Bernvakaris – jaunojo šventė

Prieš vestuves paskutinį savo laisvą vakarą švenčia ne tik merginos, bet ir vyrukai. Tai irgi vakaras-staigmena jaunajam, kurį organizuoja jo geriausi draugai.

Dar tada, kai mūsų močiutės liedavo ašaras atsisveikindamos su rūtų darželiais ir apmąstydamos sunkią jų laukiančią dalią, būsimasis jaunikis su savo bičiuliais nosių nukabinę nevaikščiojo. Priešingai – bernvakaris būdavo smagus vakarėlis. Troboje ar svirne vaikinų laukdavo paruoštas stalas. Vaišinamasi būdavo ne tik kaimiška duona su sviestu, bet ir virta mėsa su krienais, užgerdavo alumi, sultimis ar arbata. Neretai jaunikio tėvas ir butelaičiui naminukės kakliuką nusukdavo, kad pokalbis sklandžiau rutuliotųsi. Vaikinai uždavinėdavo šmaikščius klausimus, mindavo minkles. Aptardavo dovanas, kuriomis pradžiugins nuotaką ir pamerges. Dažniausiai dovanos būdavo praktiškos: kultuvės, šaukštai, rankšluostinės, klumpės, geldos, samčiai… Kai kurie padirbindavo mergelėms karolius ar netgi kraitines skryneles. Baigiamuosius darbus ir dovanų dailinimus vaikinai palydėdavo linksmomis dainomis ir pokštais. Beje, į bernvakarį jaunuoliai rinkdavosi ne tuščiomis rankomis. Dovanų jie atnešdavo tai paršiuką, tai žąsį ar ožiuką, šuniuką ar gaidį… Jei ne gyvūną naujam ūkiui kurti atnešdavo, tai piniginę duoklę – vis, kad naujos šeimos gyvenimas ne nuo nulio prasidėtų.

Įdomu tai, kad rytą pabrolių pulkas anksčiau piršlio pasirodydavo jaunojo kieme ir šį paslėpdavo. Piršlys turėdavo gerokai pasiderėti dėl išpirkos, nes vaikinai taip lengvai savo draugo neatiduodavo. Kai jau galų gale piršliui pavykdavo įkalbėti jaunąjį atiduoti jo globon, visa ši triukšminga kompanija lėkdavo pasiimti į jaunosios kaimą, kur jų jau laukdavo mergelė kaip uogelė ašarėles nusišluosčius.

Straipsniai 1 reklama

Vyrai slapukai – nemėgsta rodyti, kad jiems gaila atsisveikinti su savo laisve ir sentimentų nedemonstruoja. Jie iš tiesų pasidaro laukinį vakarą, kokio jaunasis, būdamas šeimos galva, sau nebegalės leisti.

Kartais nelaimingasis būna padabintas grandinėmis, simbolizuojančiomis santuokos pančius, vedamas per miestą, kur daugybė jaunų žavių panelių jo gailisi ir siūlo persigalvoti. Arba sulaukėjusios panelės (o gal pamišusios iš pavydo, kad netenka dar vieno potencialaus kandidato į savo vyrus…) sudrasko jaunikio drabužėlius iki skutelių, visur palieka raudonų lūpdažių pėdsakų… Kartais jaunuoliui kompaniją palaiko iš balionėlių sukonstruota namų šeimininkė, su kuria už parankės jis turi žygiuot į miestą ir niekur jos nepaleisti – kaip ateityje turės vaikščioti su savo teisėta žmona.

Neretai visa kompanija nukeliauja į striptizo barą ar pasikviečia viliokę šokėją į namus – kad būsimasis jaunikis tikrai palūžtų profesionalių kerų neatlaikęs. Žinoma, viskas čia ne šiaip sau – paslaugūs jaunojo bičiuliai tikisi jam įrodyti, kaip jis klysta viengungio gyvenimo atsisakydamas. Taip pamažu, sukandęs dantis kęsdamas vis naujus išbandymus jaunasis įrodo, kad tikrai myli savo nuotaką, kurią ves prie altoriaus. Vakare, po visų įveiktų užduočių ir išbandymų jis, kaip ir jaunoji, gauna draugų leidimą tuoktis.

Kiek žemėje yra skirtingų žmonių, tiek gali būti ir skirtingų bernvakarių šventimų. Gal kokį ilgus metus viengungiavusį vyriškį draugai džiaugiasi galėdami pasveikinti vestuvių proga. Gal tokia kompanija visai netrokšta jo temptis į striptizo barą – juk kiekvienam pagal pomėgius. Gal jie susiorganizuos smagų ir adrenalino kiekį kraujyje didinantį pasivažinėjimą su keturračiais ar džipais, gal kartingais. O gal įveiks savo draugų komandą dažasvydžio varžybose ar nusvies savo draugą nuo televizijos bokšto. Ne piktų kėslų vedini, taip negalvokit – juk dabar populiarūs šuoliai su guma. O galima net ir į kazino nueiti – juk kam nesiseka lošime, tam sekasi meilėje…

Na, o kas neturi laiko, ar skundžiasi fantazija – gali kreiptis į tam tikras firmas organizuojančias bernvakarius ir mergvakarius. Ten dirba profesionalai turintys visus reikiamus kontaktus ir atributiką. Jie gali suorganizuoti tokią nepamirštamą dieną, kad šventės kaltininkas jausis labai laimingas sulaukęs vakaro. Būsimąjį jaunikį netikėtai gali sulaikyti policija ir automobilio bagažinėje rasti narkotinių medžiagų, areštuoti jį, reikalauti užstato, jis gali būti pagrobtas ir tik vakare, po stresų pilnos dienos netikėtai patekęs į linksmų draugų kompaniją suprasti, kad tai buvo pokštas ir atsipalaiduoti!

Taigi, bernvakaris, kaip ir mergvakaris – fantazijos ir piniginės storio derinukas turintis palikti kuo daugiau nepamirštamų įspūdžių visiems dalyviams..!

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *