Seimo nario P. Gražulio pranešimas: parlamentaras reikalauja, kad atsistatydintų Valstybės saugumo departamento vadovas A. Pocius ir būtų paleistas žurnalistas A. Drižius

Seimo narys P. Gražulis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Muntianą, Ministrą Pirmininką Gediminą Kirkilą ir Valstybės saugumo departamento vadovą Arvydą Pocių atviru laišku, kuriame reikalaujama, kad VSD vadovas atsistatydintų ir būtų paleistas suimtas žurnalistas Aurimas Drižius.

Skelbiame Seimo nario Petro Gražulio atvirą laišką

“Reikalauju atsistatydinti VSD generalinį direktorių KGB rezervistą A. Pocių ir paleisti suimtą žurnalistą Aurimą Drižių

Vakar VSD pareigūnai sulaikė “Laisvo laikraščio” redaktorių Aurimą Drižių bei konfiskavo visą paskutinio leidinio tiražą dėl jame neva paskleistos slaptos valstybinės informacijos. Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, valstybės paslaptį privalo saugoti ir prisiimti atsakomybę tas, kam ji patikėta, o ne ją gavęs žurnalistas. Šiuo atveju – VSD. Prezidento R. Pakso apkaltos metu visos VSD slaptos pažymos ir pokalbiai buvo viešinami, tačiau saugumas nesiėmė jokių sankcijų.

Todėl šį VSD išpuolį vertinu kaip politinio susidorojimo su paskutine likusia nepriklausoma žiniasklaida veiksmą, kuriuo siekiama įbauginti ir kitų leidinių redaktorius bei žurnalistus. Taip yra šiurkščiai pažeidžiama Konstitucija, kurioje užtikrinama teisė laisvai reikšti savo nuomonę bei draudžiama cenzūra.

Skandalų krečiama VSD eilinį kartą įrodė, jog jie dažniausiai sugeba vykdyti tik svetimų valstybių politinius užsakymus, persekioti žurnalistus bei politikus. Svetimų žvalgybų buvę bei esami agentai bei su jais susiję asmenys nepriklausomos Lietuvos saugume tvarkosi kaip savo valstybėje: vykdo savarankišką kadrų politiką, neįtikusius pareigūnus šalina iš darbo ar siunčia į abejotinos svarbos “komandiruotes”, dangsto juos globojančius politikus bei jų rėmėjus – svetimų valstybių agentus, nuslepia nuo visuomenės svarbią informaciją, susijusią su šalies saugumu (2K projektas) ir pan.

Už tokią padėtį Valstybės saugumo departamente yra tiesiogiai atsakingas jo vadovas KGB rezervistas A. Pocius bei pastarojo globėjas Ekscelencija Valdas Adamkus. Užuot ryžtingai palaikęs demokratijos esminėms vertybėms bei principams atstovaujančią nepriklausomą žiniasklaidą, Prezidentas svaičioja apie neva tuoj prasidėsiančią šmeižto kampaniją prieš valstybines institucijas. Kyšininkavimo faktai mūsų valstybėje tampa valstybine paslaptimi, o šiuos faktus paviešinti pasirengę asmenys – valstybės priešais, siekiančiais destabilizuoti “stabilią” kyšininkautojų sistemos ramybę.

Todėl siūlau Seimui, vykdant parlamentinį VSD veiklos tyrimą, išsiaiškinti ir žurnalisto A. Drižiaus sulaikymo ir spaudos konfiskavimo priežastis, užsakovus bei vykdytojus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo ar VSD vidinio tyrimo šioje situacijoje jau aiškiai nepakanka. Problemos mastas yra toks didelis bei įsisenėjęs, jog tik atviras parlamentinis tyrimas yra paskutinė galimybė apsivalyti bei sutraukyti aukščiausias valstybės institucijas apraizgiusius KGB pančius.

Dar kartą reikalauju nedelsiant atsistatydinti VSD generalinį direktorių KGB rezervistą A. Pocių bei paleisti suimtą žurnalistą A. Drižių.

Seimo narys Petras Gražulis”

Views All Time
Views All Time
3272
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!