„VP dešimtuko” įmonei „NDX energija” 2004 metais privatizavus bendrovę „VST”, jos direktoriumi tapo bankininkas Darius Nedzinskas, bankuose išdirbęs dešimt metų, buvęs „Hansabanko” valdybos pirmininkas. Kai D.Nedzinskas 2007-aisiais perėjo vadovauti UAB „NDX energija” ir užsitarnavo teisę tapti dešimtuoju „VP dešimtuko” nariu, jo vietą užėmė kitas, bet kur kas žemesnio lygio bankininkas Aidas Ignatavičius. Nuo 1997 iki 2004 metų A.Ignatavičius dirbo AB „Hansabankas” su klientais, o į „VST” atėjo iškart, kai įmonė atiteko „VP dešimtukui”. Bankininkas tuoj pat pradėjo vadovauti Elektros tiekimo ir Skyrių valdymo tarnyboms, nors apie elektros tiekimą nutuokė ne daugiau negu paprastas vartotojas.

RST valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi 2008 metų gruodžio 4-ąją buvo paskirtas fizikas ir premjero Andriaus Kubiliaus kurso draugas Rimantas Vaitkus. Iki 1994 metų jis dirbo mokslininko tyrėjo darbą, 1997-aisiais tapo Seimo Tarptautinių ryšių skyriaus vedėju, 1999-2001 metais buvo Ūkio ministerijos viceministras, nuo 2001 metų – informacinių technologijų UAB „IBM Lietuva” vadovas.

Prieš tai RST kelis mėnesius vadovavo draudikas Gintautas Mažeika, trejus metus ėjęs draudimo bendrovės „PZU Lietuva” generalinio direktoriaus ir pavaduotojo pareigas. Dar anksčiau jis penkerius metus dirbo draudimo bendrovėje „Bonum Publicum”.

Nuo 2008-ųjų liepos „Lietuvos energijos” generalinis direktorius – vadybininkas Darius Masionis, pastaruosius dvejus metus vadovavęs statybų bendrovei „Balterma”. 2005-2006 metais jis buvo AB „Lietuvos draudimas” finansų direktorius ir valdybos narys, 2001-2004 metais – UAB „Bitė GSM” generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

O kas valdo grandiozinį atominės elektrinės statybos projektą pasirengusią įgyvendinti „Leo LT”? Ogi tas pats draudikas G.Mažeika. Jis tapo valdybos pirmininku, kai iš „Leo LT” pasitraukė Rymantas Juozaitis.

Ne geresni ir „Leo LT” valdybos nariai. Tai finansų tarnybos vadovas Ramūnas Bičiulaitis, advokatų kontoros „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai” advokatas Vilius Bernatonis, per derybas dėl „Leo LT” steigimo atstovavęs „NDX energijai”, „Hanner” generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Montvila. Tarp jų vienintelis RST elektros tinklo direktorius Valdas Bancevičius yra energetikas, dirbęs dar valstybės valdytuose RST.

„Leo LT” prezidentas ir stebėtojų tarybos pirmininkas – bankininkas Julius Niedvaras, vienas iš AB SEB Vilniaus bankas įkūrėjų, ilgametis jo prezidentas ir valdybos pirmininkas.

Profesionalų šių energetikos bendrovių vadovybėje – nė vieno. O ir įmonėse energetikos specialistų labai sumažėjo. Pasak „Lietuvos energijos” darbuotojų, naujoji valdžia iššlavė visus senuosius darbuotojus iki vidutinio lygio vadovų. O į jų vietą atėjo draudikai, bankininkai ir kitokie vadybininkai.

Jiems skiriamas ir kur kas didesnis atlygis nei ankstesniems profesionalams. Bendrovių vadovai gauna ne mažiau kaip 30-40 tūkst. litų per mėnesį, departamentų direktoriai – apie 20 tūkst. litų. Mokama ne už profesionalumą, o už paklusnumą, už tai, kad bet kuris prekybininkų nurodymas vykdomas nediskutuojant.

Kas įgyvendins visai Lietuvai ir net Vidurio Europai svarbius projektus, jei „Leo LT”, kurios 61,7 proc. akcijų valdo Lietuvos Vyriausybė, o 38,3 proc. – „VP dešimtuko” bendrovė „NDX energija”, realiai yra visiškai priklausoma nuo „VP dešimtuko”? Šie dešimt žmonių valdo valstybę.

(iš Lietuvos žinios)

Views All Time
Views All Time
1757
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!