Vasario 20 d., 19 val. „Forum palace“ klube „Galaxy“ vyksiantį „Metų muzikos kūrinių” apdovanojimų renginį vainikuos unikalus lietuviškas world music projektas KETURI ELEMENTAI.
„Ši misterija buvo specialiai sukurta festivalio „Sostinės dienos 2006“ uždarymui, tačiau tokia ypatinga proga nusprendėme perkelti ją į uždarą erdvę“, – sakė Kompozitorių sąjungos pirmininkas Remigijus Merkelys, intriguodamas, jog „Galaxy“ klube projektas atgims kiek pasikeitęs

Muziką specialiai šiam projektui kūrė keturi jaunosios kartos lietuvių kompozitoriai su Linu Rimša priešakyje. „Misterijos pagrindas – augalas, medis: jo gyvybė prasideda nuo Vandens elemento (pirmai daliai muziką kūrė Giedrius Svilainis), tada jis smelkiasi į Žemę (muzikos autorius Martas B.), kyla į Orą (Jonas Jurkūnas)“, – pasakoja KETURI ELEMENTAI muzikos vadovas Linas Rimša, kūręs muziką paskutiniajam – visa apimančios ir naikinančios Ugnies elementui. 

Šiame bene originaliausiame metų world music projekte dalyvauja ir žinomi Lietuvos atlikėjai: Aistė Smilgevičiūtė, Loreta Sungailienė, dainų ir šokių kolektyvas LIETUVA. Svarą iš G&G SINDIKATO bus galima išvysti neįprastame vaidmenyje. 

Specialiai šiam projektui buvo sukurtas mušamųjų instrumentų orkestras „Hand Voices“, kurį sudaro septyni bene geriausi Lietuvoje perkusininkai. Vienas projekto autorių, kompozitorius Martas B. liko labai patenkintas bendradarbiavimu su naujuoju orkestru. 

„Darbas su mušamųjų instrumentų orkestru „Hand Voices“ palieka puikų įspūdį – tai jauni, idėjų kupini žmonės, norintys kuo geriau atlikti savo užduotį. Manau, kad tai tikrai ne paskutinis kartas, kai „Keturių elementų“ muzikos kūrėjai dirba su šiuo kolektyvu – bendradarbiavimas naudingas ir mums, ir jiems“, – džiaugėsi kompozitorius. 

KETURI ELEMENTAI – ne tik įspūdingos muzikos renginys. Renginį puoš konceptuali Dainiaus Gasparavičiaus sukurta video grafika, kurioje keturi elementai atsiskleis skirtingomis figūromis, vaizdiniais, savitu vizualiniu judesiu. Stichijų siautulys neaplenks ir pačių žiūrovų.

Views All Time
Views All Time
3821
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!