Būsto remonto pradžiamokslis

Jeigu prieš pradedant buto remontą jums kyla klausimas nuo ko pradėti, specialistai pataria, visų pirma, naujame bute kiek pagyventi. Taip jūs aiškiau įsivaizduosite kokių baldų reikia ir kurioje vietoje juos geriausia pastatyti. Nepamirškite, kad bute yra ir dulkių siurblys, siuvimo mašina, stiklainiai su uogiene ir kt. – visa tai taip pat reikalauja vietos, vadinasi tam būtinos spintos.

Pradžioje pabandykite įsivaizduoti kaip atrodys buto planavimas. Išmatuokite visus kambarius, o tada paimkite languoto popieriaus lapą ir nupieškite savo butą (vaizdą iš viršaus) su durimis ir langais. Toliau matuokite baldus ir taip pat pagal mastelį pieškite ant kito popieriaus lapo. Ant jų rašykite žodžius: lova, spinta, stalas ir t. t. Visa tai iškirpkite ir uždėkite ant buto piešinio. Neeikvodami fizinių jėgų „išdėstysite” menamus baldus popieriuje, o juos stumdydami aiškiau įsivaizduosite kambarį. Nepamirškite apie praėjimų prie durų plotį, nepaverskite jų per daug siaurais. Toliau reiktų apsispręsti dėl bendro dizaino, kuris priklauso nuo kiekvieno šeimininko skonio, o vėliau apsispręskite, ką norite įgyvendinti ir kiek tai turėtų kainuoti. Remiantis tuo galite parduotuvėse ieškoti reikiamų medžiagų.

Nuo ko pradėti?

Straipsniai 1 reklama

Pradėti reiktų nuo pačių purviniausių darbų ir apgalvoti jų eigą taip, kad netektų jų kartoti iš naujo. Šiems darbams priskiriamas betoninių grindų išlyginimas, senos elektros instaliacijos keitimas ir naujos paruošimas, paslėptų rozečių montavimas, sienų išlyginimas, šildymo prietaisų keitimas, durų bei langų montavimas, o taip pat visi darbai, kurių metu reikia kažką kalti, griauti ar tepti įvairiomis skystomis medžiagomis.

  • Pradėti galima nuo elektros instaliacijos. Reiktų apsispręsti, kur reikalingos papildomos elektros rozetės ir atvesti iki jų laidus, tačiau pačių rozečių šiame etape montuoti ir prijungti prie elektros skydinės nereikia. Virtuvėje pageidautina sumontuoti daugiau rozečių (televizorius, radijas, virtuvinis kombainas, elektrinė plytelė, šaldytuvas, dujų plytelė, skalbimo mašina ir kt.). Koridoriuje taip pat būtina numatyti rozetes telefonui, siurbliui ir pan., o taip pat nepamiršti ir antenos kabelio, kurį reikia nutiesti iki reikiamos vietos.
  • Jeigu ruošiatės keisti radiatorius, reiktų pagalvoti ir apie tai, kurie dar darbai gali reikalauti virinimo, kad daugiau nebereiktų grįžti prie šios problemos. Šiame etape neabejotinai susidursite su sienų griovimu, dulkėmis ir šiukšlėmis.
  • Dabar galima imtis sienų ir grindų lyginimo. Sienų plokščių sujungimo vietas reikėtų pradurti atsuktuvu ir pabeldus įsitikinti, jog neliko nepastebėtų ertmių. Jei vis tik jas randate, būtinai užsandarinkite. Tai pagerins garso izoliaciją ir išsaugos namuose šilumą. Sienų ir grindų kampus reikia pasistengti tinkamai išlyginti, nes kitaip neišvengsite skilinėjimo. Kai sienos išlyginamos galima sumontuoti elektros rozetes bei jungiklius.
  • Toliau galima imtis durų, palangių bei langų. Kai sienos ir grindys bus išlygintos, duris galima tiksliau įstatyti, nes esant nelygioms grindims galima apsirikti matuojant atstumą nuo grindų iki durų apačios.
  • Glaistome ir baliname lubas.
  • Klojame grindis, paruošiame ir lakuojame.
  • Klijuojame tapetus. Prieš pradėdami klijuoti laiptinėje esančioje skydinėje išjungiame šviesą, nuimame nuo rozečių ir dangtelių jungiklius. Tapetuose išpjauname ar iškerpame ertmes rozetėms bei jungikliams, tada prisukame dangtelius ir įjungiame šviesą. Norint įsitikinti, kad rozetėse nėra įtampos prie jos galima prijungti, kad ir radijo imtuvą. Nuo lubų į apačią pieštuku galima nuvesti žymimąją liniją, pagal kurią bus klijuojami tapetai. Prisiminkite, kad jei ant sienų lieka dėmių nuo klijų, dažų ir pan. jas būtina nuvalyti, nes šiose vietose tapetai neprilips.
  • Tvirtiname grindjuostes, kartu užbaigdami tapetų galus. Grindjuostės turi būti varžtais tvirtinamos prie sienos, o ne prie grindų. Po jomis galima paslėpti televizijos antenos, telefono ar interneto kabelį.
  • Toliau gręžiame ertmes ir kabiname lentynėles, karnizus ir pan.
  • Vonios kambarį ir tualetą reikia įrengti pačioje pradžioje. Sumontuoti būtiniausius vonios elementus ir pakeisti ar perdaryti santechniką. Keramines plyteles ant sienų galima klijuoti tik pabaigus virinimo darbus. Kitaip net mažiausia kibirkštėlė gali pradeginti plytelės paviršių ir ji bus sugadinta.
  • Balkoną ar lodžiją galima įrengti pačioje pabaigoje, nes ten remonto metu galima laikyti statybinių medžiagų liekanas ir sumontuoti laikiną darbastalį, spaustuvus ir pan. Viso to prireiks baigiamiesiems darbams.
  • Jei remonto metu jūs gyvenate tame pačiame bute, tuomet darbus reiktų pradėti nuo toliausio kambario ir pamažu judėti link virtuvės.

Be abejo, tai tik vienas iš specialistų požiūrių į remonto darbų eiliškumą, rinktis lieka jums.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *