Pastarosiomis dienomis Seimo opozicinėms partijoms eskaluojant politinį nestabilumą, Respublikos Prezidentas pareiškė abejones, ar dabartine Vyriausybe pasitiki Seimas ir Lietuvos žmonės, ir pasiūlė kokiu nors būdu pasitikrinti Seimo pasitikėjimą. Todėl esame priversti pareikšti:

Pirma, Seimas neseniai jau išreiškė pasitikėjimą šia Vyriausybe, kai pritarė Vyriausybės veiklos 2005 m. ataskaitai, o vakar pritarė ir Vyriausybės pateiktai 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijai.

Antra, Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai nustato pasitikėjimo Vyriausybe konstitucines taisykles ir kitokio, nekonstitucinio, pasitikrinimo Lietuvos Respublikos Seime nenumato. Seimas išreiškia pasitikėjimą, patvirtindamas Vyriausybės programą ir suteikdamas įgaliojimus jai veikti. Ir tik Seimo konstitucinė priedermė yra reikšti nepasitikėjimą Vyriausybe.

Trečia, Vyriausybė nesutinka su šalies pasiekimų neigimu. Lietuvos ekonominė ir socialinė pažanga pastaraisiais metais yra akivaizdi. Ekonominis augimas sudarė sąlygas Vyriausybei geriau spręsti socialines žmonių problemas. Mūsų Vyriausybės veikla užtikrino socialinį ir politinį stabilumą.

Ketvirta, pastarosiomis dienomis pavyko sėkmingai išspręsti ir sudėtingą „Mažeikių naftos“ problemą. Atsirado galimybė įvykdyti valstybės įsipareigojimus žmonėms – grąžinti indėlius ir kompensacijas už nekilnojamąjį turtą, įvykdyti kitus įsipareigojimus ir pažadus.

Penkta, partijų ir frakcijų skilimai Seime sudarė sunkiai prognozuojamą situaciją priimant svarbiausius sprendimus. Mūsų pastangos išlaikyti ekonominį, socialinį bei politinį stabilumą nesulaukė palaikymo. Tapo akivaizdu, kad dėl neatsakingų opozicijos ir kitų politikų trukdymų mums nebus leista vykdyti Vyriausybės programą.

Todėl Ministras Pirmininkas nemato galimybių toliau tęsti savo darbą ir atsistatydina, kartu atsistatydina ir visa Vyriausybė. Už susidariusios situacijos pasekmes atsakomybė tenka politikams, nesuvokusiems stabilumo svarbos valstybėje.

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas
Algirdas Brazauskas

Views All Time
Views All Time
1858
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!