Netyčia atradau labai šaunios mamos palaikymo žodžius ir surašytus vertingus praktinius patarimus kitai, būsimai vienišai mamai, kuri šiuo metu yra šviežiai kepta emigrantė Anglijoje. Ką reikia daryti, kur kreiptis ir apskritai kaip galima palengvinti vienišos motinystės naštą, kad ir vaikeliui, ir pačiai mamai būtų gerai. Gal kam pravers. Kalba netaisyta:

“Šiek tiek praktinių patarimų: jums, kaip vienišai mamytei priklauso išmokos, lengvatos ir nuolaidos visokiausios. Šiuo metu jau galit kreiptis del working tax benefit’u, nes kaip minėjot dirbat fabrike, alga galbūt standartinis minimumas. Nėštumo ir gimdymo atostogų stenkitės išeiti kuo vėliau, jei įmanoma – turėsit daugiau laiko paauginti vaikelį jam gimus. Darbe darbo sunkaus duoti negali  :nestuke tad temkit kuo ilgiau.

Dėl būsto – jau dabar galit kreiptis dėl house benefit’u – dengs nuoma, kartais ir beveik visu šimtu procentų. Gimus vaikiukui, galit toliau gaut nuomos paramą, arba imti council būstą,  bet jūsų vietoj labiau rinkčiaus nuomos paramą, nes būstai socialiniai nelabai kokie būna, na lietuviški bendrabučiai… nebent būtų koks  naujos statybos namukas. Tik tiek, kad tas butukas jau būtų kaip ir jūsų (nebent ženkliai išaugtų pajamos) – daugiau laisvių tvarkytis kaip norisi ir didėjant pajamom, jo nuoma liktų ta pati, kai tuo tarpu house benefitai didėjant pajamoms mažina ir kompensuojamą sumą. Kreipkitės dėl vienkartinės išmokos 500 svarų ir nebežinau, bet tikiuos nepanaikino ir tos 200 svarų išmokos kiekvienai nėštukei (čia jau midwife duos formą).

Gimus vaikučiui ir atėjus laikui mamytei gryžti į darbą – valstybė visu šimtu procentų kompensuoja darželio išlaidas, kurios UK yra tikrai nemažos. Pirmenybė dirbti part time, daug lengvatų mokytis, tobulintis for free.

Nesiruošiu tavęs guosti, bet būti vieniša mamyte nėra taip ir blogai UK.“

Views All Time
Views All Time
33454
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!