Kitais metais JAV armija kulkosvaidžiais apginkluos ir robotus, nors juos ir kontroliuos žmonės.

Kitų metų kovą prasidėsiančiu Talon robotų diegimu užsiima juos gaminanti Foster-Miller kompanija. Pasak jos atstovų, šie robotai bus aprūpinami M240 arba M249 kulkosvaidžiais, tačiau gali būti išleistos ir raketsvaidžiais ginkluotos modifikacijos. JAV karinės ginybos žinybos įvairia ginkluote aprūpintus Talon robotus bando nuo 2003 metų.

Kulkosvaidžių patalpinimas ant automatinių transporto priemonių – “natūralus” (kompanijos nuomone) technologijos, skirtos sumažinti karių riziką, plėtojimo rezultatas. Keletas robotų, įskaitant iRobot firmos Talon ir PackBot modelius, jau buvo naudojami atlikti tokioms žvalgybinėms operacijoms, kaip Afganistano Tora-Bora urvų komplekso naršymas (šioje šalyje vykusio karinio konflikto metu čia kurį laiką slėpėsi Osama bin-Ladenas), kiti robotai buvo apkaišioti “disruptoriais” – specialiomis bombų ir minų nukenksminimui skirtomis patrankomis.

Artimiausioje ateityje bendromis John Deere ir iRobot pastangomis išleisti ruošiamas robotai į frontą tieks šaudmenis, vietovėje orientuodamasis pagal žmonių duodamas komandas.

Liepsnosvaidžiu apginkluotas mobilus robotas atakuos priešus, leisdamas kareiviams likti saugioje zonoje. Skirtingai nuo daugelio kitų robotų, Talon nebus visiškai autonomiškas – jo valdymas bus atliekamas per radijo ryšį arba šviesolaidžio liniją, o kulkosvaidžiu užsiims žmonės. “Vairavimas, stebėjimas ir šaudymas – visada žmogaus darbas, – pastebėjo Foster-Miller atstovas. – Laboratorijose mėgstamas autonomiškumas, tačiau vartotojai mašinas visada nori valdyti savarankiškai”.

Talon sveria maždaug 24 kg ir juda 8,4 km/h greičiu, beje, aprūpintas tinkamu akumuliatoriumi, jis “nužygiuotų” dar 32 km. “Pusiaumiegio” režime, kai įrenginys atlieka tik stebėjimo užduotis, bet iš esmės nieko daugiau nedaro, akumuliatoriaus resursų užtenka savaitei. Talon jau buvo naudojamas Bosnijoje granatų nukenksminimui, o taip pat valant rugsėjo 11-ąją sugriauto Pasaulinio Prekybos Centro griuvėsius.

Šiandienai kompanija iš įvairių gynybos žinybų jau gavo užsakymų daugiau, kaip 65 mln. dolerių sumai.

Talon robotai bus aprūpinami M240 arba M249 kulkosvaidžiais.

Views All Time
Views All Time
4729
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!