir tempimas. Mažos amplitudės ir raumenis sutraukinėjantys impulsiniai judesiai derinami su kvėpavimu išpildo dar vieną puikų darbą – suaktyviną audinių drėgmės priežastį, limfos skysčio tekėjimą.
Jau po 5-6 treniruočių galima pajusti ir pamatyti poveikį – pamažu tvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, nyksta celiulitas, dailėja figūra ir bendra laikysena, norisi vaikščioti pasitempus, nyksta riebalų masė.