Būkite šokoladinė nuotaka

Kam gi paslaptis, kad prie baltų vestuvinių apdarų šokoladinis odos atspalvis dera kur kas labiau nei aristokratiniu vadinamas porcelianinis baltumas? Vestuvinės suknelės dažnai būna smarkiai dekoltuotos, atidengiančios nemažą dalį kūno, todėl labai svarbu, kad nuotakos oda atrodytų lygi ir sveika. Saulėje spinduliuojami B spinduliai naikina įvairias bakterijas, dezinfekuoja, todėl sumažėja spuogelių, oda tampa švaresnė ir sveikesnė. Rašėme apie tai, kaip teisingai įdegti saulėje. Dažna moteris mielai deginasi saulėje, tačiau ne visos turi laiko, ypač jei dirbate – juk po darbo vargu įdegsite, todėl patartina naudotis soliariumais.

Kodėl soliariumai

Degintis soliariumuose sveikiau nei saulėje. Soliariumų lempos kaip ir saulė skleidžia ultravioletinius spindulius. Tačiau soliariumuose tiksliai nustatomas konkrečių spindulių kiekis, integruoti veido filtrai, tuo tarpu saulės spindulių beveik neįmanoma dozuoti, jų intensyvumas priklauso nuo įvairiausių veiksnių: dienos meto, oro užterštumo, atspindžio nuo vandens, smėlio. Soliariume spinduliai suderinti vieni su kitais ir protingai dozuojami.

Galima ir kita alternatyva – šiandien moterys vis dažniau naudoja savaiminio įdegio kremus. Juos naudoti taip pat daug sveikiau nei degintis saulėje. Yra keletas įdegio kremų trūkumų, palyginus su soliariumais: įdegio kremai greičiau nusiplauna, taip pat visada yra tikimybė, kad kremas pasiskirstys nelygiai – visiškai vienodai išsitepti kūną nėra taip paprasta, o be to, net labai kokybiški įdegio kremai tepa drabužius – būtų ypač nemalonu, jei būtų sutepta Jūsų vestuvinė suknelė…

Deginantis soliariumuose

Soliariumuose spinduliuojami A tipo spinduliai skatina melanino gamybą, todėl oda įgauna rusvą atspalvį, tačiau nenaudojant kosmetinių priemonių, melaninas natūraliai iš odos “iššaukiamas” po keleto minučių, tuo tarpu naudojant specialius kremus, tas procesas prasideda vos po kelių sekundžių, todėl degintis reikia trumpiau. Kremai taip pat apsaugo nuo žalingo spindulių poveikio, kadangi kremai neutralizuoja laisvuosius radikalus. Todėl dermatologai primygtinai rekomenduoja juos naudoti.

La Bamba soliariume mums papasakojo, jog čia siūlo naudoti kokybišką kosmetiką “Sweedish Beauty”, kurią sudaro trys pagrindinės kosmetikos linijos:

   

 • Priemonės – “dilgčiukai” (Tingle Power)
 • Priemonės su bronzinėmis įdegio medžiagomis (Browning line) –
 • – specialūs kremai, kurie sukelia specialų odos dilgčiojimo pojūtį, nuo jų oda šiek tiek parausta, tačiau šių kremų pagalba pasiekiamas ypač greitas rezultatas, įdegis ilgai nenusiplauna. Tačiau jautrios odos žmonėms ir “baltaodžiams” jie netinka.

   

  populiariausi, kadangi į jų sudėtį įeina bronzantai – medžiagos, suteikiančios pageidaujamą atspalvį- šokolado, vario, karamelės ir kt. Jie aromatizuoti, kvepia šokoladu, karamele, migdolais…

   

 • Priemonės po soliariumo (After Tan line) skirti po kaitinimosi soliariume. Sustiprina ir prailgina įdegį, suteikia spindintį efektą. Kremai po soliariumo veidui ir kūnui sukurti kovai prieš raukšles. Taip pat siūlomi ypač nuotakoms tinkantys kremai po soliariumo su smulkiais žėručiais – Moonstone. Nuo jų oda įgyja subtilų aukso blizgesį, sukuriantį ypač sveikos ir prižiūrėtos odos įspūdį.

Ypač jautrios ir šviesios odos moterims rekomenduojama naudoti kremus Sunless, jie suteikia gražią spalvą, veikia lėčiau ir nesukelia nemalonių pojūčių. Patartini retesni seansai, yra specialios saulės lovos su ypač stipriais filtrais.

Svarbu pabrėžti, kad tos priemonės, kurios naudojamos, deginantis soliariume, netinka, deginantis pajūry, kadangi juose nėra specialaus apsauginio faktoriaus.

Kada reikėtų pradėti degintis?

Patariama pradėti vaikščioti į soliariumą maždaug prieš tris savaites iki vestuvių ir degintis kas antrą dieną. Specialistų nuomone, visiškam įdegiui pakanka dešimties kartų po 10 min. Soliariumų studijose dirba profesionalios administratorės, kurios visada pasiruošusios Jums padėti, paaiškinti, parinkti specialią deginimosi programą.

Kad įdegis išliktų ilgiau, patariama naudoti specialius kremus ir kartą per savaitę nueiti į soliariumą. Pilingas ar depiliacija “naikina” įdegį, todėl po šių procedūrų derėtų dar kartą nueiti į soliariumą.

Degintis nereikėtų

Turintiems daug apgamų, strazdanų, vaikystėje stipriai nudegusiems saulėje ir tiems, kurių šeimos nariai sirgę melanoma, sergantiems odos ligomis, nerekomenduojama naudotis soliariumais. Soliariumais nerekomenduojama naudotis ir moterims, sulaukusioms keturiasdešimt penkerių, kuomet oda praranda elastingumą, spinduliai tik labiau paryškina atsiradusias raukšleles.

Būkim protingos

Jei dieną daug laiko praleidote atviroje saulėje, į soliariumą eiti nederėtų ir atvikščiai. Kita vertus, jei planuojate važiuoti į karštus kraštus, kur tikėtina didelė tiesioginės saulės koncentracija, primygtinai rekomenduojama prieš tai bent 2 – 3 kartus apsilankyti soliariume, kad oda “nepatirtų šoko”, gavusi didelį kiekį spindulių.

Per dažnai vaikščioti į soliariumą taip pat pavojinga, nes per didelis spindulių kiekis sendina odą, todėl kiaurus metus lakstyti į soliariumą nevertėtų. Kita vertus, tuokiatės daugiausiai kartą per metus (pagal galiojantį LR Civilinį kodeksą daugiau kaip kartą per metus susituokti tiesiog nelabai įmanoma), tad kodėl nesuteikti sau tokio džiaugsmo?

Apie La Bamba

Prieš pusmetį į Lietuvos soliariumų rinką įsiveržė jau minėtas La Bamba soliariumų tinklas. Kol kas jis dar labai jaunas, Vilniuje tėra dvi La Bambos soliariumų studijos, tačiau jie ketina plėstis ir jau rudenį La Bambos soliariumais galės naudotis ir kauniečiai. Be to, čia yra speciali saulės lova sergantiems klaustrafobija. La Bamba kviečia degintis visas būsimas nuotakas, o jei užsisakote suknelę Madonnos ar Pronuptijos salonuose.

Views All Time
Views All Time
5358
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!