Vestuvių sukaktys

Vestuvių sukaktys

Kiekvieną savaitę mūsų šalyje įregistruojamos naujos santuokos.Keletas tūkstančių laimingų porų tąkart pirmą kartą ištaria:mano vyras, mano žmona.Žiūrint į spindinčius jaunųjų veidus, visada norisi palinkėti ką nors nepaprasta ir kartu įsimintina visam laikui.Kaip priesaiką jaunavedžiams vis  ištariame: „Linkime karūnuotų vestuvių!”

Mūsų valstybėje pažymimi kai kurie sutuoktuvių jubiliejai, sveikinamos ilgai, darniai išgyvenusios, išauginusios ir dorai išauklėjusios vaikus , poros.Paminėsiu juos.

Sutuoktuvių dešimtmetis pažymimas ąžuolinėmis vestuvėmis.

Straipsniai 1 reklama

Dvidešimt penkerių bendro gyvenimo metų sukaktis pažymima sidabrinėmis, o darnaus sutuoktinių gyvenimo penkiasdešimtmetis – auksinėmis vestuvėmis.

Retos, tačiau iškilmingai pažymimos 75 bendro gyvenimo metų sukaktys.Tai deimantinės, gintarinės vestuvės.Šių vestuvių metu sutuoktiniui įteikaima puošni, gintaru inkrustuota krivūlė su skaičiumi „75″, o žmonai dovanojami gintaro karoliai.Gintaras šiuo atveju simbolizuoja ištikimybę, pastovumą.

Tačiau kai kuriose šalyse yra tradicija laimingiems sutuoktiniams  savo bendro gyvenimo kelyje atšvenčia net 25 jubiliejines vestuves.Kadangi mūsų vis dažniau klausiama apie santuokos sukaktuvių pavadinimus, manome, kad tikslinga dar kartą juos priminti.

Pirmosios – tai žaliosios vestuvės, jungtuvių diena. Pirmaisiais metais šią datą sutuoktiniai pažymi kas mėnesį

Toliau seka kartūninės vestuvės.Jos pažymimos po vienerių bendro gyvenimo metų.

Popierinės – švenčiamos po dviejų santuokos metų.Tada dovanojamos knygos, dirbiniai iš popieriaus.

Odinės – pažymimos sukakus  trejiems santuokos metams.Dovanojami dirbiniai iš odos.

Šeimyninio gyvenimo penkmečiui skirtos medinės vestuvės.Kai kuriose šalyse šis jubiliejinis penkmetis dar vadinamas žibuoklinėmis vestuvėmis.Dovanojami tik mediniai daiktai, suvenyrai.

Po šešių su puse metų švenčiamos cinko vestuvės.(Sakoma, kad vedybas, kaip ir cinkuotus indus, reikia retkarčiais nublizginti).Dovanojami cinkuoti indai.

Po septynerių metų – varinės vestuvės.Vyras ir žmona pasikeičia varinėmis monetomis, būsimosios laimės garantija.

Švenčiamos taip pat skardinės vestuvės – po aštuonerių bendro gyvenimo metų.Tą dieną, sakoma, kad reikia sutuoktiniams dovanoti virtuvės reikmenis – viską iš skardos.

Rožių diena vadinamas sutuoktuvių dešimtmetis.Puikus jubiliejus!Tą dieną organizuojami linksmi šokiai,o šokantieji rankose privalo turėti raudonas rožes – meilės simbolį.

Nikelio vestuvės svenčiamos po dvylika su puse metų.

Penkiolikos metų bendro gyvenimo jubiliejui dovanos turi būti iš stiklo arba krištolo.Tai stiklinės  arba kristalinės  vestuvės.Dovanos sutuoktiniams primena, kad jų santykiai turi būti tyri kaip stiklas ar krištolas.

Sukakus dvidešimčiai metų, švenčiamos porceliano vestuvės. Stalas serviruojamas naujais porceliano indais.Sakoma, kad tuo metu iš senų servizų nelieka nė šukelės.Na, o vokiečiai šį jubiliejų kažkodėl vadina chrizanteminėmis vestuvėmis.

Sidabrinės vestuvės – tai ketvirčio amžiaus santuokos jubiliejus.Į dvidešimt penkerių metų jubiliejų sukviečiama visa giminė ir buvusieji pirmųjų vestuvių dalyviai.Sidabras simbolizuoja tvirtumą ir kilnumą.Dovanojamos tik sidabrinės dovanos, žalias vainikas pakeičiamas sidabriniu, o šalia auksinio žiedo ant piršto užmaunamas sidabrinis žiedas.

Perlinės vestuvės apvaikuoja trisdešimties metų jubiliejų.Dovanoti tinka perlus.

Toliau seka lininės (arba drobinės) vestuvės.Jos pažymimos po trisdešimt penkerių santuokos metų.Dovanojami namų apyvokos daiktai.

Aliumininės -pažymimos  kartu išgyvenus trisdešimt septynerius su puse metų.

Po keturiasdešimties  metų švenčiamos rubininės vestuvės.Sutuoktuvių žiedas papuošiamas rubinu – meilės ir ugnies brangakmeniu.Tai simbolizuoja kraujo ryšį.

Auksinių vestuvių dieną, kurios švenčiamos po penkiasdešimt metų, auksiniai žiedai pakeičiami naujais.Šia proga dovanojami auksiniai ir pauksuoti dirbiniai bei papuošalai.

Laimingieji, drauge išgyvenę šešiasdešimt bendro gyvenimo metų, švenčia briliantines arba deimantines vestuves.

Po jų būna geležinės vestuvės – pragyvenusiems drauge šešiasdešimt penkerius metus.

Akmeninės -pragyvenus šešiasdešimt septynerius su puse metų.

Dėkingumo – pragyvenus  drauge septyniasdešimt metų.

Po septyniasdešimt penkerių meilės ir ištikimybės  metų sutuoktiniai švenčia karūnuotas vestuves.Šlovė tiems, kas jų sulaukia!

Parinko ir parengė Joana Kvedaravičienė

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *