Jau šį savaitgalį, Šv. Velykų dienomis Vilniuje iškils didžiausia pasaulyje Velykinių kiaušinių piramidė. Jau penktus metus iš eilės Lietuvoje statoma vis didesnė Velykų piramidė, pernai statyta Kaune, šiais metais sugryš į Vilnių, kur iškils šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Šiemet piramidės statybai numatyta panaudoti 33,000 virtų ir dažytų kiaušinių – margučių. Pirmą kartą ši piramidė bus pateikta kaip rekordas į pasaulinę „Guinness“ rekordų knygą.

Balandžio 20-21 dienomis visi vilniečiai ne tik galės pamatytį šį rekordinį statinį, bet ir pasilinksminti šalia piramidės esančioje šventės teritorijoje. Scenoje koncertuos folkloriniai ansambliai, vyks margučių ridenimo ir įvairios kitos sportinės varžybos, veiks atrakcionų miestelis. Rekordinę piramidę bus galima lankyti visą dieną, o naktį ji bus originaliai apšviesta. Šalia didžiosios piramidės išaugs ir mažesnė piramidė, į kurią bus dedami vilniečių ir miesto svečių atnešti margučiai. Šventės metu bus išrinktas „Margučių karalius“, apdovanoti ir kiti gražiausi atnešti margučiai. Visiems atsinešusiems prie piramidės savo margučius bus įteikti rėmėjų prizai.

Šiemet kaip kasmet piramidės globėja taps „Velykų bobutė“, kuri pirmą kartą piramidės istorijoje, ją pašventins. Šventės metu bobutei padės naujas Velykų personažas – „Anūkėlis su botagėliu“, kuris ne tik prižiūrės tvarką šventėje, bet ir neleis liudėti visiems susirinkusiems. Prie piramidės dirbs ir skutinėtoja, kurios papuoštus margučius bus galima apžiūrėti mažojoje piramidėje.
Didžioji piramidė bus didžiausia šių Velykų piramidžių istorijoje – jos apatinė kraštinė bus 10,5 metro, o aukštis – 5,5 metro. Pirmoji Velykų piramidė sudėta iš 20,000 margučių iškilo Vilniaus Vingio parke 1999 metais, o 2000 metais ten pat iškilo antroji Velykų piramidė. Ją sudarė 15,000 margučių. 2001 metais Vilniuje iškilo 25,000 margučių piramidė vis tame pačiame Vingio parke. Ji pirmą kartą pateko į Lietuvos rekordų knygą. Ketvirtoji margučių piramidė iškilo jau Kaune, o ją sudarantys 30,000 kiaušinių ir vėl pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausias margučiais dekoruotas statinys.

Views All Time
Views All Time
2677
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!