Kai perkame žieminius batus, mums iškyla krūva klausimų: ar jie bus madingi šį sezoną, ar patogūs, ar šilti, ar nepraleis drėgmės bei šalčio, ar bus patvarūs. Į ką reikia atkreipti dėmesį perkant batus žiemą, kad po to netektų gailėtis pirkiniu?

Madinga – vadinasi, patogu?

Perkant batus šaltajam sezonui, visų pirma avalynę rinkitės ne pagal mados tendencijas, o atsižvelgdamos į patogumą. Geriausiai rinkitės patogius batus žema pakulne, o jei labai trokštate atrodyti aukštesne – batus ant platformų.

Aukštakulniai – taip, tai seksualu ir elegantiška, tačiau per daug ekstremalu. Juk nėra jokio malonumo vaikščioti gatvėmis visą laiką bijant paslysti ant ledo arba nusilaužti kulniuką?

Svarbiausia – šiluma

Žiemą, kai lauke būna minusinė temperatūra ir žvarbūs vėjai, greičiausiai nušąla žmogaus galūnės. Todėl kojų šilumai reikia skirti ypatingą dėmesį. Jei norite kuo mažiau šalčio praleidžiančių ir patvarių batų, rinkitės odinius batus. Taip pat pirkite batus su viduje esančiu kailiuku.

Vienu dydžiu didesni

Žieminius batus pirkite vienu dydžiu didesnius, net jeigu nesiruošiate nešioti storų vilnoninių kojinių. Žiemą nešiojant avalynę kojos turi jaustis šiek tiek laisviau – tuomet jos mažiau šals.

Nusipirkite ir priežiūros priemonių

Jeigu perkate itin brangius ir prabangius batus, kartu pasirūpinkite ir batų priežiūros priemonėmis, kurios saugotų odą nuo sniego, vandens ir purvo neigiamo poveikio. Kuo labiau prižiūrėsime ir saugosime savo batus, tuo ilgiau jie mums tarnaus ir gražiau atrodys. Beje, džiovinkite batus ne ant radiatoriaus, o padėjus šiltoje vietoje ir prikimšus į vidų laikraščių. Žinoma, džiovinimas tokiu būdu šiek tiek ilgiau užtruks, tačiau mažiau pakenks batams. Todėl visada turėkite atsarginę porą žieminių batų.

Nepamirškite čekio

Niekada nepamirškite paimti pirkinio čekio ir pasitikrinti dėl batų garantinio laiko trukmės. Nesvarbu, jeigu batų parduotuvėje besimatuojant batus, jie jums atrodė patogūs ir niekur nebuvo ankšti. Po kurio laiko gali išaiškėti, kad nepatogumų sukelia kitos smulkmenos – pavyzdžiui, blogai pasiūtas padas. Dažniausiai parduotuvės avalynei suteikia 2 – 4 savaičių garantinį laiką.

Views All Time
Views All Time
4435
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!