Įtakingiausi pasaulio drabužių dizaineriai ne tik pabrėžė kailį kaip svarbiausią 2006-2007 rudens/žiemos sezono akcentą, bet ir įkvėpė originalumo pačiai kailio idėjai, jam suteikdami naujų pavidalų.

Kailis pritaikytas naujausioms mados tendencijoms

Suapvalintų ir „A” formų siluetai bei trumpučiai švarkeliai – šio sezono „topai”. Būtent remdamiesi šiomis tendencijomis, dizaineriai meistriškai patrumpino ir kailinukus.

Kita naujovė – skoningas kailių derinimas su įvairiais audiniais ir oda. Tuomet kailiai, pabrėždami apykakles, rankogalius, rankoves, kišenes bei kraštus, atlieka stilingų drabužio detalių funkciją.

2006-2007 rudenį/žiemą pagrindiniu drabužio akcentu tampa papuošimai ir dekoracijos, pakeisdami prieš tai vyravusias spalvą ir formą. Spalvos šį sezoną – neryškios, pabrėžiamas santūrus geidulingumas. Juoda, geriausiai pabrėžianti naujus siluetus, gali būti derinama su pilka ar žiemiškai balta.

Padidinkime apimtis

Vienas šio sezono „topų” – laisvas, suapvalintas siluetas, pradedant suapvalintais pečiais, baigiant pūstomis, rauktomis ar varpo formos rankovėmis, „burbulo” ar tulpės formos apatiniai drabužio kraštais.

Vieni geriausių pavyzdžių, kaip ši tendencija buvo pritaikyta kailinių madoms, atsispindėjo Chado Ralph Rucci bei Alberta Feretti kolekcijose. Chado Ralph Rucci sumodeliavo tamsiai žalią „burbulinį” šinšilos švarkelį, kurį dar pabrėžė suapvalinti pečiai, o Alberta Ferreti – bespalvį audinės paltą vidurnakčio mėlynumo apkritusiais pečiais ir rauktomis rankovėmis, per liemenį perrištą raiščiu.

Naujasis kailinis paltas – labiau pritaikytas kasdienai

Didžiausias mados kūrėjų pasiekimas, ruošiantis 2006-2007 rudeniui/žiemai – kailinis ar kailiu dekoruotas drabužis labiau pritaikytas kasdienai. Būtent „naujasis gero kailio paltas”, naujoviškais būdais derinamas su įvairiais audiniais bei oda, yra visiškai atitinkantis šiuolaikinės moters gyvenimo būdą.

Dizaineris Marc Jacobs pradėjo šią tendenciją vientisą vilnos paltuką viršuje papuošdamas dažytu sidabrinės lapės kailiu, specialiai padidindamas palto apimtis, suapvalindamas apykaklę ir sukurdamas varpo formos rankoves.

Burberry dizaineriai, siekdami atnaujinti klasikinį Burbery paltą, formuoja naują stilių pagyvindami jį kailinėmis detalėmis – diržu, rankogaliais ar per didele apykakle.

Prada plonus paltukus išmargino pilkais gyvūnų raštais ir papuošė sidabrinės lapės rankovėmis.

Paco Rabanne kolekcijos pažiba buvo trumputis tamsiai mėlynas paltukas, kuriam prašmatnumo suteikė būtent rudosios lapės kailiu dekoruotos rankovės.

Pamišimas dėl kailinių dekoracijų

Drabužių kraštų, apsiuvų, apykaklių bei rankogalių atžvilgiu dizaineriai buvo ypač kūrybingi.

Jean-Paul Gaultier ėriuko vilnos paltui suteikė originalumo, kraštus apsiūdamas auksinės lapės kailiu.

O dauguma kitų dizainerių kaip pagrindinį akcentą pabrėžė rankogalius. Carolina Herrera lapės kailio rankogalius panaudojo siekdama pagyvinti savo rausvai violetinę suknelę. Na o Bill Blass sabalo kailio rankogaliais papuošė gerokai virš liemens sujuostą konjako spalvos paltą. Tą patį akcentą galima rasti ir Chado Ralph Rucci kolekcijoje.

Mini kailinukai

Milanas pasauliui pristatė žymiai trumpesnius kailinukus. Tai išvysti buvo galima Miu Miu, Prada, Balenciaga ir Gucci 2006-2007 rudens/žiemos kolekcijose.

Costume National kolekcijoje prie dažytų sidabrinės lapės kailio mini kailinukų buvo parinktas odinis diržas ir rauktos rankovės. Gucci žavėjo berankoviu mini „paltuku” iš auksinės lapės kailio – toks „paltukas” gali būti dėvimas, pavyzdžiui, ant metalo spalvos mini suknutės. Na o Prada kailiu padailino juodą striukę su gobtuvu, kuri, dėvima ant permatomos juodos mini suknutės, atrodė ypač įspūdingai.

Taigi didieji mados kūrėjai, pritaikydami kailį šiuolaikiškos moters gyvenimo būdui, itin sustiprino kailio įvaizdį. Akivaizdu, kad šios naujosios 2006-2007 rudens/žiemos tendencijos, šie kūrybingi dizainerių prisilietimai prie kailio turėtų pasiekti ir tuos, kurie kailio niekada nedėvėjo.

Views All Time
Views All Time
4026
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!